Borús, szeles, esős idővel búcsúzik a tél
Szeles, borús, néhol esős idő várható az utolsó téli hétvégén. Kissé mérséklődik a felmelegedés, néhol napközben is plusz 5 Celsius-fok körül alakulnak a maximumok, s a leghidegebb órákban mínuszok is lehetnek - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat középtávú előrejelzésből.
Szombaton egyre kevesebb helyen várható csapadék. Napközben már többfelé kisüthet a nap, legfeljebb néhol - délen és keleten - alakulhat ki zápor. Ismét többfelé lesz erős a szél, estére mérséklődik a légmozgás. A minimumhőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a maximumhőmérséklet 5 és 10 fok között valószínű.
Vasárnap csak néhol - északon, északkeleten - lehet zápor. A Kisalföldön helyenként erős, másutt élénk lesz a légmozgás. A leghidegebb órákban mínusz 5 és 0 fok között, napközben plusz 5 és 10 fok között alakul a hőmérséklet - olvasható az előrejelzésben.
-MTI-
A rovat további hírei: Mozaik
Dunaújváros Kedvence 2025 – már lehet voksolni!
2025. dec. 14.
Idén immár nyolcadszorra vágott neki a Dunaújváros Kedvence online szavazásnak a Dunaújváros Mesél várostörténeti blog: az ajánlások fordulója rendben legurult, már a voksokat várják!
DSTV: tudatosságra nevel a PET Kupa csapata
2025. dec. 14.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV summázata arról, hogy az élhető jövőért most kell cselekedni. Szárazföldön és vízen egyaránt bőven akad teendő, vallja a PET Kupa Egyesület – a közelmúltban a Szent Pantaleimon iskolában tartottak foglalkozást. Hangkép.
DSTV: a Mórába is megérkezett a Mikulás
2025. dec. 13.
A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése arról, hogy idén sem üres kézzel látogatott a Mikulás a Móra iskolába. Tiszteletére ünnepi díszbe öltözött az intézmény, és a gyerekek mellett ráadásul a dolgozókat is megajándékozta. Örömmel és lelkes ünnepléssel fogadták. Hangkép.
DSTV: mikuláscsomagok az ovisoknak
2025. dec. 12.
A beszámolót már olvashatták, az elmúlt napokban Dunaújvárosban is szinte minden a Mikulásról szólt, eleveníti föl a DSTV összegzése. Szabó Zsolt a 6. választókerület önkormányzati képviselőjeként például idén csomagokkal lepte meg a Csillagvirág Tagóvoda dolgozóit és gyerkőceit. Hangkép.
Ünnepre hangol a Zöld Kincsek Börzéje
2025. dec. 11.
Ajándék-ötletek sokasága és ünnepi hangulat csalogatja a Generációk Házában rendezendő sokadalomba az érdeklődőket szombaton délelőtt. Sorsolással is készülnek!
"Dunaújváros Kedvence 2025" – még várják az ajánlásokat
2025. dec. 10.
Idén is meghirdette hagyományos évbúcsúztó játékát a Dunaújváros mesél várostörténeti blog. Figyelem, szorít a határidő, az első körben csütörtök estig várják az ajánlásokat! Felhívás.
Természet és technológia: a jövő együttese
2025. dec. 10.
Ahogyan a természet csodáit figyeljük, felmerülhet a kérdés: hogyan kapcsolódik mindez a modern technológiai újításokhoz? A mindennapjaink természetvédelemmel és innovációval telítettek, amelyek hozzájárulhatnak egy fenntarthatóbb világhoz. (X)








