Újra a Carissa Kupáért fociznak

spigott - 2019. január 4. 17:59

Ahogy az elmúlt években, úgy idén nagyon erős programmal várják a szervezők a Carissa Kupa elnevezésű jótékonysági kispályás labdarúgó torna résztvevőit.

Idén immáron 17. alkalommal rendezi meg a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség a Carissa Kupa elnevezésű kispályás labdarúgó torna küzdelmeit. A háromnapos nemzetközi megméretésen összesen harminckét együttes vesz részt, s a csapatok már ma megkezdték a küzdelmeket, így délután négy órától este tízig összesen tizenkét találkozót tekinthettek meg a sportág helyi kedvelői az egyetemi sportcsarnokban. A viadal szombaton már két helyszínen, a Campus Arénában, valamint a Dunaújvárosi Sportcsarnokban folytatódik: a városi sportcsarnokban fél tíztől, míg az egyetemen délelőtt tizenegy órától húznak szerelést a játékosok.

Vasárnaptól már csak a Dunaújvárosi Sportcsarnokban rendeznek mérkőzéseket, ám itt már "vérre megy" a játék, ugyanis reggel nyolctól a nyolcaddöntőkkel kezdődik meg az egyenes kieséses szakasz, míg délután kettőtől már a fináléba jutásért lépnek pályára a legjobb csapatok. Ahogy azt az elmúlt években már megszokhattuk, délután háromtól ismét összecsap egymással a Dunaújváros PASE és a Holler UNFC U9-es csapata, míg négy órától a Carissa Kupa idei gálameccsét rendezik meg, melyen a Dunaújvárosi Kohász, valamint Budapest Honvéd öregfiúk csapata méri össze egymással erejét egy várhatóan remek hangulatú összecsapáson. Az idei Carissa Kupa döntőjére öt órától kerül majd sor a sportcsarnok nagytermében, s mint azt Petrás Gábor, a Dunaújvárosi Labdarúgó Szövetség főtitkára elárulta, bíznak abban, hogy ezúttal is felejthetetlen élményekkel tudnak kedveskedni azoknak, akik kilátogatnak a viadalra.

- Nagyon vártuk már a kezdést, hiszen tényleg egy nagyszabású rendezvényen látjuk vendégül a tornán résztvevő csapatokat, s a viadal fényét mindenképpen emeli, hogy Beregszászról, Csantavérről, Erdélyből és Ausztriából is érkeztek együttesek a Carissa Kupára. Ma az A és B csoport mérkőzéseivel kezdődtek meg a küzdelmek az egyetemi sportcsarnokban, holnap viszont már két helyszínen folytatjuk a viadalt, míg vasárnap jön a véghajrá, ami nagyon izgalmasnak ígérkezik. Ekkor már különböző családbarát programokkal várjuk a sportcsarnokba kilátogatókat, délelőtt tizenegy órától délután háromig lehetőség lesz véradásra is. Külön szeretném kiemelni azt, hogy délután háromtól a DPASE utánpótlása méri össze erejét a dunaföldvári Holler UNFC U9-es együttesével, majd öttől a Gyimesi Lászlóval, Détári Lajossal és Pisont Istvánnal felálló Budapest Honvéd lép pályára a Dunaújvárosi Kohász egykori játékosai ellen. Az idei Carissa Kupa nemcsak a sportról, hanem a jótékonyságról is szól, s nagyon bízunk abban, hogy komoly segítséget tudunk nyújtani a Magyar Vöröskereszt Dunaújvárosi Terület Szervezetének. Természetesen nagyon hálásak vagyunk támogatóinknak, köztük kiemelten a Dunaújvárosi Egyetemnek, mely biztosította számunkra a Campus Arénát, valamint városunk önkormányzatának, mely ezúttal is főtámogatóként állt a rendezvény mellé.

A XVII. Carissa Kupa menetrendje

A rovat további hírei: Sport

Már Szingapúrban készül a női válogatott

Már Szingapúrban készül a női válogatott

2025. júl. 08.

Megérkezett Szingapúrba, a pénteken kezdődő világbajnokság helyszínére a két DFVE-játékossal felálló magyar női vízilabda-válogatott.

Éremhalmozó delfinek

Éremhalmozó delfinek

2025. júl. 08.

Több mint harminc dobogós helyezéssel zárták a regionális Delfin Bajnokság Veszprémben megrendezett küzdelmeit a DKSE fiatal úszói.

Döntöttek a licencekről

Döntöttek a licencekről

2025. júl. 07.

A Magyar Kézilabda Szövetség első fokú döntést hozott a 2025/26-os bajnoki idényre benyújtott NB I-es és NB I/B-s klublicenc-kérelmekről.

Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál

Volt KHL-es bekk az Acélbikáknál

2025. júl. 07.

A 29 esztendős Alekszandr Mikulovics az orosz másodosztályból érkezik a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóihoz a 2025/2026-os szezonra.

Végleges a vb-csapat

Végleges a vb-csapat

2025. júl. 06.

A DKSE tizenkilenc esztendős úszója, Kovács-Seres Hunor tartalékként utazhat el a szingapúri világbajnokságra.

Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról

Pupp Viktória is lemaradt a dobogóról

2025. júl. 05.

Nem sikerült érmet szereznie, de összességében jól szerepelt Pupp Viktória az Olaszországban megrendezett U20-as birkózó Európa-bajnokságon.

DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában

DSTV: Hajdu Jonatán már újra munkában

2025. júl. 04.

Szép teljesítménnyel, negyedik hellyel zárta a racicei kajak-kenu Eb-t Hajdu Jonatán. A versenyző teljesítményét Molnár Gergely edző is értékelte, míg Motyovszki Mátyás a város nevében köszöntötte a sportolót. Hangkép.