Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 01. Ignác
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

A Béke városrészben startol a tavaszi lomtalanítási sorozat

Közélet
lomtalanítás
Béke városrész
Mezei Zsolt

facebook megosztás

Terdik Péter - 2024. feb. 24., 11:00

Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester jelentette be, hogy a jövő hónap elején újra elkezdődik a lomtalanítási sorozat városunkban. A kezdeményezés első felvonásában hét alkalmat terveznek, de idén már fontos újdonsággal is számolhatnak a városlakók.

A társasházak egyik nagy hátránya a helyhiány, bár még a kertes házak esetében is sokszor adódik úgy, hogy ideje lenne egy alapos lomtalanításnak. A dunaújvárosiaknak erre évente több lehetősége is van. 

Mennyi az annyi? 

2023. júniusában írtunk arról, hogy a tavaszi lomtalanítási sorozat milyen eredménnyel zárult. Tavaly 4070 m3 lomtól szabadultak meg a városlakók. Ez a 279 tonna hulladék pincékből, garázsokból, lakásokból került a konténerekbe, és látva évről-évre a számokat, nagyjából idén is hasonló eredményre számíthatunk majd. Mezei Zsolt általános hatáskörű alpolgármester jelentette be, hogy idén tavasszal összesen hét lomtalanítást szerveznek, már-már hagyomány, hogy az akció a Béke városrészben startol. 
S ahogy azt a városlakók már megszokhatták, a lomtalanítás alkalmával segítséget is kapnak majd. A Dunanett Nonprofit Kft. szakemberei mellett a Rajta, Újváros! Egyesület képviselő, és önkéntesek is segítenek majd egy-egy hétvégi akció folyamán. Érdemes megszabadulni a feleslegessé vált lomoktól (bútorok, használati tárgyak, törött-kopott díszek) és az elektronikai hulladékoktól is.

Hiánypótló kezdeményezés lesz

Idén egy olyan kezdeményezés is elkezdődik, amely sokaknak jelent majd nagy segítséget. A Dunanett Nkft. részéről Márton László arról számolt be, hogy egyeztettek a lakószövetkezetekkel és a közös képviselőkkel egy fontos ügyben: a tervek szerint a társasházak évente egyszer kérhetik ingyenesen a lomtalanítást. Ha a közös helyiségekben összegyűlik annyi lom, amennyit már érdemes elszállítani, akkor a lakásszövetkezetek képviselői, illetve a közös képviselők a Dunanett Nkft. ügyfélszolgálatán egyeztethetnek időpontot. E-mailben a dunanett@dunanett.hu címen, telefonon pedig a 06 25/436-535-ös telefonszámon. 
Mezei Zsolt hangsúlyozta, a tavaszi felvonásban összesen 7 alkalommal, az őszi sorozattal együtt pedig összesen 12-14 alkalommal lesz majd lomtalanítás. Arra kér mindenkit, akinek lehetősége van rá, szabaduljon meg az otthon található lomoktól – szépítse és védje a lakókörnyezetét.

A rovat további hírei: Közélet

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

2026. jan. 29.

A rendőrség csütörtökön hajnalban előállította Mezei Zsolt alpolgármestert. Az üggyel kapcsolatban megjelent önkormányzati közleményt betűhíven közöljük olvasóinkkal.

Átképzéssel segítik a városi munkakeresőket

2026. jan. 27.

A SteelCityZen projekt kapcsán tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. Az önkormányzat a Pannon iskolával és az Útkeresés Segítő Szolgálattal összefogva segíti a munkakeresőket. 

  • További hírek

Friss hírek

  1. A vereség ellenére is volt minek örülni

  2. Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

  3. Három játékosától is elbúcsúzott a DFC

  4. Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

  5. A vereség ellenére is emelt fővel jöhettek le a pályáról

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Embedded thumbnail for DSTV: elismerték legjobbjaikat

DSTV: elismerték legjobbjaikat

Embedded thumbnail for DSTV: régi ismerőst fogadtak

DSTV: régi ismerőst fogadtak

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Gyanús volt a Mercedes – nem alaptalanul

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Lakossági fórumot hirdet a főépítész

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő