Ukrán válogatott védőt igazolt a DAB

doszerk - 2017. április 25. 8:00

A huszonkét éves Danil Skripets személyében fiatal, de már komoly nemzetközi tapasztalattal bíró hátvédet igazoltak a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói.

Ugyan a 2017/2018-as szezon kezdetére még sokat kell várnia a helyi jégkorong szurkolóknak, a Dunaújvárosi Acélbikák vezetése igyekszik mindent elkövetni azért, hogy megfelelő erősségű keretet állítson össze a MOL Liga nyitányára. Mint arról korábban már beszámoltunk, együttesünk dunaújvárosi magja együtt maradt, Koitmaa kapus is szerződést hosszabbított, míg a huszonhétszeres válogatott Hetényi Péter a Debrecen csapatának szerelését cserélte le az Acélbikákéra.
A DAB honlapján megjelent közleményből kiderült, hogy az erősítések sora ugyanakkor nem ért véget, s mint arról ifjabb Azari Zsolt, Acélbikáink klubmenedzsere beszámolt, a következő szezonban egy fiatal válogatott ukrán hátvéd is Dunaújvárosban folytatja pályafutását.

Kép forrása: Donbassz Donyeck

A 22 éves Danil Skripets eddigi pályafutása nagyobbik részében Ukrajnában játszott, majd az orosz bázisú juniorligából (MHL) távozva Kazahsztánban próbált szerencsét. A 2015/2016-os szezonban hazatért, s a Donbassz Donyeck csapatának játékosa lett, ahonnan a Generals Kijev gárdájához szerződött, s játszott egészen az idei szezon végéig.
A 22 éves, 180 cm magas hátvéd végigjárta a különböző korosztályos válogatottakat, ám emellett bemutatkozhatott az ukrán felnőtt nemzeti csapatban is, mellyel 2014-ben és 2015-ben is részt vehetett a Divízió I/A-s világbajnokságon. A fiatal bekkel egy szezonra szóló szerződést kötött együttesünk, melynek vezetése bízik abban, hogy stabil, jó játékot láthatnak majd tőle csapatunk drukkerei is.

A rovat további hírei: Sport

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

Hajdu Jonatán ötödik a vb-n

2025. aug. 22.

Nagyot küzdött, s végül az ötödik helyen végzett a kenu egyesek 200 méteres döntőjében a milánói világbajnokságon a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

Aranyéremmel búcsúzott aranyos csapatától

2025. aug. 22.

A 2024/2025-ös szezon végén befejezte harmincöt esztendőn át tartó kézilabdás pályafutását Farkas Zsanett, aki ebből huszonnyolcat a rácalmási kézilabdázóknál töltött, de városunkhoz is ezer szállal kötődik.

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

Hajdu Jonatán 200-on is döntős

2025. aug. 21.

Magabiztos versenyzéssel jutott be a kenu egyesek 200 méteres világbajnoki döntőjébe a DKSE kiváló kenusa, Hajdu Jonatán.

DSTV: hazai pályán szerepeltek

DSTV: hazai pályán szerepeltek

2025. aug. 21.

Hazai környezetben rendezett minősítő versenyt a Főnix Lövész SE a közelmúltban. A dunaújvárosi lőtéren megrendezett viadalra több mint hetvenen érkeztek az ország minden tájáról, s a népes mezőnyben ott voltak a házigazda Főnix Lövész SE versenyzői is, akik ezúttal is remek eredményekkel örvendeztették meg az értük szorítókat. Hangkép.

Jó kezdés a világbajnokságon

Jó kezdés a világbajnokságon

2025. aug. 21.

Két számban is továbbjutott a milánói kajak-kenu világbajnokság szerdai előfutamaiból a DKSE kenusa, Hajdu Jonatán.

Még jókor jött a balhorog?

Még jókor jött a balhorog?

2025. aug. 20.

Háromgólos vereséget szenvedett a FEHA19 elleni felkészülési találkozón a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

DSTV: Bimmer Parádé a szigeten

2025. aug. 19.

Zúgó kipufogók, perzselő abroncsfelület, kiváló hangulat és fanatikus jókedv – meg persze rengeteg, messziről felismerhető kék-fehér BMW logók. Idén is nagyot ment a Bimmer Parádé, amelynek a Szalki-sziget adott otthont a mögöttünk hagyott hétvégén. A szervezők remek programokkal készültek, amely keretében a családosok és az igazi fanatikusok is találtak maguknak elfoglaltságot. Hangkép.