Hosszú Katinka

Tokió 2020 - Hosszú Katinka a legesélyesebb női úszók között

2021. jan. 06.

Az úszással foglalkozó swimmingworldmagazine.com kísérletet tett arra, hogy összegyűjtse a nyári, tokiói olimpián legesélyesebb női versenyzőket; a 25 fős listára egyedüli magyarként Hosszú Katinka került fel.

Hosszú Katinkának még sok munkára van szüksége

2020. dec. 22.

Hosszú Katinka háromszoros olimpiai bajnok úszó úgy fogalmazott, még sok munkára van szüksége, hogy visszanyerje februári formáját.

ISL: Hosszúék másodikok lettek

2020. okt. 19.

Hosszú Katinka csapata, az Iron a London Roar együttese mögött a második helyen végzett a Duna Arénában zajló Nemzetközi Úszóliga második mérkőzésén. A harmadik a DC Trident, a negyedik az Aqua Centurions lett.

Hosszú Katinka a legértékesebb magyar sportoló

2020. júl. 04.

A Forbes magazin magyar kiadásának felmérése alapján továbbra is, immár hatodik éve a háromszoros olimpiai bajnok úszó, Hosszú Katinka a legértékesebb magyar sportoló.

Az Év Sportolója gála - Hosszú nyert, Kovács a tizedik

2018. jan. 11.

Tizedik helyen végzett a Dunaferr SE tornásza, Kovács Zsófia a Magyar Sportújságírók Szövetsége által szervezett M4 Sport-Az Év Sportolója Gála 2017-es szavazásán.

Hosszú a legjobb európai

2017. dec. 31.

A Nemzetközi Sportújságíró Szövetség (AIPS) európai tagozatának (AIPS Europe) tagjai Hosszú Katinkát választották 2017 legjobb női sportolójának.

Rio 2016 - Hosszú Katinka 100 méter háton is aranyérmes

2016. aug. 09.

Hosszú Katinka a 400 méter vegyesen aratott diadala után a 100 méter hát hétfői fináléjában is aranyérmet nyert a riói olimpián. A Vasas 27 éves világklasszisa 58.45 másodperces országos csúccsal diadalmaskodott az amerikai Kathleen Baker előtt.

Hosszú Katinka világcsúccsal lett olimpiai bajnok 400 vegyesen

2016. aug. 07.

Hosszú Katinka 4:26.36 perces, hatalmas világcsúccsal nyert aranyérmet 400 méter vegyesen a riói olimpia úszóversenyeinek szombati nyitónapján.