Kitart a nyár szerdáig, aztán itt a tavasz!
Változékony, még a szeszélyesnél is veszélyesebb áprilisi hét áll előttünk a DO időjárási szakértőjének friss prognózisa szerint. Úgy tűnik, kedd estig tart a korai nyár, aztán visszaköszön a tavasz – de megfagyni akkor sem fogunk.
"Meleggel kezdődik a hét" – pontos tételmondattal kezdi szokásos hétindító előrejelzését a Köpönyeg.hu tematikus portál szerkesztője. Krausz Mikes Miklós mára is meleget ígér, mint írja, csupán fátyolfelhők zavarják a ragyogó áprilisi napsütést. Kizárt az eső., a délkeleti szél főleg az Alföldön élénkülhet meg. Nyárias meleg lesz, 24-26 fok körüli csúcsértékkel.
A friss modellfuttatások szerint kedden még biztos kitart az áprilisi nyár – folytatódik ugyanis a fátyolfelhők szűrte napos, meleg idő. Eső továbbra sem várható, de többfelé megélénkül a délkeleti szél. Tovább nő a hőmérséklet – országszerte 22-29 fokos maximumok várhatók, de biztos lesz olyan terület, ahol megcsípi a 30 fokot a csúcsérték, vagyis újra melegrekord-döntő napokra készülhetünk.
Változás várható szerdán: a fátyolfelhők mellett északnyugat felől gomolyfelhők érkeznek, de zápor inkább csak az északi hegyes-völgyes vidékeken fordulhat elő – ott is csak elvétve. Többfelé megerősödik az északnyugati szél – és komolyan bezuhan a hőmérséklet: 16 és 24 fok közé csökken a csúcsérték.
A hét közepétől inkább tavaszias időt ígér a középtávú előrejelzések specialistája: csütörtökön változóan felhős időre van kilátás, igaz, megint többórás napsütéssel számolhatunk. Élénk marad az északnyugati szél, délután 16-21 fok közötti értékekkel számolhatunk. Sok napsütés valószínű pénteken is – kevés felhővel, érdemi csapadék ígérete nélkül. Még élén lesz a légmozgás – de már újra 19-24 fok köré erősödhet a nappali felmelegedés.
A hét utolsó napjai is változóan felhős, szeles napokat ígérnek; szombaton felhős és napos időszakok váltakoznak, vasárnap inkább erős széllel számolhatunk. A hőmérséklet változatlanul késő tavaszias lesz: szombaton 18-31, vasárnap 20-23 fokos csúcsok lehetnek – és eső sajnos továbbra sem várható.
Nem is szeszélyes, ez már őrült április...!
(Fotó: Így látjuk MI! – Meskál József felvétele)
A rovat további hírei: Mozaik
Vadvirágos városi sziget? Igen, lehet!
2025. ápr. 19.
Lankadatlan lendülettel folytatja a vadvirágos kertek, illetve önvető virágszigetek létrehozását szorgalmazó programját az ÖKO Klub Dunaújváros közössége. Maroknyi, ám annál lelkesebb csapat nyert bepillantást a város tereibe álmodott program műhelytitkaiba a Kortárs Művészeti Intézetben (ICA-D) kedden délután.
Hogyan segítheti a vállalkozásunk fejlődését a jól kezelt cash flow?
2025. ápr. 17.
Egy vállalkozás stabil működésének egyik legfontosabb pillére a megfelelő pénzmozgás menedzselése. A likviditás folyamatos biztosítása elengedhetetlen ahhoz, hogy elkerüljük a pénzügyi zavarokat, és problémamentesen működhessen a cégünk. (X)
Ünnepi nyitvatartás a piacon
2025. ápr. 17.
A közelgő húsvét és a berobbant nyár sokakat csalogat a Piac térre – a következő napokban ünnepi nyitvatartással csalogatják a vásárlókat. Lássuk a részleteket!
A legrégebbi ismert meteorraj lesz megfigyelhető jövő hét kedden
2025. ápr. 17.
A legrégebbi ismert meteorraj, a Lyridák lesznek megfigyelhetők április 22-én, kedden. Első ismert megjelenése időszámítás előtt 687-re datálható, ekkor jegyezték fel kínai megfigyelők az esőként hulló csillagokat.
Tekercses etikett címkék a hatékonyság szolgálatában
2025. ápr. 16.
Amikor a termékek azonosítása és nyomon követése a cél, az etikett címkék nélkülözhetetlen eszközökké válnak a vállalkozások számára. A címkék segítségével könnyedén közvetíthetők a szükséges információk, legyen szó vonalkódok, termékleírások vagy gyártási adatok megosztásáról. (X)
Jótékonysági pedagóguskoncert – ismét a gyermekosztály javára
2025. ápr. 15.
Változatos és színes programmal, idén is rengeteg fellépővel csalogatják a karitatív koncert vendégeit – az idei, immár 28. akció helyszíne újra az evangélikus templom lesz szerdán délután!
Ajándékozzunk egy különleges pólót szülinapra!
2025. ápr. 15.
Mindig örömteli esemény, amikor a környezetünkben valakinek közeleg a születésnapja, legyen az az egyik ismerősünk, rokonunk, barátunk vagy munkatársunk. Van, akit ilyenkor csak üzenetben köszöntünk fel, míg másokkal személyesen is találkozunk, hogy méltó módon ünnepeljük meg ezt az eseményt. (X)