Dunaújváros Hetilap

Megyénkben is razziázik a NAV

doszerk - 2017. március 20. 13:20

A nyugta- és számlaadási kötelezettség teljesítését, az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését és az alkalmazottak bejelentését is kiemelten ellenőrzi a héten több megyében  - köztük Fejérben is - a Nemzeti Adó- és Vámhivatal - derül ki az adóhatóság honlapján hétfőn közzétett ADÓtraffipax-ból.

 A tájékoztatás szerint a NAV Észak-budapesti Adó- és Vámigazgatóságának munkatársai március 22-től 24-ig a fővárosi nagyobb piacokon, kiemelten a Lehel piacon fokozottan ellenőrzik a bizonylatadási kötelezettség teljesítését, valamint az online pénztárgépek szabályszerű üzemeltetését.

Az adóhivatal Fejér megye területén fokozottan ellenőrzi a személyszállítási szolgáltatást végzőket március 20-24. között, az ellenőrzések során kiemelt figyelmet fordítanak a nyugta- és számlaadási kötelezettség teljesítésére.

Veszprém megyében az operatív ellenőrzési osztály adóellenőrei kiemelten vizsgálják a január 1-jétől online pénztárgép használatára kötelezett új adózói kört március 20-24-ig. Az online pénztárgép jogszerű használatának, illetve a számla- és nyugtaadási kötelezettség teljesítésének vizsgálatán túl sor kerülhet az alkalmazottak bejelentésének ellenőrzésére is. Érintettek a gépjármű-javításban és karbantartásban, a gépjárműalkatrész-kiskereskedelemben, a motorkerékpár, alkatrész kereskedelemben és javításban tevékenykedők.

Zala megyében a NAV munkatársai március 20-tól egy hétig fokozottan ellenőrzik a mezőgazdasági termékek értékesítését üzletekben, faiskoláknál, telephelyeken. A revizorok elsősorban a bizonylatadást, az alkalmazottak bejelentését, valamint az online pénztárgépek üzemeltetését vizsgálják.

Heves megyében az operatív adóellenőrök a kiskereskedelmi tevékenységet folytató vállalkozásoknál kiemelten az online pénztárgépekkel kapcsolatos szabályok betartását, illetve a nyugtaadási kötelezettség teljesítését vizsgálják, március 20-án Gyöngyösön, március 21-én Vámosgyörkön, március 22-én Hatvanban, Petőfibányán, március 23-án Parádon, március 24-én pedig Egerben.

Pest megyében március 23-án Inárcson az online pénztárgépek jogszerű használatával, valamint jövedéki termékek forgalmazásával összefüggő, átfogó, teljes települést érintő egész napos ellenőrzéseket végez a NAV.

-OPH-

A rovat további hírei: Közélet

500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért

500 ezer forint a rostis diákok jövőjéért

2025. ápr. 20.

A Dunaújváros Kenyere jótékonysági akció elmúlt negyedévében összesen 8157 kenyeret vásároltak a városlakók, amelyek árából a virtuális alapba bekerülő 50 forintoknak köszönhetően 407 ezer 850 forintnyi támogatás gyűlt össze. Az önkormányzat által végül 500 ezer forintra kerekített adományban ezúttal a Rostisok Jövőjéért Alapítvány részesült. 

DSTV: tojással és tésztával segítettek

DSTV: tojással és tésztával segítettek

2025. ápr. 20.

Városunkban is sokakat érint az a méltatlan helyzet, amikor az alapélelmiszerek megvásárlása fejtörést okoz, derül ki a DSTV összegzéséből. A beszámolót már olvashatták: országos szintű probléma, mondja Mezei Zsolt, aki a DK Fejér Megyei 4. választókerület elnökeként segített a tojás- és tésztavásárban. Hangkép.
 

Új díj – a szívvel-lélekkel ápolóknak

Új díj – a szívvel-lélekkel ápolóknak

2025. ápr. 19.

Idén először, de a szándék szerint nem utoljára tett közzé felhívást egy új elismerésre a Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet. A Szívvel-lélekkel Ápoló Közösség díjról kizárólag a betegek döntenek – két forduló során.

Segítették a nyuszi munkáját

Segítették a nyuszi munkáját

2025. ápr. 18.

Húsvéthoz közeledve az üzletek megtelnek csalogató falatokkal, a polcokon sorakoznak a sonkák és az édességek. A gyerekeket rendszerint a húsvéti nyuszi is meglepi apróságokkal – az önkormányzat pedig városszerte segítette a munkáját.

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

Húsvét alkalmából segített az Adománykuckó

2025. ápr. 18.

Motyovszki Mátyás önkormányzati képviselő közreműködésével két hagyomány is folytatódott a Római városrészben. Az Adománykuckó csapata ételcsomagokkal segítette a rászorulókat, a képviselő pedig plüssökkel lepi meg a gyerekeket.

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

Szombaton pótolják a lomtalanítást a Technikum városrészben!

2025. ápr. 18.

Folytatódik az önkormányzat tavaszi sorozata, a múlt héten elmaradt lomtalanítást ezen a szombaton pótolják – négy gyűjtőpont lesz, elektronikai hulladék is leadható!

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

A biztonságunkért dolgoznak minden nap

2025. ápr. 18.

A csütörtöki közgyűlésen átadták a Dunaújváros Közbiztonságáért díjat. Az elismerést az idei évben Dávid Béla a Közbiztonsági Bizottság egykori kuratóriumi elnöke, Ladányi Lajos rendőr törzszászlós és Bubelka Máté tűzoltó főtörzsőrmester érdemelte ki. Az elismeréseket Pintér Tamás polgármester adta át.