Már a Kertvárosban is elérhető az ingyenes meleg étel
Lassan egy éve már, hogy Dunaújvárosban szociális konyha nyílt, ahol regisztrációt követően a rászorultak ingyen meleg ételhez juthatnak. A Római városrészi osztópont után most egy újabb nyílt a Kertvárosban.
Májusban nyílt a Római körúton a szociális konyha szolgáltatása, ahol az igénylők egy regisztráció után térítésmentesen vihetnek haza egy tál melegételt. A visszajelzések szerint finom ételeket főznek, szeretik az emberek. Néhány napja a Kertvárosban, az Erdősor 36. szám alatt nyílt új iroda, ahol regisztrációra és az ételek átvételére is lehetőség van – az új osztópontot csütörtökön délelőtt adta át Pintér Tamás polgármester és Szabó Zsolt alpolgármester.
Rohamosan növekszik az ellátotti kör
Pintér Tamás polgármester szerint mostantól lényegesen növekedhet az igénylők száma:
– A Római városrészben bár nagyon sokan vették igénybe a Szociális konyha szolgáltatását, de több visszajelzés érkezett, hogy különböző nehézségek miatt (mozgáskorlátozottság, idős kor) nem minden rászoruló tud eljutni az osztópontra. A második osztópont indulása óta rohamosan növekszik az ellátotti kör száma, nagyon sokan járnak ide a hely közelsége miatt és rengeteg új regisztrálót is vonzott az új helyszín. Egyrészt nagyon örülök, hogy segíthetünk a rászorulókon, ugyanakkor szomorú is mindez, hogy szükség van rá. De tesszük a dolgunkat, segítünk, ahol lehet, és ahol tudunk.
Az új osztópont az Erdő sor 36. cím alatt, a város kertvárosi részén, a Festők Boltja mellett található. A szociális ellátóbázis minden hétköznap 11-13 óra között látogatható; további, a regisztrációval és az ellátással kapcsolatos információt a 20/351-6156-os telefonszámon kaphatnak az érdeklődők.
Finoman főznek – és akadály nélkül megközelíthető!
Lecsós tarhonya, zöldséges gombóccal volt a menü most csütörtökön, és az illatok jók voltak. Folyamatosan jöttek az igénylők és többen elmondták, hogy örülnek a lehetőségnek és köszönik, hogy ingyen ebédhez juthatnak, ráadásul finomhoz. Szabó Zsolt alpolgármester szerint nagyon fontos, hogy egy új városrészben érhető el a szolgáltatás:
– Nagyon örülök annak, hogy tágas, szépen felújított osztótérben, akadálymentes környezetben és több buszmegállóhoz közel várják az ide érkezőket. Az első nap tapasztalata, hogy akik a környéken laknak, örülnek, hogy nem kell buszra szállniuk azért, hogy ebédhez jussanak. Jelenleg egy kisebb létszámú ellátotti kör veszi igénybe még itt a szolgáltatást, de a létszám folyamatosan és gyors ütemben növekszik, köszönhetően annak, hogy akik az Erdő sorról hordják az ebédet, azok közül sokan még eljártak a Rómaira az ebédért, és nagyon várták, hogy a lakóhelyük közelében is megnyíljon egy osztópont. Sokan hozzák ismerőseiket és szomszédaikat is regisztrálni, de vannak olyan új regisztrálók, akik most hallottak először erről a lehetőségről.
Az alpolgármester megerősítette: a jövőben szeretnék tovább bővíteni ezt a szolgáltatást a városban.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Összefogás a szebb Scharbert-szigetért
2025. ápr. 16.
Dunaújváros és Kisapostag önkormányzata közös akciót szervezett a mögöttünk hagyott hétvégén. Önkéntesek segítségével munkálkodtak azon, hogy szebb és rendezettebb legyen a Scharbert-sziget – sok potenciál rejlik a területben.
Húsvéti segítség a városlakóknak
2025. ápr. 16.
Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz. Ez országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér vármegye 4. választókerület elnökeként segített a hétfő délutáni tojás- és tésztavásáron.
DSTV: megkezdődött a rendvédelmi hónap
2025. ápr. 16.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy a már zengetett elsősegélynyújtó versennyel megkezdődött a hagyományos rendvédelmi hónap sorozata városunkban. Az idei, immár 27. eseménysor színes kínálattal csalogat. Hangkép.
Közösségi díszítés a húsvét alkalmából (galériával)
2025. ápr. 15.
Ünnepi díszbe öltöztették városunk főterét a közelgő húsvét alkalmából. A Dunaújváros Alapítóinak Egyesülete óvodásokkal együtt szépítették meg a teret – igazi transzgenerációs közösségi program kerekedett.
Húsvét a templomban: nagyheti szertartások
2025. ápr. 15.
Már a virágvasárnappal megkezdődött a nagyheti szertartások sora a Krisztus Király Főtemplomban – összeállításunk az előttünk álló időszak eseményeit veszi sorra, az urnatemető rendjének változásával kiegészítve.
DSTV: életmentő fiatalok a Kultikban
2025. ápr. 15.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése: rekordszámú résztvevővel rendezte meg a felmenő rendszerű elsősegélynyújtó verseny térségi fordulóját a Magyar Vöröskereszt. Harminckét csapat adott számot tudásáról a különféle állomásokon. Hangkép.
Együtt cselekedtek vízi értékünkért (galériával)
2025. ápr. 14.
Révbe ért a kezdeményezés – közös erővel tisztították meg a Duna-partot. A Kék Duna Projekt keretében iskolások és civil szervezetek képviselői lepték el a város vízparti betonkockáját, ahonnan zsákokkal felszerelkezve indultak el a tisztító akcióra még múlt pénteken.