Véradás és ablakvadászat-finálé Újtelepen
Jeles közösségi eseményekkel búcsúzik az esztendőtől a Városvédők Újtelepért Egyesület: az elmúlt évek szép hagyományát folytatva véradást, valamint az Adventi Ablakvadászat elnevezésű akciót záró ajándéksorsolását rendezik szombaton.
Az "Újtelepen mindig történik valami!" évtizedes jelszavával fut neki az esztendő végének az egyesület: két akció is csalogatja az érdeklődőket december 28-án, szombaton a közösség központjába. Évek óta népszerű kezdeményezésük az évzáró véradás, amelyet a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezetével rendeznek Újtelepen, a Városvédők Újtelepért Egyesület székházában, vagyis a Móra Ferenc utca és a Vak Bottyán utca sarkán. Az önkénteseket 10-14 óra között várják, fontos, hogy vért adni csak fényképes igazolvány és TAJ-kártya birtokában lehet!
Az eseményre mindenkit ajándékokkal csalogatnak, ráadásul az ajándékozás lesz a fő motívuma a véradást követő közösségi eseménynek is: a Városvédők Újtelepért Egyesület szervezte – három héten át összesen 28 címen – az országszerte népszerű Adventi Ablakvadászat városrészi programját, amelyet idén pontgyűjtő akcióval színesítettek. Ennek záróeseménye lesz a véradás után; a program keretében az újtelepi vállalkozók és az egyesület ajándékait sorsolják ki, amelyeket később megkapnak a szerencsés vadászok.
Színes búcsú az óévtől – remek és jótét célú kösségi programokkal!
(Archív fotó: Végh Zoltán)
A rovat további hírei: Mozaik
Hova szállj meg a Zadar-Riviérán? Utazási kalauzunk segít!
2025. dec. 03.
A Zadar-Riviéra évek óta Horvátország egyik legkedveltebb úti célja, ami nem is csoda. Könnyen elérhető, jó áron van, egyelőre még nem annyira felkapott, így remek választás azok számára, akik szeretik ezt az országot. (X)
Borongós, de viszonylag enyhe idő várható
2025. dec. 01.
A hét második felére 8 fok körüli értékeket ígér a DO időjárási szakértője. Nem ez lesz a legvidámabb hét meteorológiai szempontból – például napsütéssel nem nagyon számolhatunk.
DSTV: Rosti Pál nyomában
2025. nov. 30.
Rosti Pál életéről és tevékenységéről szóló vetélkedőt szerveztek a Mondbach-kúriában, eleveníti fel a DSTV összegzése. Általános iskolások vágtak a feladatoknak azzal a céllal, hogy megismerhessék az összetett személyiséget, akiről városunk egyik iskoláját is elnevezték. Hangkép.
Vasárnap már kezdődik az ünnepi varázslat
2025. nov. 29.
Újra adventi fénybe öltözik Dunaújváros főtere – vasárnap megkezdődik az ünnepvárás szép időszaka. Ünnepi díszbe öltöztetett főtér, gőzölgő karácsonyi finomságok és színpadi produkciók sora várja a dunaújvárosiakat.
Nyílt nappal startol a várospont
2025. nov. 29.
Sok szeretettel várják a várostörténet iránt érdeklődőket a Lajos király körút 8. szám alatt nyíló Dunaújváros Pont bázisán – most vasárnap startol a múltidéző bázis!
Karácsonyi börze a Generációk Házában
2025. nov. 27.
Az Esze Tamás utcában található Generációk Házában rendezik meg a Zöld Kincsek Karácsonyi Börzéjét december 13-án délelőtt tíz és délután kettő óra között.
Fiatalos bőr sebészeti beavatkozás nélkül: ránctalanítás modern kezelésekkel
2025. nov. 27.
Az idő múlásával arcunk felszíne változásokon megy keresztül: veszít rugalmasságából, hidratáltságából, és a ráncok megjelenése is elkerülhetetlenné válik. A mai világban azonban sokféle módszer létezik, ami hozzájárul a bőr fiatalságának megőrzéséhez, elkerülhetsz bármilyen műtéti beavatkozást. (X)








