Változékony, szeles napok – de már tényleg tavasz!

Öcaline - 2024. február 19. 10:10

Nem a napsütés, inkább felhős idő dominál a héten a DO meteorológiai szakértőjének friss prognózisa szerint, lesznek csapadékos periódusok is, de már egyértelműen tavaszias napokra készülhetünk.

"Többfelé eső, zápor" – ezt ugyan a mai napra rendelte Krausz Mikes Miklós, de Köpönyeg.hu időjárási portál szerkesztőjének hétindító előrejelzése szerint nagyjából az egész hétre vonatkoztatható. Ugyanis a napsütéses hétvége után északnyugat felől erősen megnövekszik a felhőzet, és többfelé várható csapadék. Csak estefelé kezd csökkenni a felhőzet. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, 4 és 12 fok között változik a hőmérséklet – északkeleten lesz a hűvösebb.
A folytatás hasonló képletet ígér a friss modellfuttatások szerint: kedden északnyugat felől továbbra is gyakran növekszik meg a felhőzet a napsütés mellett, és szórványosan – főként az északi hegyes-völgyes vidékeken – egy-egy zápor is előfordulhat. Nagy területen lesz erős a szél, és 11 fok köré melegszik a levegő.
Változóan, gyakran erősen felhős lesz az ég szerdán is, elszórtan fordul elő zápor. Élénk marad a szél, a csúcshőmérséklet továbbra is 10 fok körül várható.
A középtávú előrejelzések specialistája szerint csütörtökön és pénteken is folytatódik a borongós, gyakran erősen felhős időjárás. Sokfelé lesz erős a délnyugati szél, egy mediterrán ciklon légtömegei érik el térségünkbe – a korábbinál is melegebb levegő érkezik, ennek nyomán 15-17 fok köré erősödik a nappali felmelegedés. Az idei tél utolsó hétvégéje is változékony idővel kecsegtet, erős marad a szél, és bárhol előfordulhat egy-egy futó zápor, miközben nap közben 12-14 fokos csúcsokkal számolhatunk.

Egyértelmű, nincs és nem is lehet vita: itt a tavasz!

(Fotó: Így látjuk MI! – Józsa Róbert felvétele)

A rovat további hírei: Mozaik

Ajándékba adható élmények: a repülés új dimenziója

Ajándékba adható élmények: a repülés új dimenziója

2025. nov. 23.

Mi történik akkor, amikor az ajándékozás öröme már nem hozza magával a megszokott izgalmat? Az ismerős arcok, a régóta meglévő családtagok számára néha nehéz egy eredeti meglepetéssel szolgálni, aminek valódi jelentősége van. Az élmények ajándékozása, például egy különleges repülés, új alternatíva lehet azok számára, akik valami mást keresnek, mint egy újabb bögre vagy tárgyi ajándék.

DSTV: faültetés az arborétumban

DSTV: faültetés az arborétumban

2025. nov. 23.

A beszámolót már olvashatták hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a közösségi alkalomról. Önkéntes segítők közreműködésével szerveztek faültetést a közelmúltban – még a nem éppen barátságos időjárás sem vette el a munkától a faültetők kedvét. Hangkép.

 

A porcelán szerepe az étkezés kultúrájában

A porcelán szerepe az étkezés kultúrájában

2025. nov. 22.

A porcelán sok éve kíséri az emberiséget különböző kultúrákban, és különleges helyet foglal el az étkezések alkalmával. Eleganciája és időtállósága teszi népszerűvé az otthoni konyhákban és a vendéglátóiparban egyaránt. (X)

 

Az agilitás értelmezésének kihívásai

Az agilitás értelmezésének kihívásai

2025. nov. 22.

Az agilis munka egyre népszerűbb különböző cégeknél, de mégis sok a félreértés az alapötleteit illetően. Korábban azt állították, hogy az agilis módszertan csak gyors, rövid projektciklusokra való. (X)

Országos versenyt szervez a Rummikub Klub

Országos versenyt szervez a Rummikub Klub

2025. nov. 21.

Kiváló agykarbantartó, közösségépítő játék a rummikub, hazánkban is egyre népszerűbb – az MMK-ban működő közösség immár egy évtizede él, ráadásul hamarosan újabb országos megméretést is rendeznek.

Hogyan tartsuk karban a nyomtatónkat?

Hogyan tartsuk karban a nyomtatónkat?

2025. nov. 21.

A nyomtatás a mindennapok része – akár irodában, akár otthoni környezetben történik. Egy jól működő nyomtató és a hozzá megfelelő festékkazetta nem csupán kényelmet, de hosszú távon megtakarítást is jelent. (X)

DSTV: Rosti a Restiben – újra

DSTV: Rosti a Restiben – újra

2025. nov. 21.

Egyszerre mutatkozott be a sport és a képzőművészet a Rosti iskola és a Resti Bisztró sorozatában, derül ki a DSTV összegzéséből. Gazi Vanessza műveivel folytatódott a kiállítássorozat, illetve beszélgetésre várták Bulath Anita egykori kiváló kézilabdázót is. Hangkép.