Napos nyitány után változékony, télies folytatás
A hét eleje naposnak ígérkezik, szerdától viszont felhős és szeles, majd helyenként tartósan ködös idő várható a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. Közlekedők, figyelem: csúszós lesz pálya, vezessenek, vezessetek óvatosan!
Mozgalmas, de nem túl szép hetet ígér szokásos prognózisában a Köpönyeg.hu tematikus időjárási portál szerkesztője. Krausz Mikes Miklós szerint ma a Dunántúlon erősen, a középső térségben és keleten gyengén felhős lesz az ég, délnyugaton előfordulhat egy-egy hózápor is. Az északkeleti szél megélénkül, a kopogós reggel után nap közben is csak 0-4 fok között alakul a hőmérséklet.
A friss modellek szerint a többórás januári napsütést csak fátyolfelhők zavarják kedden is – csapadék viszont már sehol nem várható. Nagyon hideg reggelre ébredünk, a fagyzugos, szélvédett helyeken akár -10 fokig zuhanhat a hőmérséklet, de mindenütt fagy várható, és délután se készülhetünk banánérlelésre – több térségben fagypont alatt marad a nappali csúcs, felén 2-3 fok lehet.
Változás, méghozzá számottevő változás várható szerdán: észak felől erősen megnövekszik a felhőzet, és szórványosan fordul elő csapadék – havas eső, havazás is lehet, utóbbi elsősorban az északi hegyes-völgyes vidékek lakóit kápráztatja majd. A maximum nap közben 1-2 fok lehet, de az élénk északias szél miatt ezt is jóval hidegebbnek érezzük.
A középtávú előrejelzések specialistája szerint a hét közepétől is télies, felhős, helyenként tartósan ködös idővel számolhatunk: csütörtökön párás nap várható, elszórtan szitálás kialakulhat, és bár a csúcshőmérséklet a délutáni órákban 3-6 fok között várható, a közlekedők mindenütt csúszós pályával számolhatnak. Erősen felhős, párás, néhol tartósabban ködös idő várható pénteken is – bár az északnyugati szél néha megélénkülhet. A hét végén már előbukkanhat a nap – elsősorban szombaton várhatók derűsebb órák –, de több területen is felhős, ködös marad az idő. A hőmérsékleti értékek tekintetében nem lesz érdemi változás: reggelente gyenge faggyal, nap közben 4-5 fokos csúcsokkal számolhatunk.
Időjárási szempontból nem ez lesz az esztendő kedvenc hete, ezt már most garantálom...
(Fotó: Így látjuk MI! – Gallainé Nagy Erzsébet képe)
A rovat további hírei: Mozaik
Hogyan válasszunk kerti szerszámokat a rendezett kertért?
2025. jún. 19.
Egy szépen gondozott kert nemcsak esztétikai értékkel bír, hanem megnyugtató környezetet is jelent. (X)
DSTV: Ambrózia Fesztivál – visszanéző
2025. jún. 19.
A tételes beszámoló már megvolt, de hangulatvideóval is visszaidézi a DSTV az Ambrózia Fesztivál kavalkádját. Ott voltál? Nézd meg! Kihagytad? De pláne neked szól az utózönge! Rendhagyó hangkép – mese szavak nélkül.
A túl kevés vagy a túl sok alvás is növeli a halálozás és a stroke kockázatát
2025. jún. 19.
A túl kevés vagy a túl sok alvás is növeli a halálozás és a stroke kockázatát; a tartósan napi hét óránál kevesebbet vagy kilenc óránál többet alvók esetében nagyobb a halálozás rizikója – derül ki a Semmelweis Egyetem a GeroScience című folyóiratban publikált átfogó elemzésből.
A közösség bizonyította erejét Újtelepen (galériával)
2025. jún. 18.
Gazdag kínálat a garázsvásár sokadalmában, meglepetés járgány a fáradékony vándoroknak, és a tetejébe sikeres véradás a múlt szombati akció kínálatában. Ismét remek közösségi napot tudhat maga mögött Újtelep!
Egyre többen kíváncsiak a Mondbach-kúriára
2025. jún. 18.
Folyamatosan és érzékelhetően nő a Pentele városrész felújított ékszerdobozának vonzereje – a közelmúltban is remek programmal csalogatta az érdeklődőket a Mondbach-kúria.
Ezekre érdemes figyelni felújítás előtt
2025. jún. 18.
Van egy jó hírünk, ha felújítás előtt áll, ugyanis csokorba szedtük azokat a szolgáltatásokat, amik szóba jöhetnek ilyen téren. Persze szem előtt tartva azt, hogy profi munka legyen a fókuszban, és olyan csapat, aki megbízható, és érti is a dolgát. (X)
Nagyot ment és nagyot szólt az Ambrózia Fesztivál (galériákkal)
2025. jún. 17.
Dicséretes szervezettség és remek fellépők sora, gyorsan orvosolt gyermekbetegségek és összességében vitathatatlanul pazar élmény: nagy sikert aratott a Duna-parton rendezett Ambrózia Fesztivál a múlt hét végén. Pillanatképek, meg legalább három fontos tanulság.