Nehéz kupacsata vár a női focistákra
Az ország egyik legerősebb együttesét fogadja a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata a Simple Női Kupa negyeddöntőjében szerdán este hét órától.
Kép: DO-archív
Remekül szerepelt a 2024/2025-ös szezon őszi idényében a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata. Az NB II Nyugati Csoportjában szereplő dunaújvárosi alakulat nyolc győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel zárta a bajnoki idény első felét, így jelenleg a második helyen áll a tabellán. Wachutka Zoltán alakulata a Magyar Kupában is remekelt eddig, ugyanis a sorozat második fordulójában a Fehérvár FC-t győzte le 3-0-ra, a harmadikban a ZTE ellen nyert 2-1-re, míg a negyedikben a Nyíregyháza ellen diadalmaskodott 2-0-ra, amivel bejutott a legjobb nyolc közé.
Már az is komoly fegyvertény, hogy eddig eljutott a csapat, ugyanakkor a legjobb négy közé kerülésért hatalmas bravúrra lenne szüksége együttesünknek, mely szerdán este hét órától a Puskás Akadémia gárdáját fogadja a stadionban a Simple Női Kupa negyeddöntőjében. A felcsútiak ugyanis az ország egyik legjobb csapatát alkotják, s ez idei eredményeiken is meglátszik, ugyanis az NB I-ben eddigi tizenhárom meccsükből tizenegyet megnyertek, így jelenleg a második helyet foglalják el az élmezőnyben úgy, hogy egy ponttal gyűjtöttek kevesebben az éllovas Győr gárdájánál.
A továbbjutásról egy mérkőzés dönt, s bár egy meccsen bármi megtörténhet, a szerda esti kupatalálkozó esélyesének egyértelműen a vendégek számítanak. Ez persze nem jelenti azt, hogy női labdarúgóink eleve feltartott kezekkel lépnének pályára, s mindent el fognak követni azért, hogy megnehezítsék az ország egyik legjobb csapatának dolgát, így egy jó mérkőzésre számíthatnak azok, akik kilátogatnak a szerda este hét órakor kezdődő összecsapásra.
A rovat további hírei: Sport
Felszabadult, jó játékban bízva
2025. szep. 12.
A tavalyi harmadik Esztergom elleni hazai összecsapással folytatja a bajnoki küzdelmeket a DKKA felnőtt női kézilabda csapata szombaton délután öt órától.
DSTV: sporttal az ovisokért
2025. szep. 12.
Dunaújvárosban jól tudjuk, a jó cél érdekében képes megmozdulni a város. Szó szerint. Emlékeznek még a Jót, Fut a Város – Dunaújváros rendezvényre? A közösségi megmozdulás nyomán nagyon sok támogató fogott össze, hogy kialakíthassanak egy különleges szobát az Aprók Háza Tagóvodában. Hangkép.
Miskolcon rajtol a DAB
2025. szep. 12.
Nehéznek ígérkező mérkőzéssel kezdi meg szereplését a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata az Erste Liga alapszakaszában ma este fél héttől.
Nem jutott pont Érden a DKKA fiataljainak
2025. szep. 11.
A DKKA U18-as és U20-as leány együttese is vereséget szenvedett a korosztályos bajnokságok második fordulójában az Érd otthonában.
DSTV: egészségmegőrző torna
2025. szep. 10.
Az egészségmegőrzés egyik elengedhetetlen eleme a rendszeres mozgás. Persze nem mindenki tud mindenre és mindig odafigyelni – rendszeresen feledkezünk meg pl. a gerincünkről, amelyre viszont érdemes lenne több figyelmet fordítani. Témába vágó programmal jelentkezett a Dunamenti Regionális Népfőiskola. Hangkép.
Megérkezett az élmezőnybe a DKSE vb-ezüstérmese
2025. szep. 10.
Elégedetten tekintett vissza a győri maraton világbajnokságra, illetve az idei versenyszezonra a DKSE tehetséges kajakosa, Katona Réka Sára, valamint edzője, Horváth Attila is.
Új vezetőedző és három új játékos a DFVE vízilabdázóinál
2025. szep. 09.
Dr. Sike József felel a szakmai munkáért a 2025/2026-os szezonban a DFVE felnőtt női vízilabda csapatánál, mely három új játékos leigazolását is bejelentette hétfőn kora délután.