Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2025. dec. 30. Dávid
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Hozta a kötelezőt a DFVE

Sport
vízilabda
DFVE
Bajnokok Ligája

facebook megosztás

spigott - 2025. szep. 26., 18:22

Kiütéses, 27-6-os győzelmet aratott a DFVE női vízilabda csapata a francia Grand Nancy ellen a Bajnokok Ligája dunaújvárosi selejtezőcsoportjának ma péntek esti mérkőzésén, melyen a mindössze tizennégy esztendős Mihók Mandula négy góllal tette le névjegyét a nemzetközi mezőnyben.

A francia Grand Nancy elleni mérkőzéssel vágott neki a Bajnokok Ligája idei kiírásának a DFVE női vízilabda csapata pénteken délután öt órától. Dr. Sike József együttese toronymagas esélyesként várta a találkozót, s ennek megfelelően is kezdett, mert alig telt el három perc a játékidőből, mikor már 4-0-s hazai vezetést mutatott az eredményjelző. Gyorsan időt is kértek a franciák, s bár Pál Réka duplája után össze is jött nekik a szépítés, Szabó találata mégis azt jelentette, hogy az első szünetre 7-1-es hazai vezetéssel vonultak a felek. Talán a tetemes előny miatt, de a második felvonásra alaposan visszaesett a koncentráció a mieink oldalán, s ez az eredmény alakulásán is meglátszott. Vízilabdázóink számtalan tiszta ziccert hagytak kihasználatlanul, így a lelkes francia csapat ezt a negyedet elvitte 3-2-re, vagyis a második félidőnek 9-4-es dunaújvárosi vezetésről vágtak neki a felek.

Garda Krisztina öt alkalommal volt eredményes! (Képek: DO-archív)

A pihenő alatt alaposan rendbe szedte csapatát dr. Sike József, mert a harmadik nyolc percben valóságos gólzáport láthattak az egyre lelkesebb DFVE-drukkerek. Vízilabdázóink támadásban és védekezésben is remekelve szerezték újabb és újabb találataikat, s a legnagyobb tapsot a mindössze tizennégy éves Mihók Mandula kapta, aki két alkalommal is bevette a francia kaput. Ebben a negyedben végül tíz gólig jutott együttesünk, így a záró etap előtt már tényleg csak a végeredmény lehetett a kérdéses (19-4). Az utolsó negyedet egy újabb 4-0-s sorozattal kezdte a DFVE, s ugyan ekkor a vendégek is megtörték hosszú gólcsendjüket, ez még szépségtapasznak is kevés volt, mert vízilabdázóink az utolsó három percet 4-1-re, a meccset pedig 27-6-ra nyerték meg, s ezzel gyakorlatilag biztosították helyüket következő körben, ugyanis a csoportból az első két helyezett jut tovább.

Vízilabdázóinkra holnap már lényegesen nehezebb feladat vár, ugyanis szombaton délután öt órától a holland ZV de Zaan ellen kell medencébe ugraniuk a Fabó Éva Sportuszodában.

DFVE – Grand Nancy 27-6 (7-1, 2-3, 10-0, 8-2)
A DFVE gólszerzői: Garda 5, Sümegi 5, Mihók 4, Pál 3, Borsi 2, Szabó 2, Milicsevics 2, Jonkl 1, Horváth 1, Mahieu 1, Szopori 1.

A rovat további hírei: Sport

DSTV: sikert sikerre halmozva

2025. dec. 30.

Sikerekben gazdag és eredményes esztendőt zárt a Dunaújvárosi Központi Sportegyesület. Mátyás Gábor büszkeséggel tekint vissza minden szakosztály munkájára – évértékelőre kértük az ügyvezető elnököt. Hangkép.

A BJA ellen zárja az évet a DAB

2025. dec. 30.

A 2025-ös esztendő utolsó mérkőzésén a BJA HC gárdáját látják vendégül az Acélbikák jégkorongozói az Újpesti Jégcsarnokban ma este hat órától.

Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

2025. dec. 30.

Alaposan megfiatalított kerettel, a Vác elleni hazai mérkőzéssel folytatja az NB I-es pontvadászatot a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia csapata ma délután öt órától.

Két siker az Andersenben

2025. dec. 29.

A DAB-ASP a nyolcadik, a DUE-Worm Angels első győzelmének örülhetett a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi mérkőzésein.

Nem volt esély Debrecenben

2025. dec. 29.

Ezúttal a védekezés a kapusteljesítmény és a helyzetek kihasználása sem működött Debrecenben, így kiütéses vereségbe szaladtak bele Acélbikáink a DEAC ellen.

Dobogós helyek az évzárón

2025. dec. 28.

Négy éremmel zárták az év utolsó hazai érdekeltségű versenyét a Danubius KSE tollaslabdázói december 27-én.

Újabb bravúrban reménykednek az Acélbikák

2025. dec. 28.

Debrecenben, a DEAC elleni összecsapással folytatja az Erste Liga csatározásait a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma este fél héttől.

  • További hírek

Friss hírek

  1. BÚÉK 2026: szilveszteri parti csalogat a Városháza téren!

  2. DSTV: sikert sikerre halmozva

  3. Óévbúcsúztató városismereti kirándulás

  4. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  5. A BJA ellen zárja az évet a DAB

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: sikert sikerre halmozva

DSTV: sikert sikerre halmozva

Embedded thumbnail for DSTV: "Felülírt protokoll"

DSTV: "Felülírt protokoll"

Embedded thumbnail for DSTV: a Viadana ajándéka

DSTV: a Viadana ajándéka

Top hírek

  1. Eltűnt, nagyon keresik Németh Zsoltot

  2. Lakókocsi égett Dunaújvárosban

  3. Dunaújvárosi rendőrök kutatták fel a pénzüket elhagyó szlovák-ukrán párt

  4. Nagy változások után, itthon folytatják a bajnokságot

  5. Csodás együttállás, frenetikus élmény

Galéria

A szeretet lángja is ég

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria) - fotó:

Az öröm rózsaszín gyertyája is fénylik (galéria)

DKSE évzáró (2025) - fotó:

DKSE évzáró (2025)

Dunaújváros Hetilap

XIV. évfolyam 50. szám - 2025.12.19.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő