"Nemet kell mondani a Soros-tervre!"
A nemzeti konzultáció fontosságáról, a jelenlegi migrációs helyzetről tartott fórumot Budai Gyula miniszteri biztos, országgyűlési képviselő Adonyban. A fórum házigazdája dr. Galambos Dénes, térségünk országgyűlési képviselője volt, aki elmondta, folyamatosan érkeznek a nemzeti konzultációs kérdőívek a magyar állampolgárokhoz, standolások, fórumok alkalmával pedig igyekeznek tájékoztatni az embereket az ügy fontosságáról.
Mint mondta, nagyon érdeklődőek az emberek, és eddig már több mint 350 ezren küldték vissza kitöltve a kérdőíveket.
A fórum elején Budai Gyula miniszteri biztos arról beszélt honlapunknak, hogy 2015 óta egyre növekszik a migrációs nyomás Európára. A Soros-terv része pedig többek között az, hogy felső korlát nélkül kellene migránsokat befogadnia az Európai Unió tagállamainak, és nagyon komoly anyagi támogatásban kellene részesíteni őket. Ez ellen kíván fellépni a magyar kormány, ezért nemzeti konzultációt indított a témában.
- Jelenleg Európában egy olyan helyzet alakult ki, amely egyértelműen azt az irányt vetíti előre, hogy az Unió nem képes azt a migrációs nyomást, migrációs hullámot kezelni, amely a Földközi-tengeri útvonalon érkezik Európába. Sajnos az uniós döntéshozók nem a problémát kívánják kezelni, hanem megpróbálják azt szétteríteni. Egy olyan megoldást szeretnének, amely azon alapul, hogy az Európai Unióba érkező migránsokat szétosztják a 28 tagállam között. Már nem abban gondolkoznak, hogy egy kötelező kvóta szerint osszák el a bevándorlókat, hanem a legújabb elképzelés az, hogy egy felső korlát nélküli kvótát kívánnak meghatározni, amely azt jelenti, hogy korlátok nélkül, meghatározatlanul terítik szét az Európába érkező migránsokat. Azt gondolom, hogy nekünk ezt meg kell akadályozni, Magyarországnak meg kell hozni azokat a döntéseket, amelyek ezzel szembe mennek. Mi már a schengeni határt lezártuk azáltal, hogy a déli határrészen kerítést emeltünk. Meghoztuk azokat a belső jogszabályokat is, amely alapján a Magyarország területére érkező migránsokat bárhol is tartóztassák fel az országban, vissza lehet kísérni a kerítésen kívüli zónákba. Mindenképpen nagyon fontos, hogy az emberek véleményét megkérdezzük abban, mit gondolnak erről. Mit gondolnak arról az elképzelésről, hogy azok a migránsok, akik Európába jönnek, nagyon komoly anyagi támogatásban részesülnek két éven keresztül, 15 ezer eurónak megfelelő összegben. Mit gondolnak arról, hogy egy olyan multikulturális társadalmat kívánnak létrehozni az Unió vezetői, ahol a kultúrának, a nemzeti öntudatnak és számos olyan dolognak, ami egy nemzetet jellemzi, már nincs jelentősége. Mi a véleményük arról, hogy Soros György évi egymillió migránst kíván Európába hozni. Ez mind-mind olyan lényeges dolog, melyben az emberek véleményére kíváncsiak vagyunk.
Miben segíti a kormányt az, ha minél többen visszaküldik a kitöltött kérdőíveket? Hogyan tudnak fellépni az EU migrációs politikája ellen?
- A korábbi nemzeti konzultáció során több mint másfél millió ember válaszolt a kormánynak, ilyen nagy számban még soha nem vettek részt nemzeti konzultációban az emberek. Minél többen vesznek részt, az annál nagyobb megerősítést, annál nagyobb felhatalmazást ad a kormánynak, hogy Brüsszelben a magyar érdekeket sikeresen megvédje, és hogy fellépjünk azon brüsszeli törekvések ellen, amelyek arról szólnak, hogy a tagállamok feje fölött hozzák meg a döntéseket, és hogy a tagállamoknak ne legyen beleszólásuk abba, kikkel élnek együtt, milyen kultúrát alakítanak ki, milyen nemzeti öntudata van egy tagállamnak. Ezt mind-mind fel kell erősíteni, és hogy ha minél többen küldik vissza a kitöltött kérdőívet, az annál nagyobb felhatalmazást ad a kormánynak, hogy Brüsszelben ezeket a nagyon fontos érveket megvédje.
A magyar kormány miben látja a megoldást a bevándorlás kezelésére?
- Mi már nagyon sokszor elmondtuk, hogy nem Európába kell importálni ezt a problémát, hanem az Európai Unió határain kívül kell megoldani. Először is a legfontosabb dolog, hogy oda, azokba az országokba vigyük a segítséget, ahonnan jelentős számban érkeznek a migránsok, gondolok itt például Észak-Afrikára, Szíriára, Líbiára. Azokat a pénzeket, amit például a németek is arra költenek, hogy különböző szálláshelyeket állítsanak fel, hogy különböző szociális segélyeket biztosítsanak ezeknek az embereknek, szerintem arra kellene költeni, hogy ott, az adott országban a gazdaságfejlesztési, a szociális programok beindulhassanak. Ezzel arra ösztönöznénk ezeket az embereket, hogy ott maradjanak, helyben maradjanak, és ne induljanak meg az Európai Unió felé. Sajnos az Unióban teljesen másfajta gondolkodás van. Egy úgynevezett multikulturális társadalom, egy nyitott társadalom eszméje lengi körbe az EU vezetését, ami egyébként Soros Györgytől származik, és ez pontosan ezért egy nagyon fontos üzenet a magyar választópolgároknak, hogy igenis, nemet kell mondani a Soros-tervre.
A rovat további hírei: Közélet
Ünnepi forgatag a kúriában
2025. aug. 20.
Töltsük együtt a jeles napot államalapításunk és az új kenyér ünnepén! Augusztus 20. alkalmából városunk önkormányzata közös ünneplésre vár mindenkit a Mondbach-kúriában ma délután – itt az estébe nyúló ünnepi forgatag részletes kínálata!
Nagyon kell segítség az álláskereséshez
2025. aug. 19.
Elsősorban a vasmű csoportos létszámleépítése nyomán álláskeresővé vált munkavállalóknak szerveztek gyakorlati tanácsadó napot a Városháza "C" szárnya házasságkötő és rendezvénytermében a közelmúltban. Első nekifutásra is szép sikerrel.
Monumentális alkotás festékszóróval
2025. aug. 18.
Az utóbbi években a graffiti szó egyre kedveltebb Dunaújvárosban – számos helyen díszítették fel művészek trafóházak, falak oldalát. AZ Arany János Általános Iskola egyik fala hatalmas alkotással gazdagodott – Harsányi Zotmund Bence és Boros István jóvoltából átalakult az intézmény látképe.
Ki kapja a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat? Várják a javaslatokat!
2025. aug. 17.
Dunaújváros közgyűlése minden évben "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat adományoz. A díjazott személyére bárki javaslatot tehet – egészen szeptember végéig.
DSTV: együtt ünnepelhet a város augusztus 20-án
2025. aug. 17.
A hagyományokhoz híven közösen ünnepelhetjük államalapításunk évfordulóját, derül ki a DSTV anyagából. A témában írt beharangozónkat már olvashatták, most itt az augusztus 20-án várható forgatag menetrendjének előzetes összegzése. Hangkép.
Várják a javaslatokat a "Szociális Munkáért – Dunaújváros" díjra
2025. aug. 16.
Dunaújváros önkormányzata idén is díjazza majd azt a személyt, aki Dunaújvárosban a szociális munka területén kiemelkedő tevékenységet fejtett ki a lakosság szolgálatában, a közéleti munkában. Felhívás.
Új helyszín, új alkalom, (nem) csak kétkerekűsöknek!
2025. aug. 15.
Szülinapi zsúrral egybekötött alkalommal debütál új véradási helyszínként a V2 Motorock Cukrászda – az önkénteseket, naná, a motoros véradókat is szombaton délután várják a Béke körúti bázison! Flyer.