Megkezdődött a pollenszezon

doszerk - 2017. március 2. 12:53

Megkezdődött a pollenszezon - hívta fel a figyelmet az Országos Meteorológiai Szolgálat csütörtökön a Facebook-oldalán.

Azt írták,  következő napokban a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja várhatóan a tüneteket okozó, közepes tartományban alakul, sőt helyenként - elsősorban a Dunántúlon és az Alföld déli részén - a magas szintet is elérheti.

Tájékoztatásuk szerint a meteorológiai szolgálat együttműködik az Országos Közegészségügyi Központhoz (OKK) tartozó Országos Környezetegészségügyi Intézettel (OKI). Ennek keretében az Országos Meteorológiai Szolgálat honlapjának humánmeteorológia menüjében a szöveges pollenjelentés mellett naponta frissítik pollentérképüket, ezen felül valamennyi monitorozott növény pollenkoncentrációját napi és heti bontásban is közzéteszik.

-MTI-
 

A rovat további hírei: Mozaik

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

Kék szívvel az ünnep alkalmából – két programmal is (galériával)

2025. ápr. 06.

Két remek és gyönyörű eseménnyel ünnepelték az autizmus világnapját városunkban szombaton: délelőtt a Jószolgálati Otthon Közalapítvány közösségi eseménye, délután az Esőemberek Szüleinek Egyesülete koncerttel várta az érdeklődőket.

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

Lomtalanítás és ÖKO-nap Újtelepen (galériával)

2025. ápr. 05.

30 tonna lom, 9,1 tonna műszaki és fémhulladék, közel 40 véradó, 18 regisztrált kerékpár és több nevező a Virágos Dunaújvárosért programra – minden szempontból sikeres és eredményes volt a Városvédők Újtelepért Egyesület immár hagyományos ÖKO-napja. 

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

Nemes nedűk szerelmeseit várták (galériával)

2025. ápr. 05.

Szép gasztrokulturális seregszemlével folytatódott a programok sora a Mondbach-kúriában: a Pentelei Bornapok kavalkádjának pénteken és szombaton adott otthont a komplexum – az első nap borversenyt, míg ma a Dunai Kincses Kert sokadalmával egybekötött, nagyon is közönségbarát programsorozatot rendeztek.

DSTV: már készülnek a húsvétra a múzeumban

DSTV: már készülnek a húsvétra a múzeumban

2025. ápr. 05.

Izgalmas húsvéti mulatságra invitálja az érdeklődőket az Intercisa Múzeum csapata, derül ki a DSTV összegzéséből. Az eseményhez szorosan kapcsolódik két felhívás, amelyekről Kronászt Margit történész-muzeológus számolt be. Hangkép.

Személyre szabott, egyedi karikagyűrű prémium minőségben

Személyre szabott, egyedi karikagyűrű prémium minőségben

2025. ápr. 04.

Kétség nem férhet hozzá, hogy életünk egyik legjelentősebb eseménye az esküvő. A döntésünket karikagyűrűvel pecsételjük meg, jelezve, hogy a szándékunk komoly. (X)

Már lehet nevezni a 26. "Virágos Dunaújvárosért" versenyre!

Már lehet nevezni a 26. "Virágos Dunaújvárosért" versenyre!

2025. ápr. 04.

Tavaly jubilált a méltán népszerű megméretés – szebbnél szebb virágosított előkertek, ablakok, homlokzatok tulajdonosai vehettek át díjakat az eredményhirdetésen. Az idei, 26. versenyen különdíjakkal bővül a győztesek köre. Hajrá, már elkezdődött a nevezés!

"Ragyogj Kéken!" és "Csilingelő Hangok" az autisták napján

"Ragyogj Kéken!" és "Csilingelő Hangok" az autisták napján

2025. ápr. 03.

Nagyszabású programok sorával készülnek az autisták világnapjára városunkban szombaton. Összeállításunk a kínálatot veszi sorra – bevallottan nógatási céllal: aki tud, ráér, akar, legyen ott!