Újabb adomány a beteg gyerekeknek
A Szent Pantaleon Kórház gyermekosztályára ezúttal gyümölcs és édesség került, valamint egy szép adventi koszorú, ami segíthet karácsonyi hangulatot varázsolni az ünnepi időszakban.
Megköszönni az egész éves önzetlen ápolást és szebbé tenni az adventi időszakot. Ez volt a célja Bodorné Csapó Magdinak, a REES Ingatlaniroda ügyvezetőjének, amikor szerdán délután a Szent Pantaleon Kórház gyermekosztályára érkezett adományával, amit két kolléganőjével, Páldi Ildikóval és Patócs Emesével személyesen adtak át. A kórház részéről a gyerekek mellett Dr. László Erzsébet osztályvezető főorvos, Erdély-Franyó Anna ápolási igazgató és Krizerné Virág Szilvi főnővér helyettes fogadta az önzetlen megnyilvánulást.
A gyümölcs és szaloncukor, valamint az adventi koszorú átadása után Bodorné Csapó Magdi elmondta, az ő munkájuk is egész évben a családokról szól, akiket igyekeznek új otthonhoz juttatni, ezért fontosnak tartják, hogy a környék legszebb gyermekosztályát és a legjobb kórházát támogassák. Véleménye szerint a karácsony közeledtével még inkább jó érzés adni és kapni, de ezt az időszakot még nehezebb a kórházban tölteni, ezért szeretnék a gyerekek ittlétét szebbé tenni.
A rovat további hírei: Közélet
Elkészült Újtelepen a Tündérkert Játszótér
2025. nov. 06.
Sok-sok munka van a Városvédők Újtelepért Egyesület és a nekik segítséget biztosító önkéntesek mögött. Elkészült a Tündérkert Játszótér felújítása – a gyermekek immáron szép és biztonságos közegben kapcsolódhatnak ki.
A Rómain folytatódik a lomtalanítás
2025. nov. 06.
Egyúttal erre a naptári évre be is fejeződik az önkormányzat népszerű sorozata a szombati akcióval. A városrész négy gyűjtőpontján várják a lomokat 8-14 óra között, tételes lista a hajtás után!
DSTV: újabb útfejlesztési tervek
2025. nov. 06.
A beszámolóval jelentkeztünk már, most itt a DSTV összegzése a legújabb belterületi útfejlesztésekről. A Venyimi úti kereszteződéstől egészen a McDonald's gyorsétteremig megújulhat az Aranyvölgyi út a Versenyképes Járások Program keretében. Hangkép.
Csöndes és nyugalmas, meghitt gyásznapok
2025. nov. 05.
Idén is meghitten emlékezhettünk eltávozott szeretteinkre a temetőben, a Duna-parton, valamint a Krisztus Király főtemplom urnatemetőjében. Mindenszentek és a halottak napja valóban a fájdalomról, a méltó emlékezésről, a családi és baráti kötelékek fontosságáról szólt.
Jót futott a város – szép eredménye lett
2025. nov. 05.
Emlékeznek még a "Jót, Fut a Város – Dunaújváros!" rendezvényre? A támogatók újfent jótékony cél érdekében fogtak össze. Az összefogásnak hála pedig terápiás-fejlesztő relaxációs szobával gazdagodott az Aprók Háza Tagóvoda.
A szabadságharc eltiprására emlékeznek
2025. nov. 05.
Ünnepélyes keretek között emlékezhetünk az 1956-os forradalom és szabadságharc városi vérbefojtásáról a forradalmi emlékműnél. A megemlékezésre pénteken várják az ünneplőket!
A kegyelet koszorúival emlékeztek a világháborúk áldozataira
2025. nov. 04.
Bensőséges és fájdalmas, egyúttal a történelem borzalmaira is emlékeztető ünnepséget szervezett a világháborúk áldozatai előtti tiszteletadás jegyében a Pentele Baráti Kör még múlt pénteken. Három helyszínen két település áldozatainak emléke előtt adóztak.









