Dunaújváros Hetilap

Harmincnál több tétel a közgyűlési napirendben

Öcaline - 2024. január 24. 16:30

Jogállás és nemzetiségek, EU-s pályázatok és növényvédelem – fontos tételek egész soráról dönthetnek a képviselők a Városháza közgyűlési teremben csütörtökön délelőtt. Teljes kínálat a hajtás után!

A nyílt ülés napirendjén 34, míg zár ajtók mögött további egyetlen tétel szerepel – ugyanakkor fajsúlyos döntések egész sora vár a közgyűlés tagjaira január 25-én, csütörtökön 9 órától; a tanácskozásnak természetesen a Dunaújváros közgyűlési terme ad otthont. A szokásos nyitány, vagyis a polgármesteri hivatalnak a közgyűlés utolsó rendes ülése óta végzett munkáját és a hozott polgármesteri döntéseket összegző tájékoztató, valamint a lejárt határidejű közgyűlési határozatok végrehajtásáról szóló jelentés után rögön fontos döntések várnak a képviselőkre. 
Így többek között rendezhetik a Polgármesteri Hivatalban foglalkoztatott közszolgálati jogviszonyban álló köztisztviselők idei illetményalapját, felülvizsgálhatják a nemzetiségi önkormányzatok és az önkormányzat között együttműködési megállapodást is.  Pályázatot adhat be önkormányzatunk az Interreg Duna Régió Program 2021-2027 második felhívására, valamint elfogadhatják az EUCF – European City Facility (Városokkal a városokért) helyi fenntartható energetikai beruházások támogatása című pályázat keretében elkészült beruházási koncepciót is.
Dönthet a testület a város közterületi fasorainak növényvédelmi munkáiról, az önkormányzati tulajdonú bérlakások felújításáról, valamint az autóbusszal végzett helyi személyszállítási közszolgáltatás kiegészítéséről és helyközi járatok integrálására hivatott megállapodás jóváhagyásáról.
Közgyűlési döntés nyomán folytatódhat a Dunaújvárosi Sportcsarnok felújítási programja a Magyar Kézilabda Szövetség által kiírt pályázat keretében, módosíthatják a város vagyon- és felelősségbiztosítási díját, továbbá a Közép-Duna Vidéke Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulással kötött megállapodást. Szintén döntés születhet a rászoruló dunaújvárosi gyermekek szünidei étkeztetésének biztosításáról.

A teljes napirendeket a mellékelt tájékoztatók tartalmazzák!

(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

A köz szolgálatában: Mészárosné Libor Ágnes

2025. okt. 21.

A legutóbbi közgyűlés zárt ülésén született meg a döntés, hogy Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője a következő ötéves ciklusát kezdheti meg az intézményben. A szakembert és kollégáit Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

Színes trafóház-festés a méhlegelő mellett

2025. okt. 21.

Nagy Gergő neve már ismerősen cseng a városlakók körében – a fiatalember a dunaújvárosi trafóházak külsejét tölti meg élettel. A Béke városrészben is dolgozott a közelmúltban – míg a napokban a Lajos király körútnál álló „dobozt” öltöztette fel. Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő hálás a fiatal művész munkájáért, alkotásai sokak arcára csalnak mosolyt.

Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes

Nemes akció, három díj, rengeteg nyertes

2025. okt. 21.

Idén is remekül sikerült a Jót, szívből – Dunaújvárosért akciócsoport és a Decathlon Dunaújváros csapatának közös takarítási megmozdulása. Ahogy arról már korábban olvashattak, a sok önkéntes munkája nyomán rengeteg szeméttől szabadult meg a város.

Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés

Még mindig népszerű a közösségi lomgyűjtés

2025. okt. 20.

Kitalálták, megszervezték, működik – Dunaújvárosban a lomtalanítás új rendszerének már komoly hagyománya van. Az őszi eseménysorozat folyatódott, a Béke városrész több pontján konténerekkel várták a lakosságot múlt szombaton. Az érdeklődés még mindig töretlen – újra megteltek a hulladékgyűjtők.

Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap

Sokan keresték fel „ABolhapiacot” vasárnap

2025. okt. 20.

Az évek során rendkívül népszerűvé vált a kezdeményezés, amely mostanára már nevet is váltott. Nem meglepő, hogy a legutóbbi alkalommal is minden árusítóhely, no meg persze sok-sok eladásra kínált használati és ajándéktárgy is gazdára talált.

Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért

Az óvodások is tesznek a zöldebb jövőért

2025. okt. 20.

Dunaújvárosban az URBACT projekt részeként a gyakorlatban is megvalósulnak azok a bizonyos "zöld gondolatok". Például két városi tagóvodában, az Aranyalmában és az Eszterláncban a gyerekeket is bevonták a komposztálásba.

Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze

Tíz ellenzéki város vezetése fogott össze

2025. okt. 17.

A szorosabb szövetség és a sikeres érdekérvényesítés reményében nyár végén találkozott és egyeztetett tíz megyei jogú város ellenzéki polgármestere. A napokban megszülettek a szövetség közös alapelvei, amelyek a Megyei Jogú Városok Szövetségének ülésén már kormánypárti politikusok elé is kerültek.