Hatvanöt éve az orvosi pályán
Hatvanöt évvel ezelőtt kapta meg orvosi diplomáját a Semmelweis Egyetemen dr. Gátszegi István, aki a jubileum apropóján a vasdiplomáját vehette át.
A hagyományoknak megfelelően idén is ünnepélyes keretek között adták a Semmelweis Egyetemen, a Pécsi Tudományegyetemen, a Szegedi Tudományegyetemen és a Debreceni Egyetemen évtizedekkel ezelőtt végzett orvosoknak a jubileumi díszoklevelüket.
A Szent Pantaleon Kórház tájékoztatója alapján, városunk orvosának, dr. Gátszegi Istvánnak a Semmelweis Tudományegyetemen nyújtották át Vas Díszoklevelét.
Dr. Gátszegi István 1951-ben kapta meg orvosi diplomáját a Semmelweis Egyetemen, s ezt követően Székesfehérváron helyezkedett el mentőorvosként. 1958-ban Mezőszilason lett körzeti orvos, és az itt eltöltött 7 év után Dunaújvárosban, a Dunai Vasműben kezdte meg üzemorvosi tevékenységét, melyet 1989-ben történt nyugdíjazásáig végzett. Nyugdíjas éveiben is folytatta hivatását, hiszen 2005-ig a Pálhalmai Büntetés-végrehajtási Intézetben felügyelte a dolgozók és a fogvatartottak egészségi állapotát.
Fotók: www.pantaleon.hu
A rovat további hírei: Közélet
Megemlékezés a magyar honvédelem napján
2025. máj. 23.
A magyar honvédelem napjáról 1992 óta május 21-én emlékezünk meg – Dunaújvárosban sem feledkeztek meg a hősökről. Hagyomány már, hogy a közbiztonsági hónap programsorának állomása a ’48-as emlékműnél tartott koszorúzás. Idén sem volt másként: szerdán ünnepeltek.
Vadvirágos rétek, szigetek a még zöldebb városért
2025. máj. 22.
Dunaújváros új, természetközelibb városüzemeltetési gyakorlattal hívja fel magára a figyelmet: a város egyes füves területein tudatosan nem nyírják le a növényzetet, hogy teret engedjenek a vadvirágok természetes megjelenésének. A téma többször szerepelt már hasábjainkon – most komoly áttörés tapasztalható!
Véget ért a fűtési szezon, jöjjön a jó idő!
2025. máj. 21.
Minden évben április 15-ig fűtik a lakásokat, intézményeket, de az időjárás függvényében további egy hónapig igényelhették a közös képviselők a társasházak fűtését. Már a pótfűtés időszaka is véget ért hétfőn.
Ismét krétát ragadtak az óvodások (galériával)
2025. máj. 21.
A Kultik Mozi előtti tér színes rajzokkal gazdagodott – idén sem maradt el a már hagyományosnak mondható rajzverseny. A DLSZ és a Dunaújvárosi Tagóvodák újra összefogtak és krétát ragadtak a gyerekek a közösségi alkotó-élményen.
Pompázatos gálával ünnepeltek (galériával)
2025. máj. 21.
Folytatta régre visszanyúló hagyományát a Violin Alapfokú Művészeti Iskola közössége – idén is nagyszabású gálával készült az intézmény. A Bartók színháztermében dupláztak hétfő este, ugyanis a nagy érdeklődésre való tekintettel ismét két előadást tartottak.
Autós élmények élőben – Vályi István volt a Dunaújvárosi Estek sorozatának vendége
2025. máj. 19.
A fecskekormányos Skodától az eldobható újdonságokig, a gyerekkori inspirációktól a műsorvezetés titkain át a világ ezer csodájáig: közvetlen és végig remek hangulatú beszélgetés kerekedett a Dunaújvárosi Estek sorozatának legutóbbi felvonásán.
Madárcsicsergős program az arborétumban
2025. máj. 19.
Folytatódott a kedvelt hagyomány a Baracsi úti Arborétumban – ismét kisdiákok gyűltek össze madárgyűrűzésre. A Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság munkatársai okították a BIROK Szabó Magda Tagintézmények csemetéit arról, hogy miért is fontos a folyamat.