Utcán a tomboló szélsőbaloldal
Fel akarták gyújtani az ország karácsonyfáját. Ennyi. Nincs szükség jelzőkre. Nincs szükség szemléletes képekre, kommentárokra, a helyszínen tartózkodó szemtanúk beszámolóira. Ez az egy mondat mindent elmond a szerdai tüntetésről és a tüntetőkről - írja a Magyar Idők.
A parlamenti puccskísérlettel nem akarnék most sokat foglalkozni. Mindössze annyi történt, hogy Tordai B. és rikácsoló asszonykórusa megpróbálta erőszakkal megakadályozni a parlamenti munkát. Elállni a pulpitushoz vezető lépcsőt, fizikailag megakadályozni a levezető elnököt abban, hogy elfoglalja a helyét, nem áhítattól elcsukló hangon kimondott obstrukció, hanem erőszak.
A kétharmaddal törvényesen megválasztott kormányt akarták megakadályozni abban, hogy törvényt alkosson. Erőszakkal. Ha én mondjuk elállom valakinek az útját, hogy ne tudjon elmenni mellettem, ne tudjon eljutni oda, ahova szeretne, a családjához, a boltba vagy a munkahelyére, az a személyi szabadság korlátozása, bűncselekmény.
2,8 millió ember azért szavazott a kormánykoalícióra, hogy az a törvényalkotás munkáját elvégezze. Ez a népképviseleti demokrácia lényege. Az emberek négyévente elmennek szavazni, és leadott voksukkal megbízzák a szerintük legalkalmasabb pártot azzal, hogy törvényeket alkosson és működtesse az országot. Ezért kapják a fizetésüket a képviselők. Hogy dolgozzanak. Ezzel szemben közel hárommillió választópolgár akaratát tiporták sárba szerdán a választók által többször is megbuktatott ellenzéki törpepártok képviselői.
Pontosan tudjuk, hogy nem az úgynevezett túlóratörvény miatt züllesztették szerdán Ukrajnává Magyarországot. Mindenki tudja. Még az ellenzéki szavazók is tudják. A túlóratörvény rabszolgatörvénynek keresztelésével az ellenzéki pártok és az ellenzéki sajtó csak tovább hergelte a törvény szövegét nem ismerőket. Tovább, hiszen április 8-a óta uszítják a választási vereségükbe belenyugodni képtelen ellenzéki pártok a szimpatizánsaikat. Cigányozva, vidékizve, agymosottazva és a hazai sajtóviszonyokról hazudozva több mint fél éve megkérdőjelezik az áprilisi választások legitimitását.
Természetesen senki nem lesz rabszolga. Természetesen hazugság, hogy három év után fizetik ki csak a túlórázókat. Természetesen az EU is hasonló túlórakeretet engedélyez. Természetesen a munkavállaló csak a saját hozzájárulásával túlóráztatható. Nem ezért támadta meg a Parlamentet és nem ezért akarta felgyújtani az újkommunista, vörös zászlós csürhe az ország karácsonyfáját. A frusztrált és bukott ellenzék azért akar Majdant csinálni Budapestből, mert nem tudja elviselni, hogy a Fidesz harmadszorra is kétharmaddal nyert. Az európai uniós és vörös zászlót lengetők, a francia himnuszt éneklők képtelenek elviselni, hogy egy nemzetben gondolkodó jobboldali kormányra szavaztak a magyar emberek. Harmadszor is.
Ez zavarja őket, ezért hergelik a népet, ezért diktatúrázzák Magyarországot. Az ellenzék képtelen elviselni, hogy le van váltva. Önkényt és diktatúrát emlegetnek, holott a randalírozóknak hajuk szála sem görbült, annak dacára, hogy centiméterekről üvöltöztek a rendőrök arcába, helyükről kitépett KRESZ-táblákkal, padokkal, szánkókkal és szeméttel dobálták, füstgránáttal és üvegekkel hajigálták a tűrni kénytelen rendőröket, rabszolgázva, gyalázva őket.
Fotó:MTI
2006-ban a símaszkos bűnözők egy kokárda miatt is nyomorékra verték a Gyurcsány ellen tüntetőket. Szemeket lőttek ki, bilincselés közben ujjakat törtek, és órákig térdepeltették a demonstrálókat. Az állítólagos diktatúra rendőrei most viszont mindössze akkor fújtak egyet-egyet, amikor már megunták, hogy órákon keresztül próbálnak áttörni a soraikon.
Példás nyugalommal tűrtek. Csak akkor szakadt el náluk a cérna, amikor azzal szembesültek, hogy a Marseillaise-t éneklő zavart elméjűek feldöntik a Kossuth téren felállított karácsonyfát körbevevő szánkókat, majd elkezdik petárdákkal és tüzekkel dobálni a feldíszített fát. Nálam is ekkor szakadt el. Mindannyiunkban ekkor szakadhatott el. A tomboló tüntetők ezután azt kezdték el skandálni, hogy „Gyújtsuk fel!”. Az ország karácsonyfáját.
Tavaly bejárta az internetet az a felvétel, amin az látható, hogy muszlim migránsok felgyújtanak egy köztéren felállított karácsonyfát. Fáklyaként lobogott a karácsonyfa. Nálunk meg karácsony előtt pár nappal az újkommunista csőcselék fel akarja gyújtani a Parlament előtt felállított karácsonyfát. A migrációt segítők és a migránsok nem véletlenül szövetségesek. Valami összeköti őket.
A Lenin-fiúkat, a vörös zászlók alatt randalírozó anarchista ateistákat az ellenzék politikusai vezették a rendőrsorfalnak. A magukat a valódi keresztény és polgári értékek őrzőjének hazudó jobbikos politikusok pulzusemelkedés nélkül nézték, ahogy az EU-s és CEU-s zászlókat lengető szélsőbaloldali csürhe először ellopta, majd fel is gyújtotta az ország karácsonyfáját körbevevő szánkókat. Szél Bernadett, Kunhalmi Ágnes és a Jobbik elnökségi tagjai meg sem próbálták megakadályozni a barbár tombolást, később sem intették önmérsékletre a magukból kikelteket. Sőt! Izgalomtól kipirult arccal hergelik azóta is az erőszakos anarchistákat.
Összenő, ami összetartozik. A Lenin-fiúk szövetségre léptek az egykorvolt nemzeti párttal, a Jobbikkal és a balliberális politikai elittel. Szerda este óta a rendőrök hősiesen és higgadtan őrzik a Parlamentet, a karácsonyfát és a demokráciát. Köszönet érte! Mi pedig megpróbáljuk megőrizni a hidegvérünket és a higgadtságunkat. Nem lesz könnyű.
- magyaridok.hu -
A rovat további hírei: Közélet
Városi vadvirágos parcella: az élő példa
2025. júl. 20.
Visszatérő téma hasábjainkon a városi közterek „visszavadításának” gondolata – ezúttal egy, pontosabban rögtön kettő kertvárosi példával szolgálunk. A kiégett gyepes területekkel szemben valódi alternatívát kínál a biodiverz, vadvirágos parcella – máris mutatjuk, hogyan.
Vasmacskák – összefogás a gyári kolóniákért
2025. júl. 19.
Mindig is tudni lehetett, hogy a vasmű területén kolóniákban élnek macskák – gondozásukat az ott dolgozók önkéntesen vállalták. Ellátták őket élelemmel, a szerencsésebbek otthonra is találtak a vasműsök között, a kevésbé szerencsések pedig a gyár területén éltek. A tömeges elbocsátással az négylábúak sorsa kilátástalannak látszik – ám van valaki, aki igyekszik megtalálni a megoldást.
Elhunyt Parádi György – nyugodjék békében...
2025. júl. 19.
Dunaújváros önkormányzata mély megrendüléssel tudatja, hogy életének 80. évében elhunyt Parádi György, városunk Pro Cultura Intercisae díjas zenésze, a Pentele Baráti Kör egykori elnöke.
Helyi termelőktől a vásárlók asztalára – népszerű lett a DunaKosár színes kínálata
2025. júl. 18.
Négy esztendeje annak, hogy zászlót bontott a helyi termelők csapata – a Dunaújvárosi Kosár Közösség népszerűsége változatlanul töretlen. A termelők gondos kezekkel ápolják portékáikat, így finom és minőségi falatok kerülnek a vásárlók asztalára.
Álláskeresőket várt, börzét tartott egy multinacionális cég Dunaújvárosban
2025. júl. 18.
Dunaújváros adott otthont annak az állásbörzének szerdán, amelyet egy jelentős multinacionális vállalat szervezett az önkormányzattal együttműködésben. Az esemény helyszínéül a Városháza rendezvényterme szolgált, amely méltó környezetet biztosított a kezdeményezéshez.
Tizenöt napirend ügyében döntöttek a képviselők a csütörtöki közgyűlésen
2025. júl. 17.
A nyár kellős közepén is vannak határidős feladatok, amelyekre reagálnia kell az önkormányzatunknak. A csütörtöki közgyűlés összesen 15 kérdésben foglalt állást, ezek között módosítások, változtatások, szerződés hosszabbítás, pályázati kiírás szerepelt.
Elengedhetetlenek a város fejlődéséhez az EU-s pályázatok
2025. júl. 17.
Az Európai Unió által finanszírozott pályázatokról beszélt legutóbbi sajtótájékoztatóján Szabó Zsolt alpolgármester, amelyek elengedhetetlenek ahhoz, hogy a város tovább fejlődhessen, és élhetőbb, fenntarthatóbb környezetet biztosítson a lakosság számára.