Csak szakértő eladótól vegyen mindenki tűzijátékot
A balesetek megelőzése érdekében piacokon, kapualjakban, magánimportból nem, csak szakértő, engedéllyel rendelkező eladótól vásároljon mindenki tűzijátékoz! - mondta a Készenléti Rendőrség Tűzszerész Főosztályának vezetője hétfőn sajtótájékoztatón Budapesten.
Kép forrása: MTI/Illyés Tibor
Az ellenőrizetlen eredetű, a III. kategóriába tartozó kis- és közepes tűzijátékok ugyanis, amennyiben nem szakszerűen használják őket, vagy eredetük, így a működésük ismeretlen, csonkolásos, adott esetben halálos sérüléseket, továbbá tetemes anyagi kárt is okozhatnak - közölte Huszák András.
A magánimport azért is veszélyes, mert a külföldről behozott termékeken nem található magyar nyelvű használati utasítás, rendellenes használat esetén viszont balesetet okozhatnak - tette hozzá.
Mint elmondta: a tűzijátékokat december 28-ától lehet megvásárolni, felhasználni december 31. este 6 óra és január 1. reggel 6 óra között lehet , és december 5-ig lehet visszavinni az árusokhoz. Utóbbi annál is inkább fontos, mert aki december 5. után is birtokolja a fel nem használt eszközöket, szabálysértés követ el - tette hozzá.
Felhívta a figyelmet arra, hogy az eszközöket száraz helyen, tűzveszélyes anyagoktól távol kell tárolni, védeni kell a sugárzó hőtől és a működtetésükkor 15 méteres távolságot kell tartani tőlük.
Közlése szerint a tűzijátékok három legelterjedtebb fajtája a rakéták, a bombetta, illetve a római gyertya. Ugyan a rakéták is kaphatóak ebben az időszakban, de azok használatát nem ajánlja, mert a röppályájuk kiszámíthatatlan és súlyos baleseteket, tüzeket okozhatnak.
Az alezredes hangsúlyozta, hogy mindenki csak sértetlen csomagolású tűzijátékot vásároljon, kézből soha senki ne működtesse azokat, illetve soha senki ne hajoljon az eszközök fölé, továbbá a petárdák birtoklása és használata szilveszterkor is tilos.
(MTI)
A rovat további hírei: Sziréna
Életmentő akció – sikeres volt a rendőrök beavatkozása
2025. máj. 20.
Dunaújvárosi rendőrök is részt vállaltak abban a kutatásban, amelynek eredményeként az utolsó pillanatokban sikerült megtalálniuk egy eltűnt férfit a rendőröknek Beloiannisz mellett.
DSTV: nők versengtek a volánnál
2025. máj. 20.
Nem mindennapi megméretést szerveztek a Dunaújvárosi Rendőrkapitányságon a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Nők a volánnál című közlekedésbiztonsági versenyen 9 csapat 27 hölgy versenyzője adott számot a tudásáról. Hangkép.
Kábítószer hatása alatt bántalmazta szomszédját, letartóztathatják
2025. máj. 18.
Súlyos testi sértés és más bűncselekmény miatt indítványozta a Dunaújvárosi Járási Ügyészség annak a férfinak a letartóztatását, aki kábítószer hatása alatt bántalmazta egykori szomszédját. A sértett orrcsonttörést szenvedett, értesült a DO.
Dunaújvárosi rendőrök vizsgálták a halálos kimenetelű közlekedési baleset hátterét
2025. máj. 14.
A tragédia Vajtán történt még március végén, a baleset során kigyulladt egy autó, a kocsi 24 éves utasa életét vesztette a tűzben. A dunaújvárosi rendőrök nyomoztak az ügyben: bódult állapotban, engedély nélkül vezetett a sofőr, értesült a DO.
Őrjöngő férfit fogtak el a rendőrök
2025. máj. 13.
Ököllel és asztallábbal esett neki egy férfinak az a 27 éves dunaújvárosi lakos a Szabadság úton még múlt pénteken. A támadó kábítószer hatása alatt garázdálkodott, értesült a DO.
Útlezárások a hosszú hétvégén – figyelem, a buszközlekedést is érinti!
2025. ápr. 30.
Felhívással fordult a közlekedőkhöz a város önkormányzata: a hosszú hétvégén változások lesznek a parkolási rendben és a közlekedés kapcsán is a Vasmű úton és környékén! Változás várható a buszközlekedés terén is!
Megtalálták a hajóbalesetben eltűnt dunaújvárosi férfi holttestét
2025. ápr. 29.
A Budafok-Tétény közelében eltűnt Lieszkovszky Zalán holttestét találták meg Bölcskénél vasárnap kora délután. A dunaújvárosi férfi egy hajóbaleset áldozata lett a közelmúltban – napokig eltűntként keresték, de beigazolódtak a balsejtelmek: életét vesztette.