Dunaújváros Hetilap

Hideg lesz szilveszterkor

Molnár Emese - 2016. december 29. 18:38

A szilveszteri hétvégén néhol előfordulhat ónos szitálás, hószállingózás, de többnyire borús, száraz idő várható-derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzéséből.

Pénteken (december 30.) gyengén felhős, napos és borult, párás, tartósan ködös területek egyaránt lehetnek. Néhol előfordulhat ónos szitálás, hószállingózás. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 11 és mínusz 5 fok között alakul, a fagyzugos helyeken azonban mínusz 13 fok is lehet. A legmagasabb hőmérséklet a gyengén felhős, napos területeken 0 és plusz 4 fok között, a tartósan borult, párás, ködös tájakon mínusz 4 és 0 fok között lesz.
 A tartós, sűrű köd veszélye miatt péntekre a fővárosra és Pest megyére, valamint Fejér, Komárom-Esztergom és Nógrád megyére elsőfokú figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.
Szombaton, az év utolsó napján és vasárnap, újév napján is túlnyomóan borult lesz az ég, párás, helyenként tartósan ködös idő várható, zúzmarára is számítani lehet. Csapadék nem lesz. Szombaton a leghidegebb órákban mínusz 9 és mínusz 4, vasárnap mínusz 7 és mínusz 2 fok között alakul a hőmérséklet. Szombaton napközben mínusz 4 és plusz 2 fok között, vasárnap mínusz 4 és plusz 1 fok között alakulnak a maximumok.

Forrás: MTI

A rovat további hírei: Közélet

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

Bréking: csőtörés a víztoronynál, jelentős kiesés a vízszolgáltatásban (FRISSÍTVE)

2025. dec. 06.

Komoly a baj, jelenleg szünetel a szolgáltatás a Római, a Béke és a Technikum városrészben, valamint a belváros egyes területein is. Tart a hibaelhárítás. Online közvetítettünk, közvetítünk. (FRISSÍTVE 14.17-kor)

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

Díjátadó, jubileum, születésnap – ünnepelt a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete

2025. dec. 05.

Megtartotta hagyományos évzáró közgyűlését a Mozgáskorlátozottak Együtt Egymásért Egyesülete a Campus étteremben. Az esemény részeként adta át Pintér Tamás polgármester a „Szociális Munkáért – Dunaújváros” elismerést Kondor László címzetes elnöknek, a Rudas iskola címzetes igazgatójának.

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

URBACT gyakorlati gyűjtemény készül

2025. dec. 05.

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem kilenc hallgatója látogatott el Dunaújvárosba Szövényi Anna tanszékvezető egyetemi docens vezetésével az URBACT projekt apropóján. Az egyetemistákat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester köszöntötte.

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

Van megoldás a hódok okozta károk ellen

2025. dec. 05.

A vízparti területek rendszeres látogatói is megtapasztalhatták, hogy a környező településekhez hasonlóan Dunaújvárosban is rengeteg kárt okoznak a hódok. A békés együttélés azonban nálunk megvalósul – dróthálóval védik a fákat a Szalki-szigeten.

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

Rangos díjat kapott a Jót, Szívből – Dunaújvárosért csapata

2025. dec. 05.

Az Év Közösségi Kezdeményezése díjat vehette át a Jót, Szívből – Dunaújvárosért akciócsoport az Önkéntességért Díjak fővárosi átadóján csütörtökön délután.

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

Székesfehérváron ülésezett a Megyei Jogú Városok Szövetsége – fontos témákkal

2025. dec. 05.

25 város képviselői vettek részt a Megyei Jogú Városok Szövetsége (MJVSZ) elnöksége és választmánya napokban rendezett tanácskozásán – városunkat Szabó Zsolt gazdasági és koordinációs ügyekért felelős alpolgármester képviselte.

 

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

Érkezhet a mammográf berendezés, kezdődhet a térfigyelő rendszer közbeszerzése

2025. dec. 04.

Rendkívüli közgyűlést hívott össze Pintér Tamás polgármester csütörtök délelőttre. A rendkívüli ülés összehívása a Versenyképes Járások Program keretében történő közbeszerzési eljárások megkezdése, illetve más határidős feladatokban szükséges döntéshozatal miatt vált indokolttá.