Dunaújváros Hetilap

"A munkaerő biztosítására kell fókuszálni Dunaújvárosban"

Molnár Emese - 2017. április 11. 13:58

Harminchat vállalat, foglalkoztató volt jelen a Dunaújvárosi Egyetemen tartott Karriernapon és állásbörzén. Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, a harminchat vállalat, nagyfoglalkozató jelenléte ezen a napon azt mutatja, hogy a munkaerőpiac igényli a szakembereket.

Az önkormányzat és a Fejér Megyei Kormányhivatal a TOP 6.8.2-15 pályázat keretében, a „DUNA-MUNKA-TOP – Helyi foglalkoztatási együttműködések Dunaújvárosban és járási területén” című projekt részeként Karriernapot és állásbörzét rendezett kedden délelőtt az egyetem „A” épületében.

A börze célja az volt, hogy elősegítsék a munkaadók és munkavállalók közötti kapcsolatfelvételt, hogy a résztvevők megismerjék a térség munkaerő-piaci igényeit, valamint a közvetlen, személyes találkozó által egymást is. Az állásbörzén harminchat vállalat képviseltette magát, köztük a térség nagyfoglalkozatói, mint például a Hankook Tire Magyarország Kft., a Darusín Kft., a Ferrobeton Zrt., a Hamburger Hungária Zrt., az ISD Dunaferr Zrt.. Mellettük több országos vállalat is jelen volt, úgy mint a Magyar Posta, a MÁV Zrt., vagy az Alcoa Shaerd Services Hungary Kft. A cégek tájékoztatták az érdeklődőket, elsősorban pályaválasztás előtt álló fiatalokat a munkaerő-piaci igényekről, álláslehetőségeikről. A karriernapon a Fejér Megyei Kormányhivatal, a Dunaújvárosi Kereskedelmi és Iparkamara, a Dunaújvárosi Szakképzési Centrum, a házigazda Dunaújvárosi Egyetem pedig a képzési lehetőségekben, a pályaorientációban segítették az érdeklőket. Emellett tizenhárom szakmai előadást is tartottak a délelőtt folyamán.

A megnyitó ünnepségen dr. Simon László, a Fejér Megyei Kormányhivatal vezetője úgy fogalmazott, ez a karriernap és állásbörze mérföldkőnek számít, az összefogásról szól, hiszen az önkormányzattal közösen a helyi és térségi foglalkoztatás fejlődése érdekében tesznek lépéseket. Mint mondta, a fejlődés fontos eleme, hogy a fiataloknak biztos jövőképet tudjanak biztosítani.

Izsák Máté, az önkormányzat Oktatási, kulturális, ifjúsági és sportbizottságának elnöke arról szólt, hogy a rendszerváltás óta nem dolgoztak ennyien Magyarországon, a munkanélküliségi ráta 4 százalék. A kormány célja pedig, hogy még tovább csökkentse ezt a számot. Mint mondta, a munkanélküliség összetett probléma, amelyhez együttműködésekre van szükség, ezért fontos ez a pályázat és a mai állásbörze, mert reagál a munkaerőpiac változásaira, a vállalkozások igényeire, hogy létrejöhessenek új együttműködések, partnerségek, hogy a kitűzött célokat megvalósíthassuk és bővüljön a foglalkoztatás.

Dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, a harminchat vállalat, nagyfoglalkozató jelenléte azt mutatja, hogy a munkaerőpiac igényli a szakembereket. Mint mondta, mára ott tartunk, hogy elsősorban nem a munkanélküliség további csökkentésére, hanem a folyamatos szakember utánpótlásra, a munkaerő biztosítására kell fókuszálni Dunaújvárosban és a térségben, mert ezt igényli a munkaerőpiac. Arról is szólt, hogy a karriernap pályaorientációs részén a szakemberek elmondták a fiataloknak, melyek azok a szakmák, amelyekre van kereslet, és amelyeket érdemes tanulni.

 

 

 

 

A rovat további hírei: Közélet

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

Vitorlát bonts, árbocra fel, kalózok! – kalandos Játékfesztivállal készültek (galériával)

2025. aug. 27.

A tenger félelmet nem ismerő szereplőinek világába csalogatott az Útkeresés Segítő Szolgálat közösségi eseménye – a már hagyományos nyárbúcsúztató, egyben jótékonysági kezdeményezés ebben az évben is nagy sikert aratott a vendégek körében.

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

Hegyi kecske a sas és mormota mellett – már teljes díszben pompázik a trafóház

2025. aug. 26.

Nem az első, és vélhetően nem is az utolsó témához kapcsolódó hírt osztjuk meg a városlakókkal: folytatódott a 4-es körzet szépítése, elkészült a Váci Mihály utcában található trafóház festése. Nagy Gergő tájképet és hegyi kecskét álmodott a sas és a mormota mellé.

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

Zarándokok gyülekeztek a Lajos-köveknél

2025. aug. 26.

Az 1526-os mohácsi csata az egyik legfájóbb vereség a magyar történelemben. Az esedékes évforduló alkalmával zarándoklaton vesznek részt a hagyományőrzők, akik idén is lóháton vágtak neki az Érdtől Mohácsig tartó útvonalnak, amelyen II. Lajos király serege is járt. A lovasok egyik állomása Dunaújváros volt – ahogy évek óta mindig, ezúttal is a Lajos-köveknél tartottak rövid pihenőt.

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

Jól sikerült a jubileumi "Szalki tali"

2025. aug. 25.

Immáron egy évtizede szervezi meg az Esőemberek Szüleinek Dunaújvárosi Egyesülete az éves találkozóját, amely keretében autizmussal vagy más egyéb fogyatékossággal élő gyermeket/felnőttet nevelő családok találkozhatnak az ország területéről.

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

Ajándékkal búcsúzott Nárcisztól a Rosti gimnázium közössége

2025. aug. 24.

A közös munka a sikeres érettségivel ugyan véget ért, de a kapcsolat nem szakadt meg a Dunaújvárosi Rosti Pál Gimnázium és Általános Iskola, valamint az intézményben tanult súlyosan beteg diáklány, Lisztes Nárcisz között. Az iskola egy jeles összefogás nyomán hasznos ajándékkal lepte meg Nárciszt.

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

DSTV: komoly segítség az álláskereséshez

2025. aug. 24.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összegzése a rendhagyó kezdeményezésről: a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnyában. Hangkép.

 

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

Boldog születésnapot, Magyarország! – együtt emlékeztünk az államalapítás ünnepén (galériával)

2025. aug. 21.

A hagyományoknak megfelelően közösen, de ezúttal a Mondbach-kúria udvarán ünnepelhettek a városlakók az önkormányzat által rendezett programon augusztus 20-án, az államalapítás és az új kenyér ünnepén.