Nem megszerelte, hanem eladta

doszerk - 2019. május 15. 7:25

A dunaújvárosi rendőrök befejezték az ügy vizsgálatát egy 24 éves férfival szemben, aki a szerelés céljából rábízott járművel sajátjaként rendelkezve eladta azt.

A Dunaújvárosi Rendőrkapitányság sikkasztás vétségének megalapozott gyanúja miatt folytatott büntetőeljárást egy 24 éves helyi lakossal szemben. A nyomozás adatai szerint a sértett 2018 márciusában elvitte motorját a férfihoz, aki alkatrészcsere nélkül megjavította. 2018 nyarán a motor ismét meghibásodott, ezért a tulajdonosa visszavitte J. G.-hez. A két férfi megállapodott abban, hogy később együtt megrendelik a szükséges alkatrészeket. A sértett 2018 novemberében kereste fel legközelebb a szerelőt, aki ekkor már nem tudott elszámolni a motorral, ezért a bajba jutott férfi feljelentést tett a rendőrségen.

A gyanúsított kihallgatása során elmondta, hogy a motor már nincs nála, mivel azt üzemképtelen állapotában egy ismerősének továbbértékesítette a tulajdonos előzetes beleegyezése és tudta nélkül.

A nyomozás vizsgálati szakaszában a rendőrség a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte, és az iratokat a napokban az illetékes ügyészségnek átadta.

A rovat további hírei: Sziréna

Baleset és teljes útzár a 62-es főúton

Baleset és teljes útzár a 62-es főúton

2025. jún. 30.

A főút Dunaújváros felé vezető szakaszánál történt közúti közlekedési baleset – egy teherautó és három személykocsi ütközött kora délután. Gyorshír.

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

Tovább él a vörös kód, meghosszabbították a hőségriasztást

2025. jún. 26.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján döntött – péntekig biztosan él a legmagasabb szintű figyelmeztetés az extrém hőség miatt.

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

Országos tűzgyújtási tilalom a hőség miatt!

2025. jún. 25.

Az egész országot sújtó kánikula és tartós csapadékhiány miatt hazánk teljes területén tűzgyújtási tilalom lép életbe mától. Tilos tüzet gyújtani a magyarországi erdőkben, a vasút és közút menti fásításokban és a kijelölt tűzrakóhelyeken is. Továbbá a parlag-, tarló- és gazégetés szintén nem engedélyezett a fokozottan tűzveszélyes időszakban. Felhívás.

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

Meteo extra: újra él a hőségriasztás!

2025. jún. 24.

Harmadfokú hőségriasztást adott ki az országos tisztifőorvos az ország egész területére vonatkozóan – a riasztás ezúttal csütörtökön éjfélig érvényes. Felhívás és tipptár a hajtás után!

Tűz ütött ki a város külterületén

Tűz ütött ki a város külterületén

2025. jún. 21.

Aljnövényzet, fű, száraz gaz és bozótos ég Dunaújváros külterületén, derült ki a katasztrófavédelem gyorsjelentéséből.

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

Pótolják a rendvédelmi kavalkádot!

2025. jún. 15.

Ahogy ígérték, az időjárás gonosz tréfája miatt elmaradt Rendvédelmi Nap felvonulását is megtartják – azt eseményre kedden várják az érdeklődőket! Itt a tételes/térképes tervezet!

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

Dunaújvárosi cég is érintett a túlárazásban

2025. jún. 13.

Túlárazással jutott pályázati pénzhez, 3,6 milliárd forint kárt okozott az a férfi, akinek a Fejér Vármegyei Főügyészség indítványozta a letartóztatását minősített költségvetési csalás bűntette és további bűncselekmények miatt. Az ügyben dunaújvárosi cég is érintett, értesült a DO.