Ugrás a tartalomhoz Ugrás a navigációhoz Ugrás a kereséshez a honlapon
Címlap

Top nav left

  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő
2026. már. 20. Klaudia
FacebookYoutube
  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
főoldal
Menü

Ma kiderülnek a pótfelvételi ponthatárai

Oktatás
pótfelvételi
felsőoktatás
hallgatók
egyetem
főiskola

facebook megosztás

doszerk - 2015. aug. 25., 07:19

Szerdán hirdetik ki a felsőoktatási pótfelvételi eljárás ponthatárait a www.felvi.hu oldalon. Ekkor dől el, hogy a közel 8200 pótfelvételiző közül kik kezdhetik meg tanulmányaikat szeptemberben.

Azokat a jelentkezőket, akik megadták a mobilszámukat, a ponthatárok kihirdetése után sms-ben is értesítik. A felvételt nyert jelentkezők a felvételi határozatot és a beiratkozással kapcsolatos tudnivalókat a felsőoktatási intézménytől kapják meg szeptember első napjaiban - közölte az Educatio Kft. és az Oktatási Hivatal az MTI-vel.

Az idei felsőoktatási pótfelvételi eljárásban közel 8200-an adták be jelentkezésüket, mindenki csak egy helyre jelentkezhetett. Az eljárásban a jelentkezők 73 százaléka alapképzést és osztatlan mesterképzést, 17 százalékuk felsőoktatási szakképzést, 10 százalékuk pedig mesterképzést jelölt meg.

A legnagyobb arányban a jogi, a gazdaságtudományok és a műszaki képzési területbe tartozó képzéseket jelölték meg a felvételizők, a legnépszerűbb szakok közé a jogász, a gazdálkodási és menedzsment, kereskedelem és marketing szakok tartoznak, de bekerült a tíz legnépszerűbb szakba a gépészmérnöki, a programtervező informatikus és a műszaki menedzser is.

A pótfelvételiben meghirdetett szakok esetében - amennyiben a szakot korábban az általános eljárásban is meghirdették - a ponthatár nem lehet alacsonyabb az általános eljárásban, július 23-án nyilvánosságra hozott ponthatároknál. Ha egy képzést kizárólag a pótfelvételi eljárás során hirdettek meg, a ponthatár nem lehet alacsonyabb a jogszabályi minimum pontszámnál, ami alapképzésen és osztatlan képzésen 280, felsőoktatási szakképzésen 240, mesterképzésen 50 pont.

MTI

A rovat további hírei: Oktatás

DSTV: lenyűgöző fizika a "Magdában"

2026. már. 18.

Fifikus fizikusok jártak a BIROK Szabó Magda Tagintézményében, tudósít a DSTV összeállítása. Mészáros Péter, a Pápai Református Gimnázium tanára, valamint Szutyányi Márk, a győri Széchenyi István Egyetem oktatója rendhagyó bemutatóval járja az országot – és nyűgözi le le a tudomány csodáival a fiatalok sokaságát. Hangkép.
 

"Az azelőtt csodálatos világa" a Móriczban

2026. már. 15.

Témahetet tartottak a Móricz Zsigmond Általános Iskolában. "Az azelőtt csodálatos világa" tematikus napjain a gyerekeket kiállítás, író-olvasó találkozó várta az iskolában. Ráadásként az agyagozás mesterségével ismerkedhettek – de még tájházban is voltak.

DSTV: évfolyamkoncertekkel csalogattak

2026. már. 08.

Évre év visszatérő hagyományról számolt be a DSTV összeállítása a Móricz Zsigmond Általános Iskolából. Az intézmény rendszeresen szervez évfolyamkoncerteket, ahol a gyerekek lépnek közönség elé – a tanároknak és szülőknek mutatva be az iskolában tanultakat.

Bemutatkoznak a dunaújvárosi óvodák – ismerkedési napokat szerveznek!

2026. már. 07.

A korábbi évekhez hasonlóan újra megnyitják kapuikat az óvodaválasztás előtt álló szülők és gyermekek előtt a Dunaújvárosi Óvoda tagintézményei. Az óvodai ismerkedési napok a beíratást megelőzően nyújtanak segítséget a legmegfelelőbb intézmény kiválasztásában. 

DSTV: túl a felvételin

2026. feb. 11.

Minden általános iskolás diák első nagy megméretése a középiskolai felvételi, idézi fel a közelmúlt erőpróbáját a DSTV összeállítása. Ahány tanuló, annyi hozzáállás és annyiféle izgatottság – a Vasvári nyolcadikosai meséltek friss élményeikről. Hangkép.
 

DSTV: tartalmas évet zártak az óvodák

2026. jan. 06.

A 2025-ös esztendő változatos közösségi programokat, jótékonysági eseményeket és összefogásra épülő akciókat hozott a dunaújvárosi óvodák életében, derül ki a DSTV visszatekintéséből. Említésre méltó mérföldkövek, hagyományos rendezvények, állhatatos munka – ez a titok nyitja. Hangkép.

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

DSTV: kisfecskék a Szabó Magda iskolában

2025. dec. 11.

Minden gyerek életében ünnepi pillanat, amikor az óvoda szabad közegéből hivatalosan is az iskola polgárává válik, derül ki a DSTV összegzéséből. A közelmúltban a BIROK Szabó Magda Tagintézményében is felavatták az újdonsült kisfecskéket. Hangkép.

 

  • További hírek

Friss hírek

  1. Dunaújvárosi Estek Dr. Szász Máté neurobiológussal

  2. Bravúr kell a továbbjutáshoz

  3. Előremutató pályázaton dolgozik a KMI csapata

  4. DSTV: eredményes negyedév

  5. Kisebb-nagyobb fejlesztések a Békevárosban

Videók

Embedded thumbnail for DSTV: eredményes negyedév

DSTV: eredményes negyedév

Embedded thumbnail for DSTV: új szakképzési bázis

DSTV: új szakképzési bázis

Embedded thumbnail for DSTV: mozgalmas iskolai napok

DSTV: mozgalmas iskolai napok

Top hírek

  1. Választás 2026: már végleges a szavazólap

  2. Új szakképzési bázis épül Dunaújvárosban

  3. „Tiszta udvar, rendes ház” a Technikumban

  4. Együtt ünnepelte a város a forradalom és szabadságharc hőseit március 15-én (galériával)

  5. DSTV: büszkeségünk a sportuszoda

Galéria

Március 15-i ünnepség

Veres Viktória bemutatója a Kortárs Művészeti Intézetben

FitCity Dunaújváros (2026. március)

Dunaújváros Hetilap

XV. évfolyam 11. szám - 2026.03.20.

2025. © DS Média Kft. •  Médiaajánlat • Szerzői jogok • Adatvédelem • Impresszum • Közéleti hetilap • RSS

  • Közélet
  • Sport
  • Sziréna
  • Dunaferr
  • Mozaik
  • Kultúra
  • Oktatás
  • Friss hírek
  • Galériák
  • Videók
  • Hetilap
  • Távhő