Diákolimpiai döntő Dunaújvárosban
A Dunaújvárosi Egyetem Campus Arénája ad otthont a 2017-2018. tanévi Riska Játékos Sportverseny országos diákolimpiai döntőjének.
A Magyar Diáksport Szövetség ez évben is megrendezte a RISKA Játékos Sportverseny Diákolimpia versenysorozatát, melynek döntőjét rendezheti városunk. A szombaton, 10 órakor kezdődő versenynek a Dunaújvárosi Egyetem Sportcsarnoka ad otthont, melyben nyolc csapat verseng a helyezésekért. Bács-Kiskun megyéből a Kiskunhalasi Kertvárosi Általános Iskola, Békés megyéből a Gyulai Implom József Általános Iskola 5. sz. Ált. Isk. és Sportiskola Tagintézménye, Heves megyéből az Egri Hunyadi Mátyás Általános Iskola, Pest megyéből a Törökbálinti Bálint Márton Általános Iskola és Középiskola Tagintézménye, Vas megyéből a Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola és a Szombathelyi Derkovits Gyula Általános Iskola, Zala megyéből a Nagykanizsai Kőrösi Csoma Sándor-Péterfy Sándor Általános Iskola, valamint Fejér megyéből a Székesfehérvári Tóvárosi Általános Iskola csapatai küzdenek majd egymással.
A sportverseny jelentőségét emeli, hogy a verseny fővédnöke Áder János, Magyarország Köztársasági elnöke, védnökei Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Sportért Felelős Államtitkárság államtitkára, Dr. Palkovics László, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért Felelős Államtitkárság államtitkára, valamint Cserna Gábor, Dunaújváros Megyei Jogú Város Polgármestere. A megnyitó ünnepségen Novák Katalin, az Emberi Erőforrások Minisztériumának Család-és Ifjúságügyért Felelős Államtitkára köszönti majd a csapatokat, majd Dunaújváros Megyei Jogú Város nevében Izsák Máté, a Dunaújváros Megyei Jogú Város Oktatási, Ifjúsági és Sportbizottságának elnöke köszönti a résztvevőket.
Képek forrása: facebook
A házigazda Dunaújvárosi Egyetem részéről Dr. András István, a Dunaújvárosi Egyetem rektora mond beszédet, majd a versengést hivatalosan Balogh Gábor, a Magyar Diáksport Szövetség elnöke nyitja meg. Ezúttal sem maradhat el az ilyenkor szokásos ünnepélyes eskütétel, melyet a DUE-Maarks Graphics női vízilabda csapatának játékosa, Gurisatti Gréta mond elő. A sportversenyt egyéb kulturális programok, így a No Control Dance Group táncosainak, Spartan Cheerleading Sportegyesület tagjainak bemutatói színesítik majd.
A rovat további hírei: Sport
A hokikapitány szerint más univerzum az elitvilágbajnokság
2025. nov. 06.
Majoross Gergely szövetségi kapitány szerint más-más univerzum a divízió I/A világbajnokság és az elitmezőny, amelyben a magyar férfi jégkorong-válogatott is szerepel.
Két vereség az Andersenben
2025. nov. 06.
A DAB-ASP gárdája szoros csatában, a DUE-Worm Angels sima meccsen szenvedett vereséget a jégkorongozók Andersen Ligájának legutóbbi fordulójában.
Közel volt a bravúrhoz a DFVE
2025. nov. 05.
Óriási küzdelemben, az utolsó percben kapott góllal szenvedett vereséget az UVSE otthonában lejátszott bajnoki rangadón a DFVE női vízilabda csapata.
Debreceni előny a kupában
2025. nov. 05.
Remekül küzdött, de hullámzóan játszott, s végül három szettes vereséget szenvedett a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a DKSE röplabda csapata a DEAC ellen.
Nehéz helyzetben a DKKA
2025. nov. 04.
A csapatot üzemeltető kft. anyagi helyzete miatt veszélybe került a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt női kézilabdázóinak szereplése a 2025/2026-os szezonban.
DSTV: visszatértek a vb-ről tornászaink
2025. nov. 04.
Igazán büszkék lehetünk a tornászainkra, akik múlt héten tértek haza a Jakartában megrendezett világbajnokságról, majd "második otthonukban", a Pap Zoltán tornacsarnokban fogadták a szakosztály és a város vezetésének köszöntését. Hangkép.
Kupafeladatok előtt a DKSE
2025. nov. 04.
A DEAC elleni hazai mérkőzéssel kezdi meg a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének párharcát a DKSE röplabda csapata az egyetemi sportcsarnokban ma este fél héttől.








