Hibátlan Karmacsi

spigott - 2018. április 24. 13:00

Sorozatban aratott tizenharmadik győzelme után már csak egy hajszál  választja el az aranyéremtől a Karmacsi Autó együttesét a városi kispályás focibajnokság Acerbis Osztályában.

Három összecsapással kezdődött meg hétfőn este a városi kispályás labdarúgó bajnokság Acerbis Osztályának 14. fordulója. Az este első találkozóján a listavezető Karmacsi Autó FC gárdája léphetett egy újabbat a bajnoki cím megnyerése felé, ám ehhez le kellett győznie a nyolcadik Szil-Ker Ablak csapatát. Az idei szezonban még hibátlan éllovas számára ez nem is okozott nehéz feladatot, az első félidőben három, a másodikban öt gólt szerzett úgy, hogy egyet sem kapott, s tizenhárom mérkőzés után tizenkét pontos előnnyel vezeti a tabellát úgy, hogy a második Steelworkersnek már csak matematikai esélye van az előzésre.

A forduló második mérkőzésén a sereghajtó Kemi-Ker Kft. igyekezett megnehezíteni az ötödik Fejó-Therm helyzetét, ám túl sok sikerélmény ezúttal nem jutott a csapatnak. A Kemi-Ker csere nélkül eggyel kevesebb játékossal állt ki a találkozóra, s ezt maximálisan kihasználta ellenfele, mely az első félidőben kilenc, a másodikban hét gólt szerezve gyűjtötte be a pontokat, míg a sereghajtót maximum az vigasztalhatta, hogy így is képes volt legalább egyszer betalálni vetélytársa kapujába (1-16).

Képek: DO-archív

Az este zárómeccsén a hatodik GBB Kft., valamint a kilencedik Siker Ablak GSV együttesei mérték össze egymással erejüket, ám a nagy csata itt is elmaradt. A GBB ugyanis már az első félidőt követően 3-1-re vezetett, majd a második felvonásban már 6-1-re meglépett vetélytársától. Ugyan az "ablakosok" igyekeztek mindent elkövetni a felzárkózásért, s a záró tíz percben háromszor is mattolták vetélytársukat, ez már csak a szépítéshez volt elég, a pontszerzéshez nem (6-4)

Eredmények

Szil-Ker Ablak – Karmacsi Autó FC
Kemi-Ker Kft. – Fejó Therm Kft. 1-16 (0-9)
GBB Kft. – Siker Ablak GSV 6-4 (3-1)

Az Acerbis Osztály állása: 1. Karmacsi Autó 39 pont, 2. Steelworkers 27 pont, 3. Dunaferr Vasas 26 pont, 4. Dunabiztos Micro 26 pont, 5. Fejó-Therm Kft. 20 pont, 6. GBB Kft. 15 pont, 7. SZP-Asztalos SE 14 pont, 8. Szil-Ker Ablak 9 pont, 9. Siker Ablak GSV 3 pont, 10. Kemi-Ker Kft. 2 pont (-2 pont).

A rovat további hírei: Sport

Így meleg lehet a bajnokság vége

Így meleg lehet a bajnokság vége

2025. ápr. 20.

Kétgólos vereséget szenvedett Békéscsabán a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia együttese, amely így mindössze egyetlen pontra került a kieső helytől.

Nagy lépés a bajnoki cím felé

Nagy lépés a bajnoki cím felé

2025. ápr. 19.

A bajnoki cím szempontjából sorsdöntőnek is beillő mérkőzést nyert meg a Dunaújváros FC labdarúgó csapata a Mór ellen a stadionban szombaton este.

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

Az olimpiai bajnok legyőzésével döntős a magyar válogatott

2025. ápr. 19.

A magyar női vízilabda-válogatott 10-8-ra nyert az olimpiai bajnok spanyol csapat ellen szombaton, ezzel bejutott a fináléba a kínai Csengtuban zajló világkupa-szuperdöntőben.

DSTV: magabiztos lövészek

DSTV: magabiztos lövészek

2025. ápr. 19.

Mint arról már korábban beszámoltunk, a Főnix Lövész SE birtokba vette a lőteret s azóta egy nagyon jó helyszínen készülhetnek a versenyekre. Jó eredményekből nem volt hiány 2024-ben sem, az idei esztendőnek is a hasonló sikerek reményében vágtak neki a sportolók. Hangkép.

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

Az olimpiai ezüstérmes legyőzésével négy között a magyarok

2025. ápr. 18.

A magyar női vízilabda-válogatott 14-10-re nyert az olimpiai ezüstérmes Ausztrália ellen a világkupa szuperdöntő pénteki negyeddöntőjében, a kínai Csengtuban.

Nagy lépés az országos döntő felé

Nagy lépés az országos döntő felé

2025. ápr. 18.

Dunaújvárosban szakadt meg a listavezető Pénzügyőr csapatának remek sorozata a röplabdázók U17-es bajnokságának középszakaszában.

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

Bajnoki címet szerzett a Dragon Steel SE

2025. ápr. 17.

Remek versenyzéssel szerezte meg a premier open kategória első helyét a Dragon Steel SE csapata a Baján megrendezett Hosszú Távú sárkányhajó Magyar Bajnokságon.