Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 19. Viola
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Zsófi az idei év első dunaújvárosi babája!

Közélet
születés
baba
Pintér Tamás

facebook megosztás

Öcaline - 2024. jan. 05., 11:15

Péter-Varga Dorottya és Péter Balázs második kislánya a Szent Pantaleon Kórházban látta meg a napvilágot január 3-án, Pintér Tamás polgármester ma délelőtt köszöntötte az év első új városi polgárát és szüleiket. Sok boldogságot!

Zsófi persze nem sokat vett észre a nemes gesztusból és a középerős csinnadrattából, szelíd gőgicséléssel, pici sírással és kiadós nyújtózkodással nyugtázta a hírt, de a tény attól még tény marad: ő az első baba, aki 2024-ben Dunaújvárosba érkezett! Egészen pontosan január 3-án, vagyis szerdán látta meg a napvilágot, kényelmes reggeli babaként: 7 óra 46 perckor született. A tények barátainak: Péter Zsófia 3200 grammal, 52 centiméterrel, Péter-Varga Dorottya és Péter Balázs második kislányaként jött a világra a Szent Pantaleon Kórházban – szülei legnagyobb boldogságára!
Az év első dunaújvárosi újszülöttjét Pintér Tamás polgármester köszöntötte a kórházban ma délelőtt – hangsúlyozva, hogy évről évre az egyik legörömtelibb városvezetői feladatai közé tartozik az ünnepélyes köszöntés, valamint a jelképes ajándékok átadása.

A város első emberek kiemelte: Zsófi elbűvölő kislány, reméli, hogy Dunaújváros új lakójaként jó egészség, hosszú élet vár rá. Pintér Tamás örömteli pillanatokat kívánt az egész családnak – míg az ünnepségen a szülők elárulták, a nővére is nagyon várja már haza a picit!

Sok boldogságot, Zsófi – és sok boldogságot a kis jövevény egész családjának!

(Fotó: Végh Zoltán)
 

A rovat további hírei: Közélet

Kis-Magyarország, NER-tempó – apróság, de szóra érdemes

2025. dec. 19.

Szintet lépett az erőforrás-menedzsment terén a DunaOnline műhelye: csont (és engedély, illetve pontos hivatkozás) nélkül ellopták a képeinket a legutóbbi önkormányzati díjátadóról.

Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

2025. dec. 19.

Dunaújváros egyik igencsak forgalmas gyalogátkelője található az Építők útján a Fabó Éva Sportuszoda előtt – fiatalok és idősebbek egyaránt megfordulnak ezen a szakaszon. A közlekedést itt a közelmúltban átadott korlát teszi biztonságosabbá. 

Szántó Péter

Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

2025. dec. 19.

Szántó Péter, az 1. számú választókörzet önkormányzati képviselője, aki ebben a formában már több mint három évtizede szolgálja Dunaújvárost. A rendszerváltás óta szinte folyamatosan képviselőként dolgozik, csupán egyetlen ciklust hagyott ki az elmúlt évtizedekben.

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

2025. dec. 18.

Dunaújvárosban az ünnepi időszakban sem feledkeznek meg a szépkorú embertársainkról. Az ESZI-ben folytatták a kedves hagyományt; a Móricz Zsigmond Általános Iskola diákjainak közreműködésével meghitt műsort láthattak az ellátottak.

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

A szeretet ünnepe mindenkihez szól

2025. dec. 18.

Folytatta kedves hagyományát a Jószolgálati Otthon Közalapítvány – karácsonyi mulatságot szerveztek a Liget közben. Zenével, mesemondással tarkított előadással örvendeztették meg a gondozottakat.

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

Jól sikerült az élelmiszergyűjtés – és már biztos, folytatják

2025. dec. 17.

Korábban már beszámoltunk a Boldog Délután csapatának kezdeményezéséről – tartós élelmiszereket gyűjtöttek a rászorulóknak a város nagyon sok pontján. A felajánlások első nagyobb gyűjtése megtörtént, a rászorulók számíthatnak a városlakók segítségére.

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

Múltidéző gyűjtemény – 27 óvodánk volt

2025. dec. 16.

Már szépkorú, de továbbra is lelkes óvodai dolgozók alakítottak ki különleges gyűjteményt az Irodaház II. emeletén az önkormányzat közbenjárásával. Emléket állítottak annak az időszaknak, amikor még 27 óvoda működött Dunaújvárosban.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Kis-Magyarország, NER-tempó – apróság, de szóra érdemes

  2. Korlát teszi biztonságosabbá a közlekedést

  3. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  4. Nemzetközi mezőnyben bizonyítottak

  5. Szántó Péter: egyre többen segítenek egymásnak, okkal bízva a közösség erejében

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: emlékek az óvodákból

DSTV: emlékek az óvodákból

Embedded thumbnail for DSTV: évet zárt a DKSE is

DSTV: évet zárt a DKSE is

Embedded thumbnail for DSTV: együtt a szertelenségért

DSTV: együtt a szertelenségért

Top hírek

  1. Lakástűz a Szabadság úton

  2. Hármas karambol, útlezárás a 6-oson

  3. Karácsonyi ünnepség az idősek otthonában

  4. Idén is volt mit ünnepelni a birkózóknál

  5. Rendőrkézen a rongálók – egyiküket rablással is gyanúsítják!

Galéria

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Sportolók köszöntése (2025) - fotó:

Sportolók köszöntése (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő