Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü
Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

ICA-D: "A Pink Floyd élmény" – képregény-bemutató

Kultúra
Kortárs Művészeti Intézet
képregény
bemutató

facebook megosztás

doszerk - 2025. jan. 13., 16:00

Izgalmas programmal folytatja társművészeti sorozatát a Kortárs Művészeti Intézet (ICA-D): a Comicsmania kiadó új képregénye, A Pink Floyd élmény című kötet bemutatójára várják az érdeklődőket szerdán.

A "kilencedik művészeti ág", vagyis a képregény műhelytitkaiba is betekintést nyerhetnek mindazok, akik részt vesznek az intézmény évnyitó programján: a Pink Floyd kötetet szerkesztő Ghyczy Csongor képzőművésszel, Szécsi Zoltán fordítóval és Orosz Lászlóval, a kiadó vezetőjével Nyulasi Zsolt beszélget január 15-én, szerdán délután.
A dunaújvárosi Comicsmania könyvkiadó 2010 óta vesz részt a szcéna hazai színterén, decemberben jelentette meg magyarul a Pink Floyd együttes történetét bemutató kötetet – a kiadó a Cure-életművet összegző munka után a második kiadványt tette a magyar olvasók számára is hozzáférhetővé a legendás amerikai Rock'N'Roll Comics sorozatból.
A 17 órakor kezdődő műhelybeszélgetés során a szervezők szándéka szerint több izgalmas téma is szóba kerül: a már említett besorolás mellett minden valószínűség szerint sok szó esik a hiperfüggetlen Revolutionary Comics közösségéről, amely az 1990-es évek elején "nem hivatalos és büszke rá" mottóval adta ki a könnyűzenei élet meghatározó együtteseinek és szólistáinak képregényes életrajzait. A fősodor persze a Pink Floyd zenekar – a nagy rock-legendák sorában szereplő formáció történetét feldolgozó kiadvány részletes bemutatása egyúttal izgalmas kalandozást ígér a popkultúra végtelen birodalmában.

A belépés díjtalan – mindenkit szeretettel várnak!

(Illusztráció: Comicsmania/ICA-D)

A rovat további hírei: Kultúra

DSTV: az éremművészet atyja

2026. feb. 02.

Berán Lajos neve ismert az érme- és plakettgyűjtők körében – művészetéből és életéből könyv is született, derül ki a DSTV összeállításából. A kötetet a magyar kultúra napján mutatták be az Intercisa Múzeumban. Hangkép.

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

2026. jan. 31.

Foglalkoztunk már hasábjainkon a József Attila Könyvtár nagyszerű kezdeményezésével, most erre fókuszál a DSTV összeállítása is: a várostörténet iránt érdeklődőknek sok-sok kincset rejt az intézmény folyamatosan bővülő médiatára. Hangkép.

DSTV: gyógyulás a művészet erejével

2026. jan. 29.

A művészet gyógyító erővel bír – ráadásul mindenki épülhet az alkotások segítségével, idézi fel a DSTV összeállítása. Kajtár Lara neve már ismerősen csenghet: a fiatal most újabb tárlattal mutatkozott be, ezúttal a József Attila Könyvtárban. Hangkép.

DSTV: képeslapok lettek az évzáró műtárgyak

2026. jan. 28.

Egyre kevesebb képeslapot és papíralapú üzenetet küldenek egymásnak az emberek, de ez nem mindig volt így, eleveníti fel a DSTV összeállítása. Az Intercisa Múzeum népszerű sorozatának év végi felvonása éppen egy karácsonyi és egy újévi levelezőlapot mutat be. Hangkép.

DSTV: Rosti a Restiben – újra

2026. jan. 27.

Folytatódott a Rosti a Restiben című sorozat az iskola és az étterem együttműködése nyomán, derül ki a DSTV összegzéséből. A legutóbbi kiállító Badi Liliána volt, emellett a Mi kutyánk kölyke sorozat részeként Kovács Gellért filmszerész látogatott el a közösséghez az ICY együttes kíséretében. Hangkép.

DSTV: rézpénz lett a hónap műtárgya

2026. jan. 26.

Az Intercisa Múzeum szakemberek az elmúlt esztendő utolsó hónapjaiban is folytatták a Hónap műtárgya című sorozatot, eleveníti fel a DSTV összeállítása. Hodik Mónika történész-muzeológus közreműködésével ismerhettük meg III. Béla rézpénzeit. Hangkép.
 

A disznóvágás hagyománya a népfőiskolán

2026. jan. 25.

A disznótorok tradícióival ismerkedhetnek a vendégek a Dunamenti Regionális Népfőiskola sorozatának következő eseményén – hétfőn kora délután várják a vendégeket. Húsamájtól a hajtás után!

  • További hírek

Friss hírek

  1. Folytatódik a csapadékos idő – de komoly enyhülés várható

  2. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  3. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  4. DSTV: az éremművészet atyja

  5. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. 30 napra letartóztatták Mezei Zsoltot (frissítve)

  4. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  5. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő