Dunaújváros Hetilap

Távhővezeték-csere miatt forgalomkorlátozás a Szórádon

Öcaline - 2024. november 7. 7:15

Egy sávosra szűkült a Szórád Márton út forgalma, a szolgáltató DVG Zrt. korróziós lyukadás miatt végez karbantartást. Összegzésük szerint huzamosabb ideig tart a forgalomkorlátozás.

Hivatalos facebook felületén adott tájékoztatást a munkálatokról a DVG Zrt. A beszámoló szerint a Szórád Márton út 22. magasságában, a páros oldalon egy sávosra szűkült az úttest szerda déltől, ugyanis megkezdték a kilyukadt távhővezeték cseréjét. Mivel a lyuk az úttest közepén helyezkedik el, ezért a Szórád Marton út 22. magasságában a páros oldalon a teljes úttestet fel kell bontani. A hibás szakaszt nem javítják, hanem teljes hosszában cserélik, méghozzá korszerű, előszigetelt vezetékre. 
A munkálatok ideje alatt a Szórád Márton út érintett szakaszán a forgalom egy sávosra szűkül és ideiglenes híd segíti a haladást – ennek nyomán arra kérik a Szórád Márton úton közlekedőket, hogy fokozott biztonsággal haladjanak!

A vezetékcsere időtartama hozzávetőleg egy hónapot vesz igénybe, és rossz hír, hogy a későbbiekben a Szórád Márton út páratlan oldalán található úttesten is hasonló forgalomkorlátozásra kell készülni.

A munkálatok ideje alatt fél napos szolgáltatás-kimaradás várható – ennek pontos idejéről tájékoztatják az érintett lakókat!

(Forrás és fotó: DVG Zrt. – facebook)

A rovat további hírei: Közélet

30 családot segít az önkormányzat tüzelővel

30 családot segít az önkormányzat tüzelővel

2025. okt. 08.

Már ötödik éve, hogy Dunaújváros önkormányzata az Útkeresés Segítő Szolgálattal közösen tűzifával segíti a dunaújvárosi rászorulókat. Idén is 30 családot segítenek egy-egy köbméter fával, amelyet már lehet igényelni a szolgálat székhelyén.

DSTV: közösségi program a mellrák megelőzéséért

DSTV: közösségi program a mellrák megelőzéséért

2025. okt. 08.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a II. Figyelj rá(n)k! elnevezésű közösségi kezdeményezésről. A mellrák elleni küzdelem jegyében borult rózsaszínbe előbb a Városháza tér környéke, majd a belváros szombaton. Hangkép.

Lomtalanítás: 20 tonna a hét végi mérleg

Lomtalanítás: 20 tonna a hét végi mérleg

2025. okt. 07.

Belvárosi gyűjtőpontokon folytatódott a lomtalanítás a városban múlt szombaton. Az akció ismét sikeresnek bizonyult, a városlakók összesen 20 tonna hulladéktól szabadultak meg a kezdeményezés révén.

A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület

A második születésnapját ünnepelte a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület

2025. okt. 07.

Megalakulása óta egyre aktívabb és sikeresebb a LEAF kutyás kutató-mentő sportegyesület csapata. Az elmúlt hónapokban több szakmai sikernek is örülhetett a közösség, amely immáron a második születésnapját is megünnepelte a múlt hétvégén.

Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)

Szépkorúak önkormányzati köszöntése: táblás házat vonzott a Dívák pazar előadása (galériával)

2025. okt. 06.

Minden szempontból tökéletes választás volt az idősek világnapjára időzített önkormányzati előadás: szó szerint zsúfolásig telt a Bartók színházterme, vastaps köszöntötte a Dívák Produkció csodás időutazását szombaton este.

A rózsaszín szalag ereje – közös cselekvésre is buzdított a II. Figyelj rá(n)k!  (galériával)

A rózsaszín szalag ereje – közös cselekvésre is buzdított a II. Figyelj rá(n)k! (galériával)

2025. okt. 06.

Ebben az őszi hónapban a rózsaszín nem csak egy szín a sok közül – egyúttal a mellrák elleni küzdelem jelképe is. A Városháza „C” szárnyában, valamint a téren is ez a tónus dominált múlt szombaton: újra nagy sikert aratott a vendégek körében a II. Figyelj rá(n)k! eseménye. A közösségi kezdeményezés fókuszában most is a megelőzés és az önvizsgálat fontossága állt. 

Emlékezzünk együtt az aradi vértanúkra!

Emlékezzünk együtt az aradi vértanúkra!

2025. okt. 04.

Folytatja az elmúlt esztendők nemes hagyományát, az 1848/49-es forradalom és szabadságharc mártírjainak emléknapján szervez megemlékezést városunk önkormányzata: az ünnepséget a forradalmi emlékműnél rendezik hétfőn délelőtt. Meghívó.