Hosszabbításban dőlt el az aranyérem sorsa

spigott - 2024. június 28. 7:30

A Jóbarátok Ködi Generál együttese nyerte az idei Dunaújváros Kupát, miután 4-2-es győzelmet aratott a Kemi-Ker ellen a sorozat csütörtök esti fináléjában.

A DLSZ Arénában rendezték meg városi kispályás labdarúgók 22. Dunaújváros Kupájának helyosztóit csütörtökön este.

A nap első meccsén a Campus osztályú Szil-Ker Ablak és a B.T. Mirage gárdája mérte össze egymással erejét a bronzéremért, s bár az "ablakosok kezdtek" valamivel jobban, 1-0-s vezetésük után a Mirage sorozatban háromszor is bevette kapujukat a 15. és a 22. perc között, így a félidei szünetre már utóbbi vonulhatott 3-1-es vezetéssel. A fordulást követően viszont jelentősen feljavult a Szil-Ker, mely a 0-3-as sorozatra egy 3-0-s etappal válaszolt, így nemcsak egyenlített, hanem fordítani is tudott, s végül 4-3-as sikerrel szerezte meg a sorozat harmadik helyét.

A fináléban az St Solar osztály csapatai, a Kemi-Ker Kft. és a Jóbarátok Ködi Generál játékosai öltöttek szerelést, s vívtak a döntőhöz méltó nagy csatát. Az első felvonásban hajrájáig jobbára a mezőnyben gyűrték egymást a felek, de az utolsó percekre felpörögtek az események, mert Vámosi Róbert kétszer is bevette a Kemi-Ker kapuját, ám mivel két találata közt Markó Renátó is betalált, bőven ígért még izgalmakat a második huszonöt perc (1-2).

A második felvonásban átvette az irányítást a Kemi-Ker, melynek erőfeszítésit siker is koronázta, mert a 42. percben Tóth Levente egalizált, s mivel a hátralévő időben nem született újabb találta, jöhetett a hosszabbítás (2-2). Melynek második öt percében előbb Mazán Balázs juttatta vezetéshez a Jóbarátokat, majd nem sokkal később Vámosi már mesterhármasnak örülhetett, így a Ködi gárdája végül 4-2-es győzelemmel szerezte meg a Dunaújváros Kupa idei kiírásának aranyérmét, amiért természetesen jár a gratuláció a csapat tagjainak.

Végh Zoltán felvételei

Dunaújváros Kupa, helyosztók
A III. helyért – Szil-Ker Ablak (II.) – B.T. Mirage (II.) 4-3 (1-3)
Az I. helyért – Kemi-Ker Kft. (I.) – Jóbarátok Ködi Generál (I.) 2-4 (1-2) – hosszabbítás után

A rovat további hírei: Sport

DSTV: úszóink céljai

DSTV: úszóink céljai

2025. már. 13.

Az év eleji felkészülés nem maradt el az úszóknál sem. A napokban Szabó Gergővel és Kovács-Seres Hunorral beszélgettünk a Fabó Éva Sportuszodában az idei céljaikról és a legfontosabb versenyekről. Hangkép.

Előnyben a DFVE

Előnyben a DFVE

2025. már. 13.

Az utolsó negyedben egy kicsit kiengedett, de így is biztos győzelmet aratott a bajnoki negyeddöntő első meccsén a DFVE női vízilabda csapata az III. Kerületi TVE ellen.

Remek edzőbázisra, igazi otthonra leltek

Remek edzőbázisra, igazi otthonra leltek

2025. már. 12.

Kifogástalan körülmények között, továbbra is körülbelül ötven fővel végzik napi munkájukat a Hikari Dojo karatékái két esztendeje felújított és birtokba vett edzőtermükben.

Most nem jutott érem az Európa-bajnokságon

Most nem jutott érem az Európa-bajnokságon

2025. már. 12.

Miközben a serdülő birkózók a címeres mezekért küzdöttek, addig Nyikos Veronika élete első U23-as Európa-bajnokságán szerepelt a mögöttünk hagyott hétvégén.

Nemzetközi edzőtáborban készül a női válogatott

Nemzetközi edzőtáborban készül a női válogatott

2025. már. 12.

Négy dunaújvárosi tornász is helyet kapott a női válogatott egyhetes nemzetközi edzőtáborában.

Az elődöntőért küzd a DFVE

Az elődöntőért küzd a DFVE

2025. már. 12.

A III. Kerületi TVE ellen ugrik medencébe a DFVE női vízilabda csapata a bajnoki negyeddöntő első mérkőzésén a Fabó Éva sportuszodában ma este hét órától.

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon

2025. már. 12.

Több mint 13 ezer erdei fülesbagoly telelt Magyarországon a 2025. évi országos lakossági felmérés összesítése szerint - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) kedden az MTI-vel.