Kiút az alvilágból

doszerk - 2018. január 30. 8:01

Dunaújváros Megyei Jogú Város Roma Nemzetiségi Önkormányzata arra az elhatározásra jutott, hogy olyan programokat állít össze, ami rövid- és hosszútávon eredményekhez vezethet a közrend, a közbiztonság, a köztisztaság, a foglalkoztatás, az elvárható viselkedés, a helyes életszemlélet területén.

"Éppen ezért is fontos, hogy meg tudjuk mutatni és be tudjuk bizonyítani a többségnek és a kisebbségnek egyaránt, hogy igenis értéke legyen a munkának, a családnak, a biztonságnak és a tudásnak. Szorgalmazni kívánjuk mindannyiunk közös felelősségét. Együtt kell cselekednünk a városért, hogy a mindennapos problémák mellett, megteremthessük az élethez való biztos hátteret. Fontosnak tartjuk, hogy a teljes társadalom kihívásaira találjunk megoldásokat, elsődlegesen a város érdekeit figyelembe véve. Szeretnénk az előítéleteket elfojtani, és felszínre hozni, hogy a tisztességes és a józan emberi értékeket tartjuk szem előtt. Mindannyian ehhez a közösséghez tartozunk és példát kell mutatnunk, hogy egy gyűlöletmentes szebb és biztonságosabb jövőt biztosíthassunk közös nemzetünk polgárainak" - áll a youtube-ra feltöltött videó fülszövegében. Lássuk a drogprevenciós videót, melyben két ember mesél és történetük által két világ rajzolódik ki előttünk!

A rovat további hírei: Sziréna

Bíróság elé állhat a trafikrabló

Bíróság elé állhat a trafikrabló

2025. feb. 14.

Késsel fenyegetett, majd mintegy 300 ezer forinttal spurizott; a nagy port felvert ügy főszereplője ellen ráadásul gyorsított eljárásban hozott indítványt a Dunaújvárosi Járási Ügyészség, értesült a DO.

Kigyulladt egy lakóház Rácalmáson (FRISSÍTVE)

Kigyulladt egy lakóház Rácalmáson (FRISSÍTVE)

2025. feb. 09.

A tűzoltók három vízsugárral oltják a lángokat a Barackvirág utcában, a nyolcvan négyzetméteres ingatlan teljes terjedelmében égett, értesült a DO. (FRISSÍTVE)

Állatkínzásért felelhet a lelketlen gazda

Állatkínzásért felelhet a lelketlen gazda

2025. feb. 06.

A dunaújvárosi rendőrök hallgatták ki gyanúsítottként az 51 éves férfit, aki a felső Duna-parton kirakta és magára hagyta kutyáját. Állatkínzás vétsége miatt kezdtek eljárást ellene, értesült a DO.

Milliárdos csalás – vármegyei érintettséggel

Milliárdos csalás – vármegyei érintettséggel

2025. jan. 29.

Nagyszabású pénzmosási ügy végére kerülhet pont hamarosan a Mátrix Projekt keretében, értesült a DO. A Fejér vármegyei nyomozók a közel másfél milliárd forintos kárból eddig több mint 100 millió forintot visszaszereztek. Két külföldi és egy magyar állampolgárságú férfit már letartóztattak – további két magyar "cégvezető" bűnügyi felügyelet alatt áll.

Nehogy bedőljön a gondosórás csalóknak!

Nehogy bedőljön a gondosórás csalóknak!

2025. jan. 28.

Új típusú csalási módszerre figyelmeztették az időskorúakat és hozzátartozóikat a nagy közösségi portálon: a csalók gátlástalanul élnek vissza az érintettek jóhiszeműségével.

Zöldbe borult a táj – na jó, nem, csak a lakás

Zöldbe borult a táj – na jó, nem, csak a lakás

2025. jan. 24.

Dunaújvárosi gyanúsított ellen emelt vádat a járási ügyészség: a rendszeres kábítószer-fogyasztó férfi cannabis növényt termesztett a lakásán – komoly mennyiségi mutatókkal. Jeles botanikai képzettségről tett tanúbizonyságot, de nagyon bután bukott le, értesült a DO.

Drága lett a neten szőtt szerelem

Drága lett a neten szőtt szerelem

2025. jan. 22.

Az érzelmekkel játszott, dunaújvárosi nőt húzott le több mint hétmillió forinttal a magát amerikai katonának kiadó csaló. A megkárosított hölgy feljelentést tett a rendőrségen, a csalás ellen tipptárral is szolgálunk!