Dunaújváros Hetilap

Több mint 30 napirendről hoztak döntést

doszerk - 2025. március 20. 17:30

Eltelt egy újabb hónap, és a képviselő-testület megtartotta márciusi ülését. A közgyűlésen több mint 30 napirendről döntöttek a képviselők ma délelőtt.

A tanácskozás napirendje számos fajsúlyos témát érintett. A képviselők különböző önkormányzati rendeletek módosításáról döntöttek, ilyen volt például a Helyi Építési Szabályzatról szóló rendelet is. Döntöttek a településrendezési eszközök módosításának elindításáról a Kistemetőnél és a Gőzmalom utcában. A Kistemető kapcsán Orosz Csaba önkormányzati képviselő felszólalásában elmondta, a terület már most szebb képet mutat, mint azelőtt, de törekednek a további fejlesztésekre, hogy egy nyugalmas, rendezett, emlékezéshez méltó Kistemetővel rendelkezzen Dunaújváros.

Pályázik a város, és támogat is

Szinte havi rendszerességgel számol be az önkormányzat arról, hogy elindult vagy nyert különféle pályázatokon. A márciusi ülésen is döntöttek arról, hogy önkormányzatunk elindul olyan TOP Plusz pályázatokon, amelyek eredményessége esetén például belterületi közútfejlesztéseket valósíthatnak meg, és fenntartható közösségi és közlekedésbiztonsági fejlesztéseket hajthatnak végre. A pályázati csokor, amelyet ma elfogadtak a képviselők, tartalmazza még az önkormányzati épületek energetikai korszerűsítését, a Dunaújvárosi Óvoda 
tagintézményeinek humán infrastruktúra fejlesztését, de a közoktatási intézmények rekonstrukciós munkálataira is kiterjed, ezúttal  az Arany János Általános Iskola, a Móra Ferenc Általános Iskola, valamint a Széchenyi István Gimnázium esetében.
A csütörtöki közgyűlésen 5 és fél millió forint vissza nem térítendő bérleti díj támogatást biztosított a testület a DSE Röplabda Akadémia Nonprofit Kft.-nek, hogy a sportolók továbbra is zavartalanul készülhessenek és játszhassák le mérkőzéseiket a Dunaújvárosi Sportcsarnokban.

Szoboravatástól a virágosítási versenyig

Még 2022-ben bontott zászlót az a lakossági kezdeményezés, hogy a város tánckultúrája előtt tisztelegve új köztéri szobor készüljön. A kezdeményezés mellé állt Rohonczi István is, aki vállalta a műalkotás elkészítését. A szobor elkészítésének és elhelyezésének költségeit részben önkormányzati támogatás, részben pedig adományok fedezik. A képviselők elfogadták a felhasználói szerződés megkötését Rohonczi Istvánnal, és Pintér Tamás polgármester tájékoztatása szerint hamarosan ünnepélyesen is átadják a Dunaújvárost díszítő újabb alkotást, az ember nagyságú táncoló figurákat.
Az önkormányzat újra meghirdeti a Virágos Dunaújvárosért elnevezésű versenyt, amelynek célja, hogy a lakosságot bevonva virágba boruljanak az erkélyek, ablakok, előkertek, a virágládák és üzletek is. Nevezni áprilistól lehet,  a korábbi évekhez hasonló lebonyolítással. A részletekről hamarosan tájékozódhatnak a városlakók. 
Az ülésen elfogadták az önkormányzat Gazdasági Programját, amely a következő öt év terveit foglalja magába. Tartalmazza mindazokat a célkitűzéseket és feladatokat, amelyek a helyi társadalmi, környezeti és gazdasági adottságokat figyelembe véve javíthatják az egyes közszolgáltatások színvonalát.
A márciusi közgyűlés a zárt üléssel ért véget.

DMJV Önkormányzata
(Fotó: Végh Zoltán)

 

A rovat további hírei: Közélet

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

Tragikus évfordulót ünnepelt a penteleiek közössége

2025. dec. 02.

Máig fekete lap a település történelemkönyvében – éppen 75 éve történt, hogy a kuláknak bélyegzett pentelei családokat kitelepítették otthonaikból. A gyászterhes eseményre emlékeztek a Pentele Klubházban hétfőn délután.

 

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

Együtt a tisztább Tündérkert Játszótérért

2025. dec. 02.

Újtelep lakosai időről-időre összefognak, hogy közösen tegyenek kitűzött céljukért – a közelmúltban a Tündérkert Játszótér takarítása volt terítéken, adventi készülődéssel körítve. Tóth Kámán önkormányzati képviselő szerint a körzetben alapvető ez a fajta együttműködés.

A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)

A hit jelképe – fellobbant a láng az első adventi gyertyán a Városháza téri ünnepen (galériával)

2025. dec. 01.

Újra adventi fénybe öltözött Dunaújváros főtere – elkezdődött az ünnepvárás szép időszaka. Fényfüzérek csillogása, gőzölgő, lelket is melengető ételek és italok, programok sora vár mindenkit az Adventi Forgatagon, ahol a közös adventi gyertyagyújtás sem maradt el.

Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen

Hagyományos ünnepi díszítés Újtelepen

2025. dec. 01.

Városszerte elkezdődtek az ünnepre készülődő csinosítgatások – felkerültek a girlandok, fényfüzérek és egyéb látványosságok. És mint azt már jól megszokhattuk, Újtelepen is fénybe borul a körzet szerencsés fenyőfája. Ám idén – rendhagyó módon – két örökzöld is díszbe öltözik.

Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!

Az ünnepi időszakban is várják a véradókat!

2025. nov. 30.

Az év utolsó hónapjára fordulva sem csökken az egészségügy vérigénye, és mivel a vér csak vérrel pótolható, egyértelmű, hogy szükség lesz az önkéntesek közreműködésére. Szerencsére egyre többen tudják: vért adni menő! Segítsen, aki tud, ajándékozzon életet!

Megemlékezés a pentelei kitelepítés 75. évfordulóján

Megemlékezés a pentelei kitelepítés 75. évfordulóján

2025. nov. 29.

Szomorú évfordulót ünnepel a Pentele Baráti Kör közössége hétfőn: idén lesz 75 éve, hogy Pentelérő kitelepítették az osztályellenségnek bélyegzett lakosokat. Az ünnepi eseményen a DSTV műhelyének közreműködésével készült visszaemlékezést is bemutatják.

Szakemberek segítenek a bajbajutottaknak

Szakemberek segítenek a bajbajutottaknak

2025. nov. 28.

Égető téma apropóján tartott sajtótájékoztatót Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester, dr. Kovács Adél, a Nemzetközi Pályázati Iroda vezetője, valamint Mészárosné Libor Ágnes, az Útkeresés Segítő Szolgálat intézményvezetője csütörtökön.