Küszöbön az újabb közönségsiker
Megkezdődtek a Bartók színház következő előadásának, a Twist Olivérnek az olvasópróbái, amivel folytatódik a Valahol Európábannal megkezdett hagyomány, vagyis helyi gyerekszereplők alakítják majd a főbb szerepeket.
Újabb családi musical előadás készül a Bartók színházban. A Valahol Európában és a Lúzer Rádió, Budapest! egyaránt nagy sikerek voltak, minden bizonnyal melléjük csatlakozik majd a következő darab is, ami Charles Dickens klasszikusa nyomán születik meg, a Twist Olivér. A kilenc éves kisfiú megpróbáltatásait elmesélő darabhoz vadonatúj zene is készül, az igazi kihívást viszont a gyerekszereplők felkutatása jelentette az alkotóknak. Csadi Zoltán, a színház igazgató helyettese és a darab rendezője elmondta, a Twist Olivér gyerekszereplőinek válogatása december elején kezdődött, de nagyon sokan, közel százan érkeztek rá a dunaújvárosi és környékbeli iskolákból.
- Sokan jöttek a Móriczból, a Dózsa iskolából, a nagyobbak pedig főleg a Széchenyi gimiből. Nagy élmény volt már az is, hogy ilyen sokan jelentkeztek, érdeklődnek a munkánk iránt, és szeretnének belekóstolni ebbe a különleges világba, megtapasztalni az érzést, amit egy színházi előadás létrehozása okoz. Többen voltak olyanok, akik korábban a Valahol Európában, vagy a Lúzer Rádió, Budapest! című előadásban szerepeltek, de nagy öröm volt, hogy rengeteg új felfedezettet is találtunk.
Végül húsz gyereket válogattak be, akik tíz és tizennyolc év közöttiek, Csadi Zoltán szerint elsősorban nekik is készül a darab, hiszen ez egy családi előadás lesz. A Twist Olivérrel folytatják a hagyományt, amit a Valahol Európábannal elkezdtek és a fiatalok és az idősebbek is ugyanúgy megtalálják majd benne a kedvükre valót.
- A regény mindig is a kedvencem volt, az, hogy ennek a fiúnak a történetén keresztül lehet beszélni a világról, a kiszolgáltatottságról és azokról, akik akár mi is lehetnénk, hiszen nem tudhatjuk, hogy mikor kerülünk át a másik oldalra az életben, milyen kihívásokkal kell szembenéznünk. Ez a kilenc éves kisfiú pedig olyan sok akadállyal találkozott, hogy az ő története, hite, rácsodálkozása a világra engem mindig megfogott, gyerekként is és felnőttként, mikor már mélyebb rétegeit is felismertem a regénynek.
A főszereplő végül egy új felfedezett lett, méghozzá Mudi Bese Botond, aki a rendező szerint ízig-vérig hasonlít arra a Twist Olivérre, akit elképzelt. A téli időszak tehát most elsősorban a munkáról szól majd, hiszen nagyon az elején tartanak, a következő hetekben tehát nem csak a szövegkönyvet kell betéve tudniuk a kis szereplőknek, de a dalokkal is jobban meg kell ismerkedniük. Ebben Kurucz Gergely és Tótin Katalin segít nekik, akik már több korábbi előadásban is közreműködtek a színházban.
A rovat további hírei: Kultúra
Különleges koncertmenü és sok kiegészítő program csalogat a KönyvTér kavalkádjába
2025. szep. 02.
A részletes programot már összegeztük,. ezúttal a Városháza téren szombaton esedékes minifesztivál gazdag zenei kínálatáről, valamint a kísérő eseményeiről ejtünk szó! És persze mindenkit biztatunk a személyes jelenlétre: napsütés, jó idő, remek produkciók sora, irány a KönyvTér!
DSTV: a színek szabadsága a Restiben
2025. aug. 30.
Folytatódott a bemutatók sora a Resti Bisztróban, derül ki a DSTV összegzéséből. A Rosti iskola diákjainak alkotásaiból rendezett kiállítások után ezúttal Komli Tünde önálló tárlatát láthatják a Vasmű úti egység vendégei A szabadság színei címmel. Hangkép.
Vastaps a Vasasnak a belgiumi fesztiválon
2025. aug. 29.
Komoly sikereket aratott a fellépéseken, táncházban ismertette a magyar folklórkincs alapjait, és nem mellékesen városunk hírnevét is öregbítette Belgiumban a Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes. Csapatunk a közelmúltban vendégszerepelt a Westerlo-i Nemzetközi Folklórfesztiválon – csodás élmény volt!
Nyárbúcsúztató koncert a Petőfi Művészeti Ligetben
2025. aug. 28.
Szép élmény ígéretével várja a muzsika híveit a Bartók Kamaraszínház: nyárbúcsúztató, egyúttal évadnyitó koncertet rendeznek a Petőfi Művészeti Ligetben – Ács Dominika főszereplésével. Lélegezz fel – mindenkit várnak szombaton este!
DSTV: nyári könyvélmények a könyvtárból
2025. aug. 27.
Miközben javában készülnek a KönyvTér forgatagára, a nyár sem telt programok nélkül a József Attila Könyvtárban, derül ki a DSTV összegzéséből. Az intézmény nyári nyitvatartással, de folyamatosan tárt kapukkal várta a betű barátait – az időszak újdonságairól is szó esik a riportban. Hangkép.
DSTV: a csomagolás kihívása a papíriparban
2025. aug. 21.
Remek bemutató várja a vendégeket a Magyar Papírmúzeumban, derül ki a DSTV összeállításából. Az érdeklődők a csomagolástechnika történetével, illetve papíripari vonatkozásaival is ismerkedhetnek a Papírgyári úti intézmény kiállítóterében. Hangkép.
DSTV: már a KönyvTérre készülnek
2025. aug. 19.
Egy előhang már szerepelt hasábjainkon, most itt a DSTV összeállítása és az esemény plakátja arról, hogy már javában tartanak az idei KönyvTér előkészületei: a József Attila Könyvtár immár hetedik kavalkádjának a Városháza tér biztosít helyszínt szeptember 6-án. Hangkép.