Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. feb. 02. Karolina, Aida
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Napos nyitány után változékony, csapadékos hét várható

Mozaik
időjárás
előrejelzés
köpönyeg.hu

facebook megosztás

Öcaline - 2025. feb. 10., 10:00

Hamarosan vége a derült, napos időszaknak a DO meteorológiai szakértőjének friss előrejelzése szerint. Várhatóan szerdától számíthatunk változékony, csapadékos időre – havas eső, hó is eshet, vigyázat az utakon!

"Fátyolfelhős, napos" – az időszak első napjait jellemezte e szavakkal hétindító prognózisa elején a Köpönyeg.hu tematikus időjárási oldal szerkesztője. Krausz Mikes Miklós szerint ma ismét sok napsütés várható, csak fátyolfelhők jelennek meg az égen. Nem lesz csapadék, de megélénkül a keleties szél: a kopogós reggel után nap közben 6-8 fok körüli értékeket mérhetünk. A friss modellek szerint a közeli kilátások hasonló mutatókat ígérnek: kedden többnyire derült, napos és száraz időre számíthatunk, élénk délkeleti széllel, fagyos éjszakával. Nap közben maximum 6 fok várható.
Amilyen békés a nyitány, olyan változékony a folytatás: szerdán egyre inkább megnövekszik a felhőzet, igaz, még csak délnyugaton lehet vegyes csapadék. Nagy területen lesz viszont barátságtalanul erős a délkeleti szél, nap közben 5-6 fokos értékekkel számolhatunk.
A középtávú előrejelzések specialistája szerint a hét közepén fordulhat igazán csapadékosra térségünk időjárása: délen, délnyugaton erősen, máshol gyengén felhős időre van kilátás – a délnyugati tájakon lehet változó halmazállapotú csapadék. Már országszerte erősen felhős, vagy borult lesz az ég pénteken, szórványosan alakulhat ki szitálás, havas eső – az északi hegyes-völgyes vidékek lakói újra hólepellel számolhatnak. Közlekedők, figyelem, többfelé csúszós pálya nehezíti a közlekedést – az éjszakai fagyok után nap közben is csak 2-4 fok közötti értékek lehetne.  Érdemi változást a hét vége időjárása sem ígér – szombaton újra derültebb, ám vasárnap megint változékony, csapadékos napra készülhetünk.

A tavasz ígéretére még várni kell...

(Fotó: Így látjuk MI! – Szabó Gizike képe)

A rovat további hírei: Mozaik

Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

2026. feb. 01.

Új sorozatot kezdünk, ráadásul egy nagyon aktuális témával/helyszínnel durrantjuk be a közösségépítők gépezetét. Az elmaradhatatlan és igen-igen aktív téli etetés persze csak remek ürügy – de ne szaladjunk ennyire előre! (És nézzék, nézzétek meg a felhívást is!)

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

2026. feb. 01.

Egyedi stílusával várt ismerté az online térben Szabó Dániel, vagy ahogyan a legtöbben ismerik, Híresember Nil, idézi fel a DSTV összegzése. Sajátosan szabadszájú óráival nemcsak a közösségi médiában hódít – nemrégiben az MMK-ban tartott vidám fejtágítót. Hangkép.

Töltsünk együtt egy délutánt – ismét Kolbásztöltő Fesztivált rendeznek Pentelén

2026. jan. 31.

Lakodalmas zene, ingyenes kolbász- és pálinkakóstoló már biztosan lesz a XIV. alkalommal megrendezett Kolbásztöltő Fesztiválon a felújított Mondbach-kúria udvarán február 14-én, szombaton.

DSTV: régi ismerőst fogadtak

2026. jan. 30.

A beszámoló már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összegzése a Jószolgálati Otthon új kezdeményezéséről. A hónap vendége sorozat keretében Kecskés Rózsa tartott mesefoglalkozást a gondozottaknak a közelmúltban. Vastaps, örömkönnyek, hangkép.

Röpködtek a mínuszok, így végre hízott jéggel várta a korizókat a Szalki-sziget

2026. jan. 29.

A tél idén nemcsak a havat hozta magával, hanem egy rég nem tapasztalt élménnyel is megajándékozta a városlakókat: a tartós mínuszoknak köszönhetően a múlt hét második felére a Szalki-sziget szabadstrand felőli oldalán olyan vastagra fagyott a jég, ami alkalmassá vált a korcsolyázásra is.  De ez már a múlt! 

ESG adatszolgáltatás: új kihívások a vállalatok számára

2026. jan. 29.

Az ESG (Environmental, Social, Governance) keretrendszer, vagyis a környezeti, társadalmi és vállalatirányítási tényezők egyre hangsúlyosabban jelen vannak a hazai vállalkozások működésében. Ennek kapcsán az SZTFH (Szabályozó Testület Felügyeleti Hatóság) által összeállított kérdőív kulcsfontosságú szerepet tölt be az ESG-vel kapcsolatos adatszolgáltatás terén. Milyen adatokat várnak a cégektől, és hogyan részesülhetnek előnyben azok, akik időben felkészülnek? (X)

Az antikólikás cumisüvegek szerepe és jelentősége

2026. jan. 28.

Az anyukák és apukák gyakran szembesülnek azzal a problémával, hogy a babájuk hasfájás miatt sír. Ez szinte állandó aggodalmat okozhat, hiszen a nagy kérdés mindig az: mi lehet a megoldás? (X)
 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Csoportmásodikként elődöntős a válogatott

  2. DSTV: az éremművészet atyja

  3. Közösségépítők (1.): a varázsos Madártanya

  4. Történelmi íjász sikerek 2025-ben is

  5. Diadalmas évnyitó után komoly kihívások

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: az éremművészet atyja

DSTV: az éremművészet atyja

Embedded thumbnail for DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

DSTV: nyelvtanóra – nagyon másképp

Embedded thumbnail for DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

DSTV: várostörténeti kalandozások a médiatárban

Top hírek

  1. Előállították Mezei Zsolt alpolgármestert (frissítve)

  2. A víztoronyról is szó esett a tárgyaláson

  3. Baleset miatt állt az M6-os sztráda forgalma Besnyő térségében (FRISSÍTVE)

  4. Több változás lesz februártól, módosulnak a gyermekorvosi körzetek Dunaújvárosban

  5. Nem válogatnak az eszközökben a csalók

Galéria

Magyar Motoros Vízisport Szövetség díjátadó (2026)

Jeges örömök (2026)

Tárlatvezetés a Kortárs Művészeti Intézetben

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 4. szám - 2026.01.30.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő