Eltiltás hatálya alatt vezetett, majd kivonta magát a rendőri intézkedés alól egy férfi a városban – most vádat emelnek ellene. Ittas is volt, ehhez képest apróságon bukott, értesült a DO.
Gyorsított eljárásban állította bíróság elé a Dunaújvárosi Járási Ügyészség azt a férfit, aki eltiltás hatálya alatt vezetett, majd a rendőri ellenőrzés alól kivonta magát, erősítette meg a vármegyei főügyészség összegzése. Jászberényiné dr. Király Teodóra sajtószóvivő összegzéséből kiderül, az ügyészségi folyamat mintegy 22 óra alatt lezárult – bőven volt indok a gyors ügymenetre: a nyomozás adatai szerint a férfi járművezetéstől eltiltás hatálya alatt, ráadásul ittasan hajtott a város belterületén még múlt csütörtökön.
A piros lámpa jelzése előtt várakozó rendőrjárőrök azt vették észre, hogy nem használt biztonsági övet, ám a rendőrök megkülönböztető fény- és hangjelzésére a vádlott nem állt meg, nagy sebességgel továbbhajtott a 6-os számú főút irányába, majd az egyik ingatlan nyitott kapuján behajtott a kertbe, a járművet leállította és abból kiszállt, amikor a rendőrjárőröknek sikerült ellenőrzés alá vonni.
A vádlott ellen biztonsági öv használatának elmulasztása, valamint ittas állapotban elkövetett járművezetés szabálysértése miatt külön eljárást folytat a rendőrség. A szóvivői összegzés arra is kitér, hogy nem egyszeri botlásról van szó – a férfival szemben az elmúlt két évben négyszer kezdtek eljárást közlekedési szabálysértés miatt.
A Dunaújvárosi Járásbíróság az ügyészi indítványnak helyt adott, a férfival szemben 45 nap elzárást szabott ki, emellett 2 évre eltiltotta a járművezetéstől. (A döntés védelmi fellebbezés folytán nem jogerős.)
(Illusztráció: FVMRFK)

