Minden magyar háztartásnak jár a téli rezsicsökkentés
Minden magyar háztartásnak jár a téli rezsicsökkentés, ezért a kormány a 12 ezer forintos jóváírás kiterjesztéséről döntött - mondta a Fidesz alelnöke csütörtökön Budapesten, sajtótájékoztatón.
Németh Szilárd közölte, 298 település 29 ezer háztartásába nincs bevezetve sem a gáz, sem a távhő, ezért az ott élőknek nem járna a rezsicsökkentés. A kormány szerdai döntése szerint azonban 12 ezer forintos egyszeri utalással ezek a családok is részesülhetnek a kedvezményben. Elmondta azt is, hogy Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön Nagykanizsán járt, ahol egy további problémát ismertettek vele. Ennek nyomán a kormány arra kéri a polgármestereket, hogy mérjék fel a településükön, milyen problémák jelentkeznek a rezsicsökkentéssel kapcsolatban, és küldjék el a kormánynak, amely megpróbál megoldást találni minden egyedi problémára - jelentette be.
Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára arról beszélt, hogy 2010-ben Európa egyik legdrágább háztartási rezsijét fizették a magyarok, a kormány egyik legelső döntése pedig az volt, hogy befagyasztotta az energiaárakat, és ezzel megakadályozta a további áremelkedést. 2013-ban kezdődött a többlépcsős rezsicsökkentés, a villamosenergia, a gáz és a távfűtés árát átlagosan 25 százalékkal, az egyéb háztartási költségekét átlagosan 10 százalékkal mérsékelték - idézte fel. Úgy fogalmazott, a magyar lakosság életszínvonalának növelése a jövedelmek emelésével és a költségek csökkentésével valósulhat meg. Ezért a nem várt hideg időjárására tekintettel, egyszeri téli rezsicsökkentésről döntött a kormány: 3,84 millió háztartás átlagosan 12 ezer forint költségmérséklésben részesült. Emellett egymilliárd forinttal megemelték a szociális célú tüzelőanyagra fordított összeget is - mondta el.
-MTI-
A rovat további hírei: Közélet
"... ha ez nem lenne a szívügyem, már régen feladtam volna!"
2025. dec. 13.
Orosz Csaba, a 10-es számú választókörzet – Pentele, Táborállás, Pálhalma és az északi lakópark – önkormányzati képviselője. Egykori tűzoltóparancsnok, ma sok más mellett az arborétum megújulásának motorja, valamint a város egyik legaktívabb közösségépítő személyisége.
Mezőföldvíz: látható, de nem veszélyes a víztorony dőlése
2025. dec. 12.
Tételes tájékoztatással szolgált a Martinovics utcai víztorony szabad szemmel is látható dőléséről a Mezőföldvíz Kft. – a közleményt a téma érzékenységére tekintettel betűhíven közöljük!
Sokszáz fiatal mozizott ingyen a Kultikban
2025. dec. 12.
A Kultik Mozi idén is folytatta az egyik legszebb hagyományát az önkormányzat és az Útkeresés Segítő Szolgálat közreműködésével. Csütörtök délután sokszáz gyerkőc láthatta a „Lilo és Stitch – A csillagkutya” című mesét – az élményt pedig újfent pattogatott kukorica és üdítő tette teljessé.
Karácsonyi díszben pompázik a körforgó
2025. dec. 12.
Városunk egyik legforgalmasabb körforgóját évek óta a Pannon Oktatási Központ és Magángimnázium közössége díszíti fel karácsony közeledtével – idén is csodás látványt nyújt a közlekedőknek. A körzetszépítést Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester is megköszönte az iskolának.
Ünnepi percek után fontos döntések a közgyűlésen
2025. dec. 11.
Az esztendő utolsó tervezett ülését tartotta városunk közgyűlése most csütörtökön délelőtt. A fontos döntések előtt ünnepélyes keretek között adta át Pintér Tamás polgármester a "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat.
Dr. Al-Sheraji Mohamed érdemelte a rangos önkormányzati elismerést
2025. dec. 11.
Kitűnő sebészt díjaztak, dr. Al-Sheraji Mohamed vette át az egészségügyi szféra legrangosabb önkormányzati elismerését. A "Dunaújváros Egészségügyéért" díjat Pintér Tamás polgármester adta át az ünnepi közgyűlés előtt a több évtizede a pályán dolgozó sebésznek a Városházán ma délelőtt.
Életmentőkké váltak az óvodapedagógusok
2025. dec. 11.
A közelmúltban két olyan eset is történt Dunaújvárosban, amikor kizárólag az óvónők lélekjelenlétének és felkészültségének hála nem történt tragédia – a gyermekeink életét vigyázó „angyalkákat” köszöntötte Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester.









