Ezer pedagógus röplabdás képzésére készülnek
Megkezdték annak a tizenkét szakembernek képzését, akik akkreditált pedagógus továbbképzést fognak tartani országszerte röplabdából.
A Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Röplabda Szövetség együttműködésének keretében a gödöllői Török Ignác Gimnáziumban megkezdődött tizenkét olyan szakember képzése, akik akkreditált pedagógus továbbképzéseket fognak tartani országszerte röplabdából. Az alternatív kerettantervet az elmúlt másfél évben dolgozta ki az MDSZ és az MRSZ közös szakmai stábja. A kerettanterv az elsőtől a nyolcadik évfolyamig dolgozza fel évi 72 órában a röplabdázás tananyagát. Az MRSZ ezer pedagógust szeretne bevonni a programba a képzések által a következő két évben. A képzések szeptember végén indulnak és az MDSZ bonyolítja le, ezekre náluk kell majd jelentkezni, de ezekről természetesen majd az MRSZ honlapján is értesülni fognak az érdeklődők.
Kép forrása: hunvolley.hu
A rovat további hírei: Sport
Szoros vereségek Mosonmagyaróváron
2025. okt. 16.
A DKKA U18-as együttese egy, az U20-as két góllal kapott ki a Mosonmagyaróvár otthonában lejátszott korosztályos bajnokin szerdán délután.
Hazai tarolás a DKSE Kupán (galériával)
2025. okt. 15.
Remekül szerepeltek a DKSE versenyzői a Pap Zoltán Tornacsarnokban megrendezett utánpótlás viadalon.
DSTV: nehéz szezonra készülnek
2025. okt. 15.
Az eredményeket tekintve a szezon első pár mérkőzése után jutott mindenből a Pentele Asztalitenisz Sportegyesület csapatai számára. Az alakulatok eddigi szereplését értékelte Varga Richárd, az egyesület elnöke. Hangkép.
Továbbra is hibátlan a DFC női csapata
2025. okt. 15.
Négygólos győzelmet aratott Pakson, így öt mérkőzésélből ötöt megnyerve vezeti az NB II nyugati csoportjának tabelláját a Dunaújváros FC női labdarúgó csapata.
Fényes dunaújvárosi érmek a veteránok világbajnokságán
2025. okt. 14.
Mátyás Gábor aranyérmet, Barna Zoltán ezüstöt szerzett a birkózók Tatabányán megrendezett veterán világbajnokságán, melyen a DKSE hét versenyzője is részt vett.
DSTV: együtt mozdult a város
2025. okt. 14.
Komoly érdeklődés mellett rendezte meg a DKSE és városunk önkormányzata a MOZD'ÚJVÁROS elnevezésű közösségi sportnapot a Szalki-szigeten szombaton. A remek hangulatú eseményen mezei akadályfutás, a DKSE sportági bemutatói, valamint egyéb mozgásformák várták az érdeklődőket. Hangkép.
Vármegyei rangadó a kupában
2025. okt. 14.
Az Alba Fehérvár KC lesz a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia felnőtt csapatának ellenfele a Magyar Kupa harmadik fordulójában.