Dunaújváros Kenyere – negyedévente nemes cél érdekében
Az elmúlt három hónapban a Wesley Da-Capo Alapfokú Művészeti Iskolának gyűlt az adománya a Dunaújváros Kenyere közösségi kezdeményezése során. A Spartané a következő felajánlás.
A Széchenyi Pékség és az önkormányzat még évekkel ezelőtt indította útjára a Dunaújváros Kenyere jótékonysági akciót: minden eladott városkenyér után 50 forint gyarapítja annak az adománynak összegét, amelyet negyedévente más-más szervezetnek, intézménynek ajánlanak fel. A jótékonysági akció adományátadóját szerdán délelőtt tartották, ahol bejelentették: a program továbbra is folytatódik.
Közös küldetés
A dunaújvárosiak már jól tudják: negyedévente minden megvásárolt Dunaújváros kenyere után 50 forint kerül egy virtuális jótékonysági alapba. Így volt ez az áprilistól júniusig tartó időszakban is, amikor is a Wesley Da-Capo Alapfokú Művészeti Iskolának gyűlt az adomány a Széchenyi Pékég és az önkormányzat közös akciójában. Pintér Tamás polgármester a negyedévet lezáró szerdai sajtótájékoztatón elmondta: az elmúlt három hónapban összesen 8025 darab Dunaújváros kenyerét vásároltak az itt élők – az 50 forintoknak köszönhetően ez 401 250 forintot jelent a Wesley Da-Capo iskolának.
Az adományt jelképező csekket Róka Sándorral, a pékség kereskedelmi vezetőjével közösen adták át, majd ezt az összeget ezúttal is 500 ezer forintra egészítette ki az önkormányzat.
Kurina Laura, az intézmény vezetője elmondta: művészeti iskolájuk 1999 óta működik, tánc-és zeneművészetet oktatnak a dunaújvárosi növendékeiknek. Az összegyűlt adományt iskolájuk működésére, valamint eszközeik fejlesztésére fordítják.
Újabb jótékony negyedév
A sajtótájékoztatón Pintér Tamás bejelentette a következő negyedév kedvezményezettjét, amely a Spartan Cheerleading Sportegyesület lesz:
– A Spartan Cheerleading Sportegyesület az egyik olyan szervezet városunkban, amelynek tagjai folyamatosan sikereket érnek el, Dunaújváros hírnevét öregbítik és viszik határon innen és túl. E mellet pedig rengeteg fiatalt nevel a mozgás fontosságára, méltán lehetünk rájuk büszkék.
Árgyelán Dominika, az egyesület elnöke elmondta, 2010 óta működnek Dunaújvárosban, jelenleg pedig mintegy ötven fiatal sportol náluk rendszeresen:
– Ezek közül a fiatalok közül sokan versenyszerűen űzik a sportágukat, az összegyűlt támogatást az ő megsegítésükre szeretnénk majd felhasználni, a versenyköltségeiket ezzel is enyhíteni, és sportkarrierjüket támogatni.
A jótékonysági akció tehát folytatódik: a következő hónapokban a Spartan Cheerleading Sportegyesület részesül a felajánlásból – a vásárlók minden Dunaújváros Kenyere megvásárlása után 50 forinttal támogatják őket.
DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Közélet
Közeleg az év első lomtalanításának ideje!
2025. ápr. 01.
Mint arról már korábban beszámoltunk, ebben az évben is folytatja az önkormányzat a városrészenként meghirdetett lomtalanítási sorozatot. Az első Újtelepen lesz, most szombaton!
Gyászol a Bartók Kamaraszínház, elhunyt Török Imre
2025. már. 31.
Évtizedeken át volt a színház fontos háttérembere, tíz éven át az intézmény műszaki igazgatójaként dolgozott Török Imre – vasárnap távozott az élők sorából, nyugodjon békében! Búcsúszavak.
Vért adni menő – ments meg három életet!
2025. már. 30.
Visszatértek a középiskolás alkalmak márciusban, komoly tervek formálódnak a következő hónapra is: színes és változatos az alkalmak listája, válogathatnak az önkéntesek a véradások terepén. Íme, az összes fontos tudnivaló!
Mindig él a remény, de mindig hamvába hull, mint az idő: megint állítunk az órákon
2025. már. 29.
Mindösszesen annyi pozitívuma lesz a holnaptól érvényes nyári időszámításnak, hogy tovább marad világos. Amúgy szívóág, értelmetlen, összezavar, és persze elhussan egy teljes óra a Zéletből.
Még igényelhető a tavaszi szünetre az ingyenes étkeztetés
2025. már. 28.
Dunaújváros önkormányzata idén is ingyenes déli meleg főétkezést biztosít a szülő, vagy törvényes képviselő kérelmére a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult, valamint a hátrányos vagy a halmozottan hátrányos helyzetű általános- és középiskolás kiskorú gyermekek részére a tavaszi szünet időtartamára.
A város ereje az odafigyelésben rejlik
2025. már. 27.
Az Útkeresés Segítő Szolgálat és az Érted vagyunk 1987 Alapítvány az év minden szakában várja a felajánlásokat a menstruációs szegénység visszaszorítására. A nemes kezdeményezést Szabó Zsolt alpolgármester is méltatta és támogatta.
A művészetnek is van, lehet gyógyító ereje
2025. már. 27.
Sokszínű, gazdag kiállítás nyílt a Szertelen Házban. Orsós Gábor első önálló bemutatkozása az alkotó festményeit, rajzait és kerámiáit vonultatja fel. A beszédes, mély tartalmú és olykor megrázó képeken a művész egész élete visszaköszön – megmutatja küzdelmeit és sebezhetőségét.