Pert vesztett a DVCSH – 2,5 milliárdot követelt egy önkormányzati cégtől, sikertelenül
A DVCSH még 2013-ban indított pert a Dunaújvárosi Partvédelmi Vállalat ellen, ahol 2,5 milliárd forintnyi közüzemi díj megfizetését követelték az önkormányzati cégtől. A több mint tíz éve húzódó pert most lezárta a Kúria, és elutasította a DVCSH keresetét. Pintér Tamás polgármester szerint ez egy újabb siker a Pomázi-féle cégháló ellen.
Mondhatnánk, hogy a DVCSH az a cég, amiről még unokáink is hallani fognak, de nagy valószínűséggel – remélhetőleg – szépen lassan a feledés homályába vész a Pomázi-birodalom története, amiről időnként és egyre ritkábban hallunk majd egy-egy hírt, és reméljük azok is olyan pozitívak lesznek, mint a mostani. És, reméljük, a város szempontjából is pozitív hír, mint most.
Csak egy rossz emlék marad
A DVCSH története 1988-ban kezdődött és nagyjából 2019-ben ért véget, amikor a „Rajta, Újváros!” Egyesület szerződést bontott a céggel. Ez a döntés ugyan egy kisebb cunamit gerjesztett a városban, és bizony több év kellett, hogy nyugvópontra kerüljön a távhőszolgáltatás minden részlete Dunaújvárosban. De még így is kerülnek elő a laikusok számára csontváznak tűnő ügyek a szekrényből, amiről már Pintér Tamás polgármestert kérdeztük:
– Azt gondolom, hogy a dunaújvárosiak többsége számára ismert az a hosszú, évekig tartó küzdelem, amelyet városvezetésünk az elhíresült DVCSH és annak tulajdonosa, Pomázi Csaba ellen vívott annak érdekében, hogy lezárjuk ennek a Fidesz-hez ezer szállal kötődő vállalkozónak a dunaújvárosi üzelmeit, a városlakók tudatos megkárosítását. Személyesen is sikerként értékelem, hogy elértük a DVCSH felszámolását, illetve a Pomázi-féle cégháló legfontosabb cégének végelszámolását is.
Alaptalan volt a DVCSH 2,5 milliárdos követelése
Azt talán kevesebben tudják, hogy a DVCSH még 2013-ban pert indított a Dunaújvárosi Partvédelmi Vállalat (DPV) ellen, amely az önkormányzat megbízásából üzemeltette és üzemelteti a partvédelmi kutakat. Pintér Tamás szerint egy nagyon régóta húzódó per zárult most le:
– Pomáziék a késedelmi kamatokkal együtt több, mint 2,5 milliárd forintnyi közüzemi díj megfizetését követelték a bíróságon. Mindezt azzal indokolták, hogy az önkormányzati cég a partvédelem érdekében kitermelt talaj-, és rétegvizet a város szennyvízhálózatába vezette, amely vízközmű hálózatot akkor még a DVCSH üzemeltette. Az eljáró bíróságok kimondták, hogy ez a követelés teljes mértékben alaptalan, amit végül a Kúria is megerősített. Egy 2013. óta, tehát több, mint 10 éve húzódó pert zárt le március 12-én a Kúria, jóváhagyva a Győri Ítélőtábla jogerős ítéletét, amely elutasította a felperes, vagyis a DVCSH keresetét, illetve felülvizsgálati kérelmét. Az elsőfokú, másodfokú és felülvizsgálati eljárásban a bíróságok, valamint a Kúria összesen 15,4 millió forint perköltség megfizetésére kötelezte a DVCSH-t a DPV javára.
Nem kis pénz
A város költségvetésében minden forintnak jelentősége van, hát még ennyi pénznek. Pintér Tamás természetesen sikerként könyveli el a Kúria döntését:
– Nagy sikernek tartom a per eredményes lezárását és ezúton is hálásan köszönöm a perben állhatatosan küzdő szakértőink és ügyvédeink munkáját. Végső soron a Pomázi-klán a várostól és lakóitól szeretett volna elvenni 2,5 milliárd forintot, amit sikeresen megakadályoztunk.
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Közvetlen uniós pályázatok: keressük a forrásokat, a tudást és a kapcsolatokat
2024. nov. 22.
Több győztes pályázat kapcsán sokat beszéltünk már a közvetlen Európai Unió kínálta források lehetőségéről Dunaújvárosban, arról, hogy városvezetésünk igyekszik kihasználni ezeket a közvetlen projekteket. Már csak azért is, mert más forrásokhoz Magyarország, így városunk sem juthat hozzá. A kérdés, hogyan tekintsünk erre lehetőségre?
Elkerülhetetlen az adóemelés, de a dunaújvárosi polgárok terhei nem növekednek
2024. nov. 21.
Ötvenöt napirendi pont szerepelt a képviselők előtt a csütörtöki közgyűlésen, köztük több fajsúlyos kérdés. Tárgyalta és elfogadta a testület az építményadó megemelését úgy, hogy az csak a vállalkozásokat fogja érinteni. De még a döntések előtt ünnepelt a közgyűlés.
A gyermeknevelés támogató közege
2024. nov. 21.
Színes szakmai napot tartottak a Városházán szerdán. Az Életutak – Kezdetektől a nagy döntésekig című rendezvény ötlete azért született meg, hogy tabuk nélkül lehessen beszélgetni a szülővé válásról és a gyermeknevelésről, mindezt támogató, együttműködő közegben. A Duna Dog Center Alapítványa jóvoltából számos intézmény és fejlesztő szervezet mutatta meg magát.
Feth Katalin kapta idén a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjat
2024. nov. 21.
Ünnepi ceremóniával kezdődött a közgyűlés, a szféra legrangosabb önkormányzati elismerését Feth Katalin, Feth Katalin a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetének vezetője vehette át Pintér Tamás polgármestertől. Szívből gratulálunk!
"Egy kőbe vésett törvény van: a város az első"
2024. nov. 20.
A Béke városrészben, egész pontosan a 7-es választókörzetben élők meghatározó többsége döntött úgy a június 9-ei önkormányzati képviselő választáson, hogy Kálló Gergelynek, a "Rajta, Újváros!" Egyesület jelöltjének szavaz bizalmat. Az újonnan megválasztott képviselővel beszélgettünk.
Hétköznapi hősök a dunaújvárosiakért
2024. nov. 20.
Dunaújváros közgyűlése különféle kitüntetéseket adományoz a város különböző területein végzett kiemelkedő munka elismerése céljából. Összeállításunkban ezúttal az elmúlt ciklusban a Szociális Munkáért – Dunaújváros díjat érdemeltek életútját elevenítjük fel.
Ötvennél több tétel lesz a közgyűlés napirendjén
2024. nov. 20.
Monstre ülésre készülhetnek a képviselők és a műfaj szerelmesei, több mint félszáz témáról születhet döntés az önkormányzati közgyűlésen a Városházán csütörtökön délelőtt. Címszavas ajánló és tételes napirend a hajtás után!