Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

Nézőcsúcsot dönt a FEZEN?

doszerk - 2017. június 10. 11:34

Az előzetes bérlet- és jegyvásárlások alapján nézőcsúcsra számítanak a 20. Fezen fesztivál szervezői.

Kovács Antal, a székesfehérvári esemény főszervezője az eseményről szóló pénteki sajtótájékoztatón közölte, hogy 2016-ban negyvenezer felett volt a fizető vendégek száma, de az idei színes zenekari felhozatal újabb nézőcsúcsot ígér. Hozzátette, hogy a fesztivál 114 fellépővel, egy rock és egy pop nagyszínpaddal, egy nagysátorral, valamint a Fezen Klub és kerthelyiséggel várja a zenekedvelőket.

Érdekességként megjegyezte: kifejezetten a német, elektronikus zenét játszó Scooter "ellen" alakult meg 1997-ben a Fezen, mert a szervezőket zavarta, hogy mindenki diszkóba járt a zenekar miatt. "Tulajdonképpen azt akartuk bebizonyítani, hogy más zenei irányzatok is érdeklik az embereket" - fogalmazott, hozzátéve: érdekes az élet, mert húsz év elteltével éppen a Scooter a fesztivál egyik húzóneve.

Cser-Palkovics András, Székesfehérvár polgármestere emlékeztetett arra, hogy húsz éve hiánypótló rendezvényként indult a Fezen, és ezen időszak alatt folyamatosan fejlődött. Egy nagyvárosnak a fesztiváltérképen a helye, és Székesfehérvár a fesztiválnak köszönhetően ott van - tette hozzá.

Marsalkó Dávid és Boros Gábor, a Halott Pénz tagjai elmondták, idén harmadszor lépnek fel Székesfehérváron, és a fesztivál más zenei irányokba nyitása révén kaptak lehetőséget. Mindketten kiemelték, hogy rendre az élőzenét értékelő közönség előtt léphetnek fel. Az idei Fezen rockszínpadán fellép - mások mellett - az amerikai Alice Cooper, a brit Saxon, az amerikai The Offspring a svéd Therion, a német Blind Guardian és az amerikai Ignite. A magyar fellépők között lesz az Ossian, a Kalapács, a Lord, a Tankcsapda, a Road és a Depresszió.

A popszínpadon a külföldi sztárok (House Of Pain, Scooter, Shaggy) mellett zenélni fog a Kelemen Kabátban, a Brains, Majka & Curtis, a WellHello, a Halott Pénz, a Punnany Massif, az Irie Maffia, a Kozmix és a Vad Fruttik. A nagysátor zenei kínálatából kiemelkedik a Honeybeast, a Belga, a Kiscsillag, Julia Carpenter, az Anna & The Barbies, illetve Ganxsta Zolee & A Kartel. A Fezen Klub és kerthelyiség fellépői között lesz a Moby Dick, a Prosectura, a Cadaveres, a Junkies, a Mobil Mánia, a New Level Empire, Odett, a Takáts Tamás Blues Band, a Blahalousiana és az Akkezdet Phiai.

-MTI-

A rovat további hírei: Kultúra

A Művészetek Völgyében vendégeskedik a Viadana Kamarakórus

A Művészetek Völgyében vendégeskedik a Viadana Kamarakórus

2025. júl. 17.

A sikeres tavaszi visszatérés után rangos meghívásnak tesz eleget az együttes, Taliándörögdön lép közönség elé a Viadana. Különleges helyszínen, különleges repertoárral csalogatnak szombaton délután!

DSTV: a Győry-hagyaték kincse lett a hónap műtárgya

DSTV: a Győry-hagyaték kincse lett a hónap műtárgya

2025. júl. 17.

Folytatta az Intercisa Múzeum különlegességeit bemutató sorozatát a DSTV. A hónap műtárgya sorozatában ezúttal a Győry-hagyatékból származó prédikációs kötetről mesélt Kronászt Margit történész-muzeológus. Hangkép.

Rangos belgiumi folklórfesztiválon lép fel a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

Rangos belgiumi folklórfesztiválon lép fel a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes

2025. júl. 15.

Komoly nemzetközi meghívásnak tehet eleget városunk egyik meghatározó kulturális közössége: a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztivál keretében lép közönség elé Belgiumban.

DSTV: remek vegyeskari évadzáró

DSTV: remek vegyeskari évadzáró

2025. júl. 14.

A beszámolót már olvashatták, most itt a DSTV összeállítása arról, hogy újra az Intercisa Múzeum immár fedett kertje adott helyszínt a Dunaújvárosi Vegyeskar évadzáró hangversenyének. Telt házas koncert kerekedett a közelmúltban – megérdemelt vastapsokkal. Hangkép.

DSTV: az Építők útja szobrai

DSTV: az Építők útja szobrai

2025. júl. 12.

Negyedik epizódjához érkezett a DSTV sorozata a város köztéri szobrairól. A Hodik Mónika történész-muzeológus közreműködésével készült Szoborváros újabb részében az Építők útján található alkotásokat mutatják be. Hangkép.
 

Szép fák, remek pályaművek – jól sikerült a fotópályázat első felvonása

Szép fák, remek pályaművek – jól sikerült a fotópályázat első felvonása

2025. júl. 11.

Dunaújváros közgyűlése támogatta Pappné Grabant Ilona önkormányzati képviselő kezdeményezését, s első alkalommal írta ki a „Dunaújváros fái a négy évszakban” című fotópályázatot. A tavaszi ciklus lezárult, díjazták is a beérkező pályaműveket.

DSTV: a velünk élő örökség

DSTV: a velünk élő örökség

2025. júl. 10.

Sok látogatót vonzottak a Múzeumok Éjszakája című országos programsorozat városi helyszínei, derül ki a DSTV összegzéséből. Az Intercisa Múzeum a római kori kőtár és fürdő mellett az intézmény központi épületében is gazdag kínálattal csalogatott. Hangkép.