Dunaújváros Hetilap

Elhunyt dr. Tiszamarti Miklós

doszerk - 2017. január 16. 13:39

Ma hajnalban elhunyt dr. Tiszamarti Miklós fül-orr-gégész főorvos. Pályafutása alatt városszerte ismert személyiség volt. Munkáját mind munkatársai, mind betegei elismerték.

Dr. Tiszamarti Miklós Sámuel Dunaegyházán született, majd a Szegedi Orvostudományi Egyetemen szerzett orvosi diplomat. 1976-ban avatták doktorrá és megkezdte orvosi pályafutását a dunaújvárosi kórház fül-orr-gégészeti osztályán. 1978-ban sikeres fül orr-gégészeti szakvizsgát tett. 19 évet töltött az osztályon, majd elhagyta a kórházat és új területen igyekezett kibontakoztatni tehetségét.
Az ISD Dunaferr Zrt-nél 1995 óta dolgozott foglalkozás-egészségügyi orvosként, 1996-ban audiológiából, 1997-ben foglalkozás-egészségügyből szakvizsgázott. Főorvosnak 1999-ben, majd intézetvezető-főorvosnak 2002-ben nevezték ki. 2009-ben háziorvosi szakvizsgát is szerzett.

Szakmai felkészültsége, kimagasló tevékenysége mindenki számára példaértékű volt. Munkája során kollégáival és munkatársaival lojális és következetes volt, ezért minden munkatársunk pozitív emlékeket őriz Tiszamarti főorvos úrról. Nyugdíjazását követően is aktívan dolgozott. Családja és öt unokája tette még boldogabbá a mindennapjait.

Több évtizedes kimagasló és példaértékű szakmai tevékenysége, a közösségért végzett maradandó munkája, és emberi nagysága elismeréseként 2016-ban a „Dunaújvárosért Díjat” adományozott számára.

Pályafutása alatt városszerte ismert személyiség volt. Munkájával mind munkatársai, mind a betegei elismerését kiérdemelte.

Nyugodjék békében!

-pantaleon.hu-

A rovat további hírei: Közélet

Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék

Hegyekben állt a tilosban lerakott zöldhulladék

2025. júl. 11.

Visszatérő probléma ellen lépett fel Mezei Zsolt városüzemeltetésért felelős alpolgármester – a Barátság városrészben ismeretlenek a közterületre rakják le a nem kívánatos zöldhulladékot. A helyzet nemcsak bosszantó, hanem költséges is: az elszállítása minden esetben a városi büdzsét terheli.

"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"

"... mindig is a munkából élő emberek városa volt"

2025. júl. 11.

Dunaújváros adott otthont a Vasas Szakszervezeti Szövetség éves vándorgyűlésének, a 35. VASAS Nyári Egyetemnek. A várost Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester képviselte, aki köszöntőjében a szolidaritás fontosságáról beszélt.

Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának

Dunaújváros Kenyere: jelentős adomány – most az óvodának

2025. júl. 10.

A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8041 darab kenyeret adtak el, az 50 forintoknak köszönhetően így 402 ezer 50 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az adományban ezúttal a Dunaújvárosi Óvoda részesült. 

Önkormányzatunk és a KIÉT fontos törvénymódosítási javaslatot fogalmazott meg

Önkormányzatunk és a KIÉT fontos törvénymódosítási javaslatot fogalmazott meg

2025. júl. 10.

Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester tájékoztatása szerint az önkormányzat, valamint a Költségvetési Intézmények Érdekegyeztető Tanácsa (KIÉT) hivatalosan is kezdeményezi, hogy a Megyei Jogú Városok Szövetsége indítson párbeszédet és törvénymódosítási javaslatot az oktatási, kulturális, szociális ágazatok bérfelzárkóztatása érdekében.

Móricz: laptop-adomány gépeivel gazdagodtak

Móricz: laptop-adomány gépeivel gazdagodtak

2025. júl. 08.

A tanév utolsó heteit is rendkívüli események színesítették a Móricz Zsigmond Általános Iskolában. Az egyik ezek közül az, hogy nagyszabású laptop-adományozási program egyik kedvezményezettje lett az intézmény.

Három feladat egycsapásra: javítás, takarítás, festés

Három feladat egycsapásra: javítás, takarítás, festés

2025. júl. 07.

Az elmúlt időszakban a város több pontján is felújításokat végzett a DVG Zrt., melyek a vízhálózati rendszert érintették. Munkálatok folytak a Martinovics utcában és most legutóbb az Apáczai úton is. Ez utóbbi rekonstrukcióval egyidőben elkészült a nagyparkoló takarítása és útburkolat festése is.

Köszönet a véradóknak – csak így tovább!

Köszönet a véradóknak – csak így tovább!

2025. júl. 06.

Több sikeres közösségi kezdeményezés jellemezte a júniusi véradások sorát, és a következő időszakban sem törhet meg a lendület: nyáron is jelentős a vérigény, minden csepp kincs, szükség lesz az összes önkéntes jótevőre!