Az Év Sportolója gála - Hosszú nyert, Kovács a tizedik

2018. január 11. (csütörtök) 22:47 - doszerk

Tizedik helyen végzett a Dunaferr SE tornásza, Kovács Zsófia a Magyar Sportújságírók Szövetsége által szervezett M4 Sport-Az Év Sportolója Gála 2017-es szavazásán.

Az Magyar Sportújságírók Szövetsége közlése szerint a tízes listákból erősorrendben három névre kellett szavazniuk a sportújságíróknak, az első helyért 3, a másodikért 2, a harmadikért pedig 1 pont járt. A győzteseket a Nemzeti Színházban rendezett csütörtök esti gálán hirdették ki, s az év női sportolója választáson a Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes tornásza, Kovács Zsófia a tizedik helyet szerezte meg a rendkívül erős mezőnyben.

A kategóriák végeredménye:

Az év férfi sportolója:
1. Baji Balázs (atléta) 863 pont
2. Szatmári András (kardvívó) 341
3. Liu Shaolin Sándor (rövid pályás gyorskorcsolyázó) 292
4. Fucsovics Márton (teniszező) 232
   Michelisz Norbert (autóversenyző) 232
6. Cseh László (úszó) 210
7. Hanga Ádám (kosárlabdázó) 202
8. Milák Kristóf (úszó) 161
   Veres Roland (kick-box) 48
9. Korpási Bálint (birkózó) 35
    
Az év női sportolója:
 1. Hosszú Katinka (úszó) 1086
 2. Babos Tímea (teniszező) 480
 3. Márton Anita (atléta) 448
 4. Görbicz Anita (kézilabdázó) 200
 5. Takács Tamara (kajakozó) 143
 6. Földházi Zsófia (öttusázó) 68
 7. Lubics Szilvia (ultratávfutó) 53
 8. Kovács Sarolta (öttusázó) 51
 9. Senánszky Petra (uszonyosúszó) 44
10. Kovács Zsófia (tornász) 43

Az év csapata hagyományos csapatsportokban:
 1. Győri Audi ETO KC (női kézilabda) 766
 2. Szolnoki Dózsa (férfi vízilabda) 524
 3. Férfi kosárlabda-válogatott 424
 4. Férfi vízilabda-válogatott 309
 5. Telekom Veszprém (férfi kézilabda) 158
 6. Békéscsabai Röplabda Sportegyesület (női) 137
 7. Női kosárlabda-válogatott 102
 8. U17-es futballválogatott 90
 9. FTC-PQS Waterpolo (férfi) 60
10. Rába ETO Futsal Club 46

Fotók: MTI

Az év csapata egyéni sportágak csapatversenyeiben:
 1. Tenisz Davis Kupa-válogatott 515
 2. Férfi 4x100-as gyorsúszóváltó 495
 3. Női kajak négyes 404
 4. Férfi rövid pályás gyorskorcsolyaváltó 255
 5. Férfi kardválogatott 222
 6. Evezős kormányos kettes (Simon Béla, Juhász Adrián, Kolláth Vanda) 206
 7. Női öttusacsapat 199
 8. Férfi kajak kettes (Balassa Márk, Birkás Balázs) 182
 9. Kötöttfogású birkózó-válogatott 75
10. Női rövid pályás gyorskorcsolyaváltó 63

Az év edzője:
 1. Shane Tusup (Hosszú Katinka) 477
 2. Cseh Sándor (szolnoki vízilabda) 340
 3. Ambros Martín (győri kézilabda) 301
 4. Ivkovics Sztojan (férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya) 290
 5. Ifjabb Tomhauser István (Baji Balázs) 289
 6. Fábiánné Rozsnyói Katalin (Takács Tamara) 267
 7. Sávolt Attila (Fucsovics Márton) 220
 8. Bánhidi Ákos (rövid pályás gyorskorcsolya) 199
 9. Eperjesi László (Márton Anita) 127
10. Gárdos Gábor (Szatmári András) 106

Az év férfi labdarúgója:
 1. Nikolics Nemanja (Chicago Fire) 942
 2. Gulácsi Péter (RB Leipzig) 652
 3. Davide Lanzafame (Budapest Honvéd) 260
 4. Kádár Tamás (Dinamo Kijev) 231
 5. Varga Roland (FTC) 194
 6. Szalai Ádám (Hoffenheim) 141
 7. Szoboszlai Dominik (FC Liefering) 93
 8. Sallai Roland (APOEL) 42
 9. Korhut Mihály (Hapoel Beer-Seva) 31
10. Kalmár Zsolt (Dunaszerdahely) 30

Az év női labdarúgója:
 1. Jakabfi Zsanett (Wolfsburg) 999
 2. Csiszár Hernrietta (Leverkusen) 407
 3. Vágó Fanny (Sankt Pölten) 364
 4. Fenyvesi Evelin (Ferencváros) 218
 5. Szőcs Réka (MTK) 144
 6. Rácz Zsófia (Duisburg, Philips SV) 109
 7. Zeller Dóra (Hoffenheim) 105
 8. Szabó Viktória (Ferencváros) 104
 9. Tálosi Szabina (Südburgenland, Haladás-Viktória) 93
10. Németh Loretta (ETO FC Győr/Apollon Ladies) 73

Az év fogyatékos férfi sportolója:
 1. Osváth Richárd (kerekesszékes vívó) 611
 2. Boronkay Péter (triatlonozó) 532
 3. Velkey Ádám (szervátültetett, atléta) 347
 4. Suba Róbert (kajak-kenu) 310
 5. Csernai Tibor (speciális, alpesi síelő) 224
 6. Hocza Róbert (speciális, gyorskorcsolyázó) 169
 7. Kurucz Tamás (speciális, hófutó) 126
 8. Tóth Attila (szervátültetett, asztaliteniszező) 108
 9. Péter Dávid (speciális, gyorskorcsolyázó) 101
10. Kóka Zoltán (szervátültetett, asztaliteniszező) 88

Az év fogyatékos női sportolója:
 1. Krajnyák Zsuzsanna (kerekesszékes vívó) 718
 2. Biacsi Bernadett (atléta) 547
 3. Pap Bianka (úszó) 450
 4. Dani Dorka (speciális, műkorcsolyázó) 180
 5. Gyurkó Alexandra (szervátültetett, úszó)177
 6. Biatovszki Míra (siket, sportlövő) 171
 7. Óvári Réka (speciális, gyorskorcsolyázó) 153
 8. Szanyi Petra (speciális, alpesi síelő)107
 9. Hasznos Szabina 85 (szervátültetett, bowlingozó) 85
10. Tóth Irma (szervátültetett asztaliteniszező) 38

Az év fogyatékos csapata:
 1. Női kerekesszékes vívóválogatott 622
 2. Férfi 4 x 100-as szervátültetett atlétaváltó 521
 3. Padlóhoki-válogatott, speciális 291
 4. Női 4 x 400-as atlétaváltó 262
 5. Műkorcsolyapáros, szervátültetett (Hingyi Ágnes, Hingyi Rita) 201
 6. Asztalitenisz, szervátültetett vegyespáros (Tóth Irma, Tóth Attila) 196
 7. Röplabdacsapat, szervátültetett 156
 8. Asztalitenisz, szervátültetett vegyespáros (Almagro Carmen, Szendi János) 146
    Bowling, szervátültetett, vegyespáros (Hasznos Szabina, Juhász Zoltán) 146
10. Tollaslabda, szervátültetett női páros (Hanyu Zsuzsanna, Tilhof Ingrid) 75

Az év fogyatékos sportolókkal foglalkozó edzője:
 1. Beliczay Sándor (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 583
 2. Feczer Viktor (kerekesszékes vívás, Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi) 390
 3. Csamangó Attila, Győrfi Tamás (kajak-kenu, Suba Róbert) 268
 4. Ecseki Dániel (szervátültetett atléta, Velkey Ádám) 254
 5. Kelemen Zsuzsanna (speciális műkorcsolya) 246
 6. Erdei Péter (kerekesszékes vívás, Osváth Richárd, Hajmási Éva) 240
 7. Pintér István (speciális padlóhoki) 194
 8. Székely Gabriella (szervátültetett, röplabda) 171
 9. Milos Imre (szervátültetett asztalitenisz) 151
10. Soltész István (szervátültetett bowling) 119

-MTI-

A rovat további hírei: Sport

Erste Liga - tizenegy csapattal indul a szezon

Erste Liga - tizenegy csapattal indul a szezon

2018. június 21. (csütörtök)

Végleges a jégkorong Erste Liga következő idényének mezőnye: 11 gárda vág neki a 2018/19-es szezonnak.

Tengerentúli ellenfelekkel készülünk

Tengerentúli ellenfelekkel készülünk

2018. június 21. (csütörtök)

Az olimpiai és világbajnok Egyesült Államok, valamint Ausztrália és Japán lesz az ellenfele a júliusi Európa-bajnokságra címvédőként készülő magyar női vízilabda-válogatottnak a jövő héten szerdától péntekig sorra kerülő Vodafone Kupán.

Nyertek az esélyesek

Nyertek az esélyesek

2018. június 21. (csütörtök)

A Dunaújváros Kupa szerda esti mérkőzésein a magasabban jegyzett csapatok jutottak tovább a sorozat következő fordulójába.

Finn csatár az Acélbikáknál

Finn csatár az Acélbikáknál

2018. június 20. (szerda)

A finn Oula Uski személyében megvan a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatának első légiós igazolása a 2018/2019-es szezonra.

Campusos sikerek a kupában

Campusos sikerek a kupában

2018. június 20. (szerda)

A Gazdagok és Szépek kiütéses győzelemmel, míg az Asztalos Gumiszervíz nagy csatában jutott tovább a Dunaújváros Kupa második fordulójába.

Nyíltvizi remeklések

Nyíltvizi remeklések

2018. június 20. (szerda)

Kiválóan szerepeltek a Balatonfüreden megrendezett Nyíltvizi Országos Bajnokságon a Dunaferr SE úszó szakosztályának fiatal versenyzői.

Marco Rossi a magyar labdarúgó-válogatott új szakvezetője

Marco Rossi a magyar labdarúgó-válogatott új szakvezetője

2018. június 19. (kedd)

Marco Rossi váltja a belga Georges Leekenst a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányi posztján.