Bővülni fog a járási hivatal feladata
Zökkenőmentes volt a járási hivatalok kialakítása Dunaújváros Járásban, s a hivatalok rendszere is beváltotta a hozzájuk fűzött reményeket.
A járási hivatalok felépítése, kialakítása zökkenőmentes volt a Dunaújvárosi Járásban. A hivatalok rendszere beváltotta a hozzájuk fűzött reményeket. A Miniszterelnökséghez kerültek a kormányzati szerkezetváltást követően a kormányhivatalok, így a járási hivatalok is. Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter többször is elmondta, hogy a közigazgatási reform nem áll meg, folytatja a kormány.
A mostani, Államreform II. legfontosabb célja, hogy a közigazgatást továbbra is egyszerűsítsék – tájékoztatta lapunkat dr. Kovács Péter járási hivatalvezető, majd hozzátette:
- Olyan külső-belső integrációt kell végrehajtani, amivel a közigazgatás költséghatékonyabban, olcsóbban tud működni. Egyrészt a külső államigazgatási jogkörök behozatalát jelenti a kormányhivatali és járási rendszerbe. 2015 március elsejétől már a folyamat egy részlete megtörténik. A kormányhivatalhoz kerülnek eddig még oda nem tartozó államigazgatási jogkörök, mint például a Környezetvédelmi és Természetvédelmi felügyelőségek. A Magyar Államkincstártól kerülnek be a családtámogatással kapcsolatos feladatok, de ez csak a kormányhivatalok szintjén jelenik majd meg, a járásban nem. A járásban jelentkezik a szociális ellátással kapcsolatos feladatok változása. Ez azt jelenti, hogy a szociális törvény változását követően március elsejétől a településeken úgynevezett települési támogatás formájában lehet szociális juttatást adni. Állami feladat tekintetében pedig mi fogjuk a korábban a települések által ellátott aktív korúak ellátása keretében megállapítani és folyósítani a foglalkoztatás helyettesítő támogatást és az egészségkárosodási és gyermekfelügyeleti támogatást. Ezek a támogatási formák március elsejétől a járási hivatalokba kerülnek át. Jelentős ügyfélkört jelent járási és kormányhivatali szinteken egyaránt. Tudnunk kell, hogy március elején még a korábbi rendszernek megfelelően a jegyzők folyósítják a februári ellátást, a kormányhivatal április elején folyósítja majd első ízben a márciusi ellátásokat. Ettől függetlenül márciusban már a járásokban kezdődik az aktív korúak ellátásának ügyintézése. Mi fogadjuk őket, mi készítjük elő a döntéseket, ami az ellátás megállapításáról, folytatásáról, szüneteltetéséről rendelkezik.
- Folyamatos felkészülést jelent ennek zökkenőmentesítése?
- Természetesen a felkészülés, felkészítés folyamatos. Intézkedési terv szól arról, hogyan történik az átadás-átvétel, mert többféle szempontot is figyelembe kellett vennünk. Szakmailag kell az ügyintézőknek felkészülni, bonyolult ügytípusról van szó. Másrészt az önkormányzattól szándékozunk olyan kollégákat átvenni, akik ezzel is foglalkoztak korábban, ami biztosítja a szakértelmet, naprakészek. Ehhez az is tartozik, hogy a kormányhivatal Szociális és Gyámhivatala fog február közepén továbbképzést tartani. A másik része pedig, hogy ezeket az anyagokat, ügyiratokat át kell adnia a tizenhat településnek, ami szintén ütemterv szerint megy majd. A jogszabály alapján március 2 és március 6 közötti időszakban történik, a hozzájuk tartozó adatbázissal. Az átvételkor leellenőrizzük, s ennek alapján dolgozunk majd. Az ügyfelek szempontjából az a fontos, hogy a foglalkoztatás helyettesítő támogatást igénybe tudják venni, be tudják nyújtani a településeken, az ott dolgozó ügysegédnek. Nem kell utazgatni Dunaújvárosba, tehát arra törekszünk, hogy az ügyfeleknek semmiféle többletet ne jelentsen. Sőt, a jogszabály adta keretek között abban vagyunk érdekeltek, hogy minél egyszerűbbé, hatékonyabbá tegyük az eljárást.
A rovat további hírei: Közélet
Visszakaphatja végre a régi nevét, újra Szentháromság tér lesz
2024. nov. 28.
Legutóbb a Mondbach-kúriában ülésezett az Utcanév Munkacsoport, ahol több új utcanévre, vagy névváltoztatásra irányuló javaslatot tárgyaltak, illetve véleményeztek.
Évtizedes pályák a város egészségügyéért
2024. nov. 28.
Összeállításunkban hétről hétre felelevenítjük a 2019-2024-es önkormányzati ciklusban díjazottak névsorát, életútját. Ezúttal az egészségügyi szféra kitüntetettjeit vesszük sorra.
Különdíjat nyertünk a Virágos Magyarország 2024-es versenyén
2024. nov. 28.
Budapesten rendezték meg a Virágos Magyarország idei ünnepélyes díjkiosztó gáláját, ahol Magyar Turisztikai Ügynökség és a Virágos Magyarország Szervező Bizottsága Biodiverzitás különdíját Dunaújváros nyerte el, a díjat pedig Szabó Zsolt gazdasági alpolgármester vette át.
Tegyünk jót, együnk pizzát!
2024. nov. 27.
Évek óta sikeresen működik városunkban a Dunaújváros kenyere akcióprogram, mely negyedévente egy kiválasztott szervezetet támogat alkalmanként akár félmillió forinttal. Tulajdonképpen ennek mintájára kezdődik el most Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Étterem és Pizzéria közös kezdeményezése, a Dunaújváros Pizzája program.
Megnyílt a Béke városrész postája
2024. nov. 27.
A tervezett időpontban, tehát november 26-án reggel nyolc órakor megnyílt a Március 15. téren lévő postahivatal, ezzel pedig a Békében élők visszakapták a városrész postáját. A nyitás pillanatát egészen komoly érdeklődés, sőt sorállás jellemezte.
Fontos a tűzvédelem, de a törődés mindennél többet ér
2024. nov. 26.
A Pentelei Nyugdíjas Klub minden hétfőn klubdélutánt tart a Pentele Klubházban. A szokásos heti összejövetelen ezúttal részt vett Orosz Csaba, a Pentele városrész önkormányzati képviselője is, aki rövid tűzvédelmi tájékoztatót tartott a nyugdíjas klub tagjainak.
Ha jön és ellenőriz a kéményseprő…
2024. nov. 26.
A balesetek elkerülése, illetve az egészségügyi, élet-, és vagyonbiztonság érdekében fontos a kémények tisztán tartása, rendszeres ellenőrzése. A társasházakban és családi házas övezetben is a katasztrófavédelem kéményseprőipari szerve végzi az égéstermék-elvezetők rendszeres ellenőrzését.