Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 06. Leonóra, Inez
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Gondolatok a vasmű jövőjéről

Közélet
vasmű
beszélgetés
Tisza-sziget

facebook megosztás

Öcaline - 2024. dec. 16., 17:00

Izgalmasnak ígérkező beszélgetést szervez a vasmű sorsáról a Jelen! Tisza-sziget közössége: a programnak a Pentele Klubház ad otthont szerdán délután. A program nyitott, mindenkit várnak!

A térség legnagyobb foglalkoztatójának sorsának, jövőjének kérdéskörével folytatódik a Jelen! Tisza-sziget közösségi eseményeinek sora: a sokakat érintő és érdeklő témáról a Pentele Klubházban rendeznek beszélgetést december 18-án, szerdán délután. A Magyar út 25. cím alatti klubházban rendezendő eseményre meghívták Lukács Pétert, a Dunaferr egykori műszaki vezérigazgató-helyettesét, Pintér Tamás polgármestert, valamint Schneider Vilmost, aki egykor a kokszoló főkönyvelője, a számviteli rendért felelős vezetője volt. Jelen lesz a tanácskozáson Tóth László, a nagyolvasztó valahai gyárvezetője, valamint Varga Zoltán, a hideghengermű volt üzemvezetője – aki több mint két évtizeden át a vasmű értékesítési vezetőjeként is dolgozott.
A Jelen! Tisza-sziget 17 órakor kezdődő beszélgetésének célja, hogy az iparági szereplők és döntéshozók, valamint a civil szféra képviselői közösen vitassák meg a vasmű jövőjével kapcsolatos lehetőségeket.

A rendezvény nyitott – minden érdeklődőt szeretettel várnak a Pentele Klubházban!

(Archív fotó: Németh Zsolt)

A rovat további hírei: Közélet

Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

2026. már. 06.

Dunaújvárosban fogadta a Fejér és Komárom-Esztergom vármegyében működő családok átmeneti otthonai vezetőit és képviselőit az Útkeresés Segítő Szolgálat csapata. A szakemberek a Mondbach-kúriában találkoztak csütörtökön, a vendégeket Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte. 

Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

2026. már. 06.

Kedves történetről adott hírt a napokban Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő. A városban többen, a körzetében ketten is virágoskertet művelnek, amelyek tavasszal és nyáron igazi díszei a településnek. 

Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

2026. már. 06.

Nőnap alkalmából közös ünnepséget tartott az Aranydaru Szállítómű Nyugdíjas Egyesület és a Búzavirág Dalkör. A közösségek hölgy tagjait ajándékkal lepte meg Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester. 

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

2026. már. 06.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a SteelCityZen projekt keretében rendezett programról. A meghívott vállalkozókat és potenciális munkáltatókat Pintér Tamás polgármester köszöntötte, a célokat és a megvalósítás részleteit Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekét felelős alpolgármester vázolta. Hangkép.
 

Itt a tavasz, kezdődhet a város zöldterületeinek gondozása

2026. már. 05.

A tavasz közeledtével egyre több munka vár a városi zöldterületek gondozásáért felelős szakemberekre. A szezon kezdetén Pintér Tamás polgármester, Mészáros László, a GESZ erdészeti és parkfenntartási ágazatának vezetője, valamint Medgyesi Miklós, a polgármesteri kabinet vezetője tett látogatást  a telephelyen, ahol a szakemberek már javában készülnek a tavaszi munkákra. Akad feladat bőven!

"Az itt lakókat helyezi a középpontba" – közösségi ötletpályázat Dunaújvárosban

2026. már. 05.

A közelmúltban kezdett "Közösségépítők" sorozat extra kiadása következik az alábbiakban: Dunaújváros önkormányzata pályázatot hirdet a város lakóinak, közösségeinek és szervezeteinek. Olyan programötleteket, akciókat és eseményterveket várnak, amelyek vagy a Szoborparkhoz kapcsolódnak, vagy a város természeti sokszínűségét erősítik. Közeleg a határidő, várják a pályázatokat!

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

2026. már. 05.

Mint a DSTV összegzése felidézi, az EpiPen használatával kapcsolatban tartottak továbbképzést a Magyar Vöröskereszt munkatársai óvodai és bölcsődei dolgozóknak a közelmúltban. A képzések sora folytatódott – az Aprók Háza Tagóvodába látogattak el a szakemberek. Hangkép.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Szakmai napot tartottak a Mondbach-kúriában

  2. Mozogjunk az egészségünkért

  3. Virággal, vadvirággal a szebb környezetért

  4. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

  5. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

DSTV: kerekasztal a foglalkoztatásról

Embedded thumbnail for DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

DSTV: diákolimpiai döntő a Vasváriban

Embedded thumbnail for DSTV: mindent az EpiPen használatáról

DSTV: mindent az EpiPen használatáról

Top hírek

  1. Újabb online csalások – milliós kárral is!

  2. Focival emlékeztek egykori társaikra

  3. Korlát épül és más fejlesztés is lesz

  4. Hamis vád miatt emelt vádat az ügyészség

  5. Nőnapi ünnepcsokor a Generációk Házában

Galéria

IX. Szent Pantaleon Jótékonysági Bál

Kolbászfesztivál (2026)

FitCity Dunaújváros (2026. február)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 9. szám - 2026.03.06.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő