Farsang a javából
Elbúcsúztatták a telet és hamisíthatatlan farsangi mulatsággal köszöntötték a tavaszt a Pentele Nyugdíjas Klub tagjai szombaton délután.
A szokásostól eltérően nem hétfőn, hanem szombaton találkoztak a Magyar úti klubházban a Pentelei Nyugdíjas Klub tagjai. Az időpontváltozásnak egyszerű oka volt, hatalmas farsangi mulatságot csaptak, méghozzá pentelei módra. Természetesen nem maradhatott ki a beöltözés sem, volt béka, fekete özvegy, ápolók és gondozottak, de még olyan is akadt, aki szőlőfürtnek öltözött be. A rendezvény a jelmezes felvonulás után énekkel és egy vidám műsorral kezdődött, a sok nevetés után pedig jöhetett a közös tánc, éneklés, nosztalgiázás és még több nevetés. Közben pedig egymást kínálták az otthonról hozott finomságokkal, házi borral és pogácsával.
A következő nagyobb ünnepségre március 11-én, hétfőn kerül sor, amikor a férfiak köszöntik a hölgyeket nőnap alkalmából, rá egy hétre pedig szalonnasütést szerveznek. Áprilisban az első negyedév névnaposait köszöntik, majd következik egy szabadtéri gulyásparti és a húsvéti locsolkodás.
A rovat további hírei: Mozaik
Hasznos tudnivalók a belföldi fuvarlevél kapcsán
2025. júl. 15.
A fuvarozáshoz sokféle okmány, dokumentum kapcsolódik, mert a tevékenység szerződéses keretek között zajlik, közben árumozgatás történik, melynek során az áru átvételét, mozgatását, célba juttatását dokumentálni kell. (X)
Hűek a márkához, hűek Dunaújvároshoz (galériával)
2025. júl. 15.
Sorozatban ötödik alkalommal rendezték meg az AlfaCity programkavalkádját a Szalki-szigeten a mögöttünk hagyott napokban, ahol számtalan program és autócsoda várta az Alfa Romeo szerelmeseit.
Kánikula, aztán némi lehűlés, a végén megint hőség várható a héten
2025. júl. 14.
Markáns hidegfront tompít a tikkasztó nyár erején a hét első felében, de az előrejelzések szerint a hét végére visszatér a strandidő, érdemes vízparti programokra izmozni!
Vitaminok – létfontosságú szövetségeseink a modern élet kihívásaiban
2025. júl. 13.
Az utóbbi évek tudományos kutatásairól szóló hírek egyre több olyan tápanyagról számolnak be, amelyek segíthetnek a modern életmód okozta terhelések – például a stressz, a mozgáshiány, a feldolgozott élelmiszerek fogyasztása – ellensúlyozásában. (X)
DSTV: összefog és segít a Vasas nagy családja
2025. júl. 13.
A kezdeményezésről már beszámoltunk, most következzen a DSTV összegzése arról, hogy Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes egy hajdani táncos kisfiának gyógyulását segítő jótékony célú akcióval körítette az immár hagyományos évadzáró családi összejövetelt a közelmúltban. Hangkép.
A márkahűség diadala (galériával)
2025. júl. 12.
Az elmúlt esztendőhöz hasonlóan idén is Dunaújváros ad otthont az AlfaCity-nek, vagyis az Alfa Romeo hagyományos márkatalálkozójának. A négynapos rendezvény ezúttal is számtalan remek programmal várja az érdeklődőket, akik ma délutánra töltik meg teljesen Szalki-szigetet.
Dunaújváros Pizzája: az MMK-nak segített a nemes kezdeményezés
2025. júl. 12.
A Dunaújváros Kenyere akciósorozat mintájára nemrégiben útjára indult a Dunaújváros Pizzája program, Dunaújváros Önkormányzata és az Édes Pizzéria közös kezdeményezése. Az elv változatlan: aki ezt a finomságot vásárolja, félévente támogat egy helyi szervezetet – ezúttal az MMK volt a kedvezményezett.