Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

spigott - 2025. augusztus 22. 15:49

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Kép: DO-archív

Az előfutamban és a középdöntőben elért második helyezést követően ma délután már a kenu egyesek kétszáz méteres versenyszámának világbajnoki döntőjében szerepelt a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán. A mezőny természetesen rettenetesen erős volt és a korábbi futamok olyannyira szorosak voltak, hogy bárkinek esélye volt a dobogó elérésére, különösen ezen a rövid távon, s mi természetesen abban bíztunk, hogy Jonatánnak sikerül dobogós helyen zárnia a szám küzdelmeit. A döntőben a hármas pálya volt a dunaújvárosi versenyzőé, aki elég jól kapta el a rajtot, féltávnál a negyedik-ötödik helyen állt, s bár nagyot hajrázott, végül az ötödik helyen ért célba úgy, hogy hátránya négy tized volt a már bronzérmes orosz Szvinarev mögött. A világbajnoki címet végül az üzbég Artul Guljev szerezte meg a spanyol Pablo Grana előtt.

A rovat további hírei: Sport

Három hazai érem

Három hazai érem

2025. okt. 13.

Egy egyéni és két páros számban értek el dobogós helyezést a Danubius KSE tollaslabdázói a hétvégén megrendezett országos harmadosztályú tollaslabda ranglista versenyen.

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

MOZD'ÚJVÁROS: közös mozgás a Szalki-szigeten (galériával)

2025. okt. 13.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket, de bemutatkozott a nagyközönségnek a FitCity Dunaújváros programsorozata is.

Fontos sikert aratott a DFC

Fontos sikert aratott a DFC

2025. okt. 13.

Fél percen belül két gólt szerzett, s egy nagyon kellemetlen ellenfelet győzött le 2-0-ra a Dunaújváros FC labdarúgó csapata az NB III-as pontvadászat vasárnapi fordulójában.

Közel volt a bravúrhoz a DAB

Közel volt a bravúrhoz a DAB

2025. okt. 12.

Kétgólos hátrányból is egyenlített, de végül 5-4-es vereséget szenvedett a címvédő és jelenleg is éllovas Gyergyói HK otthonában a DAB jégkorong csapata az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

Közös mozgás a Szalki-szigeten (galéria)

2025. okt. 12.

Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton délelőtt, és a remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. A részletes beszámolóval holnap érkezünk, addig galériánk segítségével elevenítjük fel a nap történéseit.

Nagy pofon hazai pályán

Nagy pofon hazai pályán

2025. okt. 12.

A vendég NEKA szinte a végig vezetve vitte el a pontokat a rossz napot kifogó DKKA-tól a női kézilabda NB I szombati fordulójában.

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

Négy közé jutott a DFVE a Magyar Kupában

2025. okt. 11.

Itthon is simán legyőzte a győrieket, így kettős sikerrel jutott be a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé a DFVE női vízilabda csapata.