Bartók Kamaraszínház és Művészetek háza

"Duplázzon, mi felezünk" - Színházjeggyel féláron a moziba

Molnár Emese - 2017. szeptember 30. 8:28

Öt nagyszínpadi, öt stúdiótermi, és több vendégelőadással szolgál a Bartók színház ebben az évadban, a teljes arculatváltozás mellett pedig szorosabb kapcsolatot alakítanak ki a város többi kulturális intézményével.

Mindezekről évadnyitó sajtótájékoztató keretében számolt be a színház vezetése, Őze Áron, a Bartók igazgatója, Sipos Imre művészeti igazgató, Csadi Zoltán igazgató-helyettes és Vári Bertalan művészeti vezető.

A sajtótájékoztatón jelen volt Gombos István, városunk humán ügyekért felelős alpolgármestere, aki azzal kezdte, hogy mindig is meghatározó szerepet töltött be a színház a város életében, és az önkormányzat kiemelt jelentőségűnek tartja azt a színvonalas és fejlődő munkát, amelyet Őze Áron vezetésével végez az intézmény közössége. Mint mondta, a művészek számos alkalommal kápráztatták el a közönséget, és mindamellett, hogy a széles repertoárban mindenki találhat kedvére való, igényes előadásokat, a társulat még a városi rendezvények műsorából is kiveszik a részüket. Hozzátette, az önkormányzat töretlen támogatását élvezi az intézmény.

 

 

 

 

 

 

 

Sipos Imre arról beszélt, hogy az ország mintegy háromezres művészt számláló közösségében a Bartók színháznak jó híre van, minden vendégművész szívesen jön ide játszani. A színi társulat két új taggal, míg a táncos csapat három új taggal bővült ebben az évadban. Emellett számos vendégművész érkezik majd az évad során. Sipos Imre kiemelte, hogy sikeres pályázati időszakon vannak túl, a Nemzeti Kulturális Alaptól és az Emberi Erőforrások Minisztériumától is támogatást nyertek, például a Négy évszak/A falka című táncjátékra egymillió forintot, a Mikrokozmoszra 800 ezer forintot, míg a Lúzer rádió, Budapest! című darabra összesen 2,6 millió forintot.

Őze Áron fontosnak tartja a kulturális összefogást helyi szinten, ennek érdekében több intézménnyel tárgyaltak arról, hogyan tudnák egymás munkáját segíteni, a látogatók számát növelni. Ennek eredményeként létrehozták a „Duplázzon, mi felezünk” programot, amelynek lényege, hogy ha bárki teljes árú jegyet vásárol az egyik intézményben, a másik helyen féláron válthatja meg az oda szóló jegyet, két hónapon belül. Ilyen megállapodást kötöttek már a mozival, de október során a múzeummal és a könyvtárral is aláírják az erről szóló megállapodást.

Az iskolások számára is összeállítottak egy programot, mégpedig „Jegyet jegyért” elnevezéssel. A 4,5 tanulmányi átlag felett szorgoskodó diákok is féláron válthatják meg jegyeiket az intézmény saját előadásaira, féléves ciklusra vonatkozóan. Új arculatot is bevezettek, új logóval, vörös és mélykék alapszínekre építve. Több, az új lógóval ellátott ajándéktárgyak vásárlására is lehetőség van, például póló, kitűző, táska, és bár még tesztüzem és feltöltés alatt van, de új honlappal is előáll az intézmény (www.bartokszinhaz.eu). Együttműködési megállapodást kötöttek a Violin Alapfokú Művészeti Iskolával, amelynek részeként egy színitanoda is elindult a színházban, az itt tanuló gyermekek pedig akár a Bartók színpadán is szerepelhetnek egy-egy darab során. Őze Áron arról is beszélt, hogy minden árva, illetve nevelőszülőnél nevelkedő gyermek ingyen látogathatja a színházat. Ennek érdekében felvették a kapcsolatot a Fejér Megyei Gyermekvédelmi Központtal, ők segítettek abban, hogy megtudják, a megyékben hol és hány árva gyermek él, akiknek felajánlották az ingyenes bérleteket, szám szerint a 6-10 éves korosztályból 27 darabot, a 10-16 éves korosztályból 50 darabot. Mindegyik bérlet három előadást tartalmaz. Emellett a nagycsaládosoknak is szeretne kedveskedni a színház azzal, hogy ebben az évadban is vendégül látják a Nagycsaládosok Egyesületének tagjait a főpróbákon. Az igazgató felvázolta azt is, hogy ebben az évadban öt nagyszínpadi és öt stúdiótermi előadást terveznek.

„Mindaddig, amíg nem változtatja meg Dunaújváros Közgyűlése az igazgató személye ügyben hozott döntését, bojkottálom a Bartók Színház valamennyi előadását 2016. július 1-től „– írta Andics József az általa indított, hatvannégy (64!) főt számláló, Bojkottáljuk a Bartók Színházat Facebook-csoportjában még tavaly márciusban és októberben el is indította a bojkottot. Kerestük ez ügyben, de nem kívánt nyilatkozni, bár annyit elmondott, hogy nem a színházban folyó munka nem tetszik neki.

Ehhez képest az új igazgató működése alatt

A Bartók Kamaraszínház elmúlt évadának, a Bizalom évadának az összlátogatottsága 81 százalékos volt, a jegyeladásból csaknem 42 millió forint folyt be. A színház az elmúlt szezonban összesen 4822 bérletet értékesített. Az évad során 84 nagyszínpadi és 107 stúdiótermi előadás volt a Bartókban. A stúdiótermi előadások közül tizenhatot tájelőadás keretében - azaz külső helyszínen – mutattak be, amely azt is jelzi, hogy van igény más színjátszóhelyeken is a Bartók előadásaira.

 

SZEPTEMBER – Stúdió

NÉGY ÉVSZAK
táncjáték
Rendező-koreográfus: Hernicz Albert, Eller Gusztáv

 

OKTÓBER – Nagyszínpad

TERMINÁL
táncjáték

Rendező-koreográfus: Vári Bertalan

 

OKTÓBER – Stúdió

MIKROKOZMOSZ
Zenéről, táncról, életről gyerekeknek és szüleiknek!
6-12 éves korig
Rendező: Csadi Zoltán

 

 

NOVEMBER – Nagyszínpad

A MI KIS VÁROSUNK
Rendező: Őze Áron

 

DECEMBER – Stúdió

JUDIT
Rendező: Szemán Béla

 

FEBRUÁR – Nagyszínpad

AZ ÜVEGCIPŐ
Rendező: Czajlik József

 

MÁRCIUS – Nagyszínpad

TOLDI
Rendező: Sipos Imre

 

MÁRCIUS – Stúdió

LÉLEKHARANG
Rendező: Léner András

 

MÁJUS – Nagyszínpad

LÚZER RÁDIÓ
Rendező: Somogyi Szilárd

 

MÁJUS – Stúdió

FRIDA
Rendező: Bodor Böbe

A rovat további hírei: Kultúra

Izgalmas, színes évadra készül a Bartók Kamaraszínház

Izgalmas, színes évadra készül a Bartók Kamaraszínház

2025. szep. 14.

Komoly kihívások egész sora vár a Bartók Kamaraszínház társulatára az előttünk álló évadban – a teátrum egész sor új bemutatóval csalogatja a közönséget. Ráadásul nyáron is aktív volt a színházi kollektíva – az is kiderül az összegzésből Csadi Zoltán művészeti igazgatóval.

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Kék Pelikán"

Szabad Szemmel az ICA-D-ben: "Kék Pelikán"

2025. szep. 14.

1988-ban a végéhez közeledő szocialista állam Magyarországon engedélyezte, hogy bárki igényelhet világútlevelet. Ezzel kinyíltak a határok, és végre szabadon lehetett utazni. A Kék Pelikán című animációs dokumentumfilmmel startol a KineDok dunaújvárosi sorozatának új évada!

DSTV: tömeges jelenlét az MMK könyvvásárán

DSTV: tömeges jelenlét az MMK könyvvásárán

2025. szep. 13.

Újra sokakat vonzott az MMK-ban az a kezdeményezés, amely során akciós és szépséghibás könyvekkel érkezett az egyik vezető hazai kiadó. Rengeteg érdeklődőt csábított az intézménybe a már harmadjára szervezett program – és senki sem távozott üres kézzel. Hangkép.

Zsuzsi Firka a Bartók Színház aulájában

Zsuzsi Firka a Bartók Színház aulájában

2025. szep. 12.

Elérkezett a várva várt dátum – a napokban megnyílt Bartháné Markovics Zsuzsa kiállítása a Bartók Kamaraszínházban. Az alkotó meglepetésként kapta a kiállítás lehetőségét, a tárlat megvalósulását Ilyés László keretező és Barta Endre alpolgármester segítették. 

DSTV: nyárzáró a Cimbora Klubban

DSTV: nyárzáró a Cimbora Klubban

2025. szep. 12.

Meghitt, családias hangulatú koncerttel ünnepelt a Cimbora Klub a közelmúltban, derül ki a DSTV összegzéséből. A hagyományos eseményt a József Attila Könyvtár mellett, a Cimbora-fa árnyékában rendezték – együtt, egymásnak énekeltek, zenéltek és szavaltak a közösség tagjai. Hangkép.

Varázslatos kínálattal hódított a könyvtári forgatag a Városháza előtt (galériával)

Varázslatos kínálattal hódított a könyvtári forgatag a Városháza előtt (galériával)

2025. szep. 09.

Változatos műfaji kavalkáddal szolgált a József Attila Könyvtár évi rendes szabadtéri dzsemborija a Városháza téren múlt szombaton: a KönyvTér forgatagát akár szellemi kalandtúrának is felfoghatjuk – estébe nyúlóan volt miből válogatni, meríteni, töltődni.

Változatos és szó szerint mozgalmas őszi kínálat a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

Változatos és szó szerint mozgalmas őszi kínálat a Dunamenti Regionális Népfőiskolán

2025. szep. 09.

Új közösségi kezdeményezés és korábban elstartolt sikeres sorozatok újjászervezése egyaránt szerepel a Dunamenti Regionális Népfőiskola őszi programjainak sorában – az alábbiakban sorra vesszük, egy múlt szerdai zászlóbontást követően mire is számíthatnak a Kossuth Lajos utcai bázis vendégei a közeljövőben.