Még nem késő beadatni az oltást!
A legfrissebb jelentés szerint hazánkban jelenleg alacsony az influenza aktivitása, így még nem késtek el azok, akik védőoltással szeretnének védekezni a kellemetlen tünetekkel járó betegség ellen. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkársága folyamatosan figyelemmel kíséri az influenza megbetegedések számának alakulását - írta k9özleményében a szervezet.
A figyelőszolgálatban résztvevő orvosok jelentéseinek alapján végzett becslés szerint 2017. december 4-17. között 8 750 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel. Hazánkban a 49. héten regisztrált influenzaszerű megbetegedések becsült száma az előző héthez képest alig változott, 100 000 lakos közül 89 fordult orvoshoz influenzás panaszokkal. A betegek egyötöde volt gyermek. A 100 000 lakosra jutó orvoshoz forduló betegek száma Fejér, Pest és Győr-Moson-Sopron megyében volt a legmagasabb.
A 2017/2018-as influenza szezonban eddig Baranya, Győr-Moson-Sopron és Tolna megyében diagnosztizáltak influenzavírus okozta megbetegedést. Mind az öt megbetegedést az influenza B vírusa okozta.
Európában is alacsony az influenza aktivitása, a legtöbb országban szórványosan fordulnak elő influenzás megbetegedések. Eddig viszonylag kevés vírust mutattak ki, közülük több volt influenza B, mint influenza A vírus.
A kormány számára fontos az emberek egészsége, így az előző évekhez hasonlóan idén is lehetőséget biztosít az influenza fertőzés szempontjából kockázati csoportba tartozók térítésmentes vakcinával történő védőoltására. Ebben a szezonban is 1,3 millió térítésmentesen felhasználható influenza elleni vakcina áll rendelkezésre Magyarországon.
Mivel az influenza vírusok járványos terjedése még nem kezdődött meg, az influenza elleni védőoltást még mindig érdemes beadatni, hiszen még van elegendő idő a védettség kialakulására a járvány kezdetéig. Térítésmentes védőoltásra jogosultak többek között a 60 év felettiek, bizonyos krónikus betegségekben szenvedők, a várandós nők, az egészségügyi és a szociális intézményekben dolgozók, valamint idén először a pedagógusok is. A teljes jogosulti körről a www.antsz.hu/influenza oldalon lehet tájékozódni.
Az influenzavírust bárki elkaphatja, függetlenül az életkorától és nemétől, ezért fontos hangsúlyozni, hogy azok számára is javasolt az influenza elleni oltás beadatása, akik arra nem jogosultak térítésmentesen. Számukra gyógyszertári forgalomban, orvosi rendelvényre érhető el az oltóanyag.
-OPH-
A rovat további hírei: Mozaik
A felhők ellenére siker volt a "Csillagles" (galériával)
2025. szep. 01.
Még az időjárás gonosz tréfája sem riasztotta el a vendégeket, és bár a legutóbbi tumultust ezúttal nem tapasztaltuk, sokan választották az Aquantis Élményfürdő nyárbúcsúztató buliját múlt szombaton.
Változékony, de nyárias napokkal kezdődik az ősz
2025. szep. 01.
A periódus derekán lesz egy pici enyhülés, de jellemzően napos, kifejezetten a nyarat idéző hét elé nézünk a DO meteorológiai szakértőjének friss prognózisa szerint. A hét végére komoly kánikula lehet.
Népszerű táborokat szervezett a Széchenyi
2025. aug. 31.
Sport, nyaralás, országjárás, ráadásul szó szerint minden műfajban és határok nélkül: összesen négy táborba csalogatta nyáron diákjait a Széchenyi István Gimnázium. A bringás vándortáborok mellett népszerű volt a vízi vándortábor is – sok-sok élmény várta a gimnazistákat.
Fesztiválokon innen és túl – Jiling Ottóval
2025. aug. 30.
A nyár egyenlő a fesztiválokkal. Világszerte rendeznek kisebb és nagyobb zenei forgatagokat – szerencsére Dunaújváros sem maradt ki a jóból. Az Ambrózia fesztivál és a Rockmaraton is más-más célcsoportnak szólt, de vajon hogyan is épül fel egy fesztivál? Jiling Ottót kérdeztük, aki pultosként, színpadmesterként és fellépőként is megjárta a kavalkádokat.
Milyen szempontokat vegyünk figyelembe villanybojler-vásárlás előtt?
2025. aug. 30.
A háztartások energiahatékony működtetése kapcsán számtalan cikket olvashatunk a témában, melyek főként az állami támogatásokról és a modern eszközökről szólnak. A vízmelegítés igényei is egyre komplexebbé válnak, hiszen már nem csupán arról van szó, hogy mindig legyen meleg víz otthonunkban, hanem a költséghatékony működés és egyszerű kezelhetőség is elvárás. (X)
Ókori időutazással vettek búcsút a nyártól (galériával)
2025. aug. 28.
E formában először, de a kedvező visszhang nyomán szinte biztosan nem utoljára rendezett közös nyárbúcsúztató programot a Dunamenti Regionális Népfőiskola és az Intercisa Múzeum. A Római piknik a ligetben című esemény beváltotta a remek időutazás ígéretét, ráadásul a kínálatot még díjkiosztó is színezte.
Sikeres nyári szezont zár az Aquantis Élményfürdő
2025. aug. 28.
Magas látogatói számmal és különleges programokkal zárta a 2025-ös nyári szezont a dunaújvárosi Aquantis Élményfürdő. A komplexum az idei nyár egyik legkedveltebb kikapcsolódási helyszínévé vált a városban és a környéken élők számára.