Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 03. Balázs
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Dunaújváros Hetilap

Az emberi kapcsolatok számára és minőségére a legbüszkébb

Közélet
önkormányzat
Római városrész
Motyovszki Mátyás

facebook megosztás

doszerk - 2025. jan. 27., 11:00

Motyovszki Mátyás a 3-as választókerület önkormányzati képviselője, aki a legtöbb, a körzetében megválasztott képviselőtársához hasonlóan tavaly októberében a második ciklusát kezdte a "Rajta, Újváros!" Egyesület színeiben. A következő beszélgetés szól a múltról, a jelenről és természetesen a jövőről is.

Motyovszki Mátyást sokan ismerhetik a vendéglátós múltjából, vagy éppen sportolói időszakából. Most ötödik esztendeje a Római városrész egyik felének, egészen pontosan a 3-as körzetnek az önkormányzati képviselője. 

A tervezettnél mindig több a munka

– Öt évvel ezelőtt a "Rajta, Újváros!" Egyesület színeiben lett képviselő, és tavaly újra magabiztos fölénnyel nyerte körzete választását. Hogyan végződött 2024 és hogyan kezdődött 2025?
– Hála az égnek nagyon jól vagyok, és jól érzem magam, minden rendben van körülöttem. A tavalyi év vége ugyan húzós volt, és azt gondoltam, hogy az októberi beiktatásunk után lesz egy kis nyugalom körülöttem, de tévedtem. Az új képviselőtársaimat is segítem egy picit belerázódni a hétköznapok rutinjába, amit sokkal inkább teszek szívesen, mint az terhet jelentene számomra. A tervezettnél több a munka, hiszen a körzetem területe nagyobb lett, ezek pedig új képviselői feladatokat, újabb ügyeket jelentenek számomra. 
– Hogy látja, a Római mennyire speciális városrész?
– Elérkeztünk már oda, nem mondhatjuk azt a Rómaira, hogy egy fiatal városrész, sok esetben, sok épület tekintetében az ötven év körül járunk. Tíz képviselőnknek, tíz városrész, tíz különböző egységet jelent, amiből az is következik, hogy nincsenek egyforma problémák és megoldandó feladatok. És akkor itt nem a parkolásról beszélek, mert az nagyjából a város minden pontján gond és probléma. De vannak olyan jóléti szolgáltatások, amik fejlesztésével tudunk olyan plusz dolgokat tenni, amire egyrészt igény van, másrészt szeretik is az emberek. A mi esetünkben gondolok a Civilházra, aminek a kihasználtsága egy nagyon komoly lendületet vett, aztán ott van az Adománykuckó, Barta képviselőtársam körzetében, ami nemcsak az adományozásról és befogadásról szól, hanem kőkemény közösségépítésről is. 

Együtt tudjuk rendezni dolgainkat

– Talán még sosem kérdezték meg, hogy miért lett képviselő... Aztán érdekes lehet, hogy amikor beállt politizálni mennyire bántották azért, mert a vendéglátóiparból érkezett a közéletbe? 
– Ez nagyjából hét éve kezdődött, akkor Mezei Zsolt keresett meg, hogy dolgozzunk együtt, dolgozzunk egy csapatban. Aztán megnéztem az egyesület rendezvényeit, megismertem a politikájukat, a benne lévő embereket és tudtam, láttam, éreztem, hogy tudok velük azonosulni, együtt fogunk tudni dolgozni. Annak idején valóban voltak, akik bántottak a korábbi munkám miatt, azt akkor eltettem magamban egy polcra, de nyilván bántott. Aztán megtanultam kezelni ezt, meg sok minden mást is. Tudom, hogy nem szerethet mindenki, én ettől függetlenül teszem a dolgom, a választók meg döntenek. A véleményeket egyébként mindig meg kell hallgatni és meg kell nézni azt is, hogy ki mondta? Az értelmes kritikával egyébként nincs gondom, csak azzal, ha valakit értelmetlenül, esetleg kimondottan politikai haszonszerzésből bántanak.
– Mit gondol, mitől jó egy önkormányzati képviselő? Hogy látja saját magát, a saját maga képviselői tevékenységét?
– Hogy ki a jó képviselő? Erre a kérdésre a választók adnak mindig nagyon egzakt választ. Én azt gondolom, hogy 2019-ben változást akartak a dunaújvárosiak, akkor bizalmat szavaztak nekünk, most 2024-ben pedig osztályzatot kaptunk az előző ötéves munkánkra. Ez persze nem azt jelenti, hogy nincs hova fejlődni, hogy nincs mit tanulnunk a jövőben. Viszont azt is jelenti, hogy amit 2019-ben körülményesen tudtam csak megoldani, az ma simán megy. A rutinról beszélek, meg arról, hogy ismerem az önkormányzat és a hivatal működését. Én magamat egyébként úgy ismerem, hogy mindenkivel jó kapcsolatot tudok ápolni, az elém kerülő feladatokat jól meg tudom oldani. 

Közösségekben rejlik az erőnk

– Önkormányzati képviselőként mire a legbüszkébb?
– Szerencsére több dolog is eszembe jut. De talán az óriásira kibővített emberi kapcsolatok és azok minősége, erre vagyok a legbüszkébb. És itt most elsősorban a Római 3-as körzetre gondolok, az ott élőkre. Én öt éve arra helyezem a legnagyobb hangsúlyt, hogy közösségeket tudjunk létrehozni, együtt, a lakókkal, olyan közösségeket, amik elkezdhetnek növekedni. És ez így is történt. Olyan ismeretségekhez jutottam, amik aztán a munkám minőségét is meghatározták. És mondok még valamit. Nagyon sokszor nem úgy jönnek hozzám az emberek, hogy egyszerűen csak panaszkodnak, hanem egyből felajánlják a segítségüket a megoldás érdekében. Én ennél nagyobb és fontosabb dolgot nem tudok mondani.

– Egy kapcsolatrendszernek nyilván van bemeneti oldala is, teljesen természetes, hogy kell tudni adni, hogy valaha is kaphassunk. Erről jut eszembe, emlékszem, hogy engem szíven talált, amikor annak idején megtudtam, hogy Motyovszki Mátyás egyébként a saját pénzén vett mikuláscsomagokkal köszönti minden esztendőben a Móra iskola kisdiákjait. 
– A körzetemben a Móra iskola az, ahol nem kevés hátrányos helyzetű kisdiák tanul, olyanok is, ahová december 6-án nem megy a mikulás. Ezért gondoltam azt, hogy meglepem őket egy-egy ajándékcsomaggal. És minden évben zseniális, megható, szívet melengető végignézni az ő mikulás ünnepségüket. Mondjam azt, hogy legbelül nagyon büszke vagyok erre a történetre? Az vagyok. Most a legutóbbi mikulás ünnepségem pedig kibővítve a megajándékozottak körét, az iskola pedagógusai is kaptak csomagot. Nem kérdés, megérdemlik, nagyon is megérdemlik.
– Mit hoz a jövő a Rómain?
– Sok minden megvalósult már. A Római városrészben egyre több a gyerek, ami azt is jelenti, hogy a játszótereinket egy kicsit fel kell újítani, szeretném a játékelemeket egy kicsit bővíteni is. A napelemes lámpákkal is tovább lehet lépni. A járdáink egy része megújult, ezt is folytatni fogjuk. Jól állunk szemetesekkel, szám szerint ezt már nem kell bővíteni. A parkolás nálunk mindenhol probléma a városrészben. Erre is vannak terveink, ahol a lakókkal egyeztetve szeretnénk bővíteni és újabb murvás parkolókat létrehozni. Tíz-húsz-harminc parkolóhely kialakítása nem fogja megoldani a parkolási gondokat, de enyhíteni tud. Én azt gondolom, hogy meg lehet állni autóval a Rómain, lehet, hogy nem a lépcsőházunk előtt, lehet, hogy kell egy picit gyalogolnunk, de meg lehet állni. Ezt azért mondom, mert én is itt élek. De elhihetik, azon dolgozunk, hogy javítsunk Dunaújváros parkolási helyzetén.

DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)

A rovat további hírei: Közélet

30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

2026. feb. 02.

A bíróság harminc napra rendelte el a DK-s általános hatáskörű alpolgármesterének letartóztatását. A bírósági, ügyészségi közlemények még nem futottak be, a letartóztatás hírét a Magyar Nemzet publikálta. Amint további információval bírunk, frissítjük a hírt!

Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

2026. feb. 01.

Remek közösségi akcióra lehet nagyon büszke a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Területi Szervezete és a Városvédők Újtelepért Egyesület, az önkéntes véradók kimagasló eredménnyel járt mozgósítása egyúttal kiváló példa is. A folytatás nem lesz könnyű – de mindenképpen biztató a nyitány!

Pappné Grabant Ilona: "... a legfontosabb, hogy jelen legyek az emberek életében"

2026. jan. 31.

Egy éve dolgozik önkormányzati képviselőként Pappné Grabant Ilona Dunaújváros 8-as választókerületében – a Béke városrész egy része és a Kertváros tartozik hozzá. Azt mondja, hogy az elmúlt időszak az alapozásról, a tanulásról és a kézzelfogható fejlesztésekről szólt – játszóterektől a parkolókig.

A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

2026. jan. 30.

Több fontos téma is szóba került azon a megbeszélésen, amit Pintér Tamás polgármester és Orosz Csaba önkormányzati képviselő folytatott a Mezőföldvíz Kft. területi vezetőivel a Városházán ma délelőtt.

DKIK: digitalizációs napot szerveznek

2026. jan. 30.

Digitalizációs napot szervez a kkv-k számára a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara – a programra szerdán várják az érintett cégek képviselőit!

Mentálhigiénés segítség az álláskeresőknek

2026. jan. 30.

A SteelCityZen projekt nyomán az Útkeresés Segítő Szolgálat komplex programcsomagot dolgozott ki a munkaerőpiaci változások által érintett, valamint hátrányos helyzetű felnőttek támogatására. A foglalkozások célja az egyéni erőforrások megerősítése, az önbizalom növelése és a társadalmi, illetve munkaerőpiaci visszailleszkedés elősegítése. 

Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

2026. jan. 30.

Változik a gyermekorvosi ellátás rendje településünkön: február 1-jétől több házi gyermekorvosi körzet beosztása is módosul. Az átszervezést az orvoshiány és a csökkenő lakosságszám tette szükségessé.

  • További hírek

Friss hírek

  1. Nemzetközi progressive house élmény – DJ Ruby Máltáról a Tortugában!

  2. Játssz a biztonságért – itt a második kvíz!

  3. A Hóvirág Kupáért fociztak

  4. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  5. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  3. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő