A Postásé a bajnoki cím
Nem sikerült megtartania első fordulóban megszerzett előnyét a Dunaferr SE tornászainak a szuper csapatbajnokság második, győri fordulójában.
Győrben rendezik meg mától vasárnapig a tornászok mesterfokú bajnokságát és a felnőtt I. osztályú szuper csapatbajnokságának küzdelmeit. A háromnapos viadalon természetesen jelen voltak a Dunaferr SE tornászai is, akik a Kovács Zsófia, Miklós Dorina, Makovits Mirtill, Makai Lilla, Mayer Gréta összeállításban vágtak neki a szuper csapatbajnoki viadal második fordulójának. Együttesünknek azonban nem sikerült megtartani az első fordulóban megszerzett első helyezését, ugyanis a Postás SE versenyzői pontosabb gyakorlatokat mutattak be az ezúttal sok hibával tornázó dunaújvárosiaknál, s ha csak öt századdal is, de megelőzték együttesünket, mely végül a második helyen fejezte be a csapatbajnoki küzdelmeket.
Szintén ezüstérem jutott a Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes kiválóságának, Kovács Zsófiának, akit a Postás SE versenyzője, Schermann Bianka előzött meg az egyéni összetettben, ugyanakkor a szombati és vasárnapi szerenkénti döntőkben még több dunaújvárosi versenyző jó szerepléséért is szoríthatunk majd. Kovács Zsófia minden szeren bejutott ugyanis a hatos fináléba, ugrásban és felemás korláton rajta kívül Makovits Mirtill, gerendán Mayer Gréta és Makovits Mirtill, míg talajon Mayer Gréta képviseli majd a dunaújvárosi színeket.
A szerenkénti döntők elérésének örült, ugyanakkor a csapat teljesítménye miatt nem volt túl boldog Trenka János, a Dunaferr SE tornászainak vezetőedzője.
- Sajnos ma nagyon sok rontással tornázott az egész csapat. A tavaszi fordulóban tizenhatból tizenhat jó gyakorlatot mutattunk be, ám most elmaradt a jó teljesítmény, sok hiba becsúszott, így az összetett verseny második helyén végeztünk a Postás SE mögött. Ellenfelünk megérdemelten végzett az első helyen, mert mi sajnos elrontottuk az egész versenyt, s emiatt érthetően csalódott vagyok. Ami pedig a szerenkénti döntőket illeti, nem szeretnék esélyt latolgatni, abban bízom, hogy sikerül jó gyakorlatokat bemutatni versenyzőinknek, s majd meglátjuk, hogy ez mire lesz elég.
A rovat további hírei: Sport
Csak a szettek hajráit nem bírta a DKSE
2025. dec. 10.
Három szettben kapott ki a DKSE röplabda csapata a TFSE elleni hazai bajnokin, de a kedd esti játékra mégis bátran építhetnek röplabdázóink.
Focival emlékeztek egykori társaikra
2025. dec. 09.
A férfiak mezőnyében a Hangover-Kaskantyúi SE, míg a hölgyeknél a Fortuna SE nyerte meg a Rácalmási Sportcsarnokban megrendezett XIII. Héger Ádám - VIII. Komáromi Ádám és XII. Ádám Anita Kispályás Labdarúgó Emléktornát.
DSTV: Családi Mikulásfutás
2025. dec. 09.
Első alkalommal szervezték meg a FitCity programsorozat szervezői a Családi Mikulásfutás programját, melyen sokan futottak a jó cél érdekében az Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalán. Hangkép.
Újra itthon játszanak a röplabdázók
2025. dec. 09.
A TFSE elleni hazai összecsapással folytatja a TippmixPro Férfi NBI Extraliga alapszakaszának küzdelmeit a DKSE röplabda csapata ma este hét órától.
FitCity: jókedv, mozgás és közösségi élmény az I. Családi Mikulásfutáson (galériával)
2025. dec. 08.
Remek hangulatú délelőttöt tölthettek el egymással azok, akik részt vettek a jótékony céllal is megrendezett I. Családi Mikulásfutáson a Dunaújvárosi Egyetem és a Városháza tér útvonalon.
A Mikulás Kupáért tollasoztak
2025. dec. 08.
Jól szerepeltek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a Danubius KSE tollaslabdázói a Seregélyesen megrendezett Mikulás Kupán.
Teljesítették a célkitűzést
2025. dec. 08.
Két dobogós helyezéssel és két ötödik hellyel zárták az év utolsó versenyét a DKSE fiókszakosztályainak fiatal birkózói.








